Ziobro: Jeśli Polska jest zieloną wyspą, dlaczego nie ma środków na wsparcie rodzin?

- W Polsce jest od kilku lat najwyższy wzrost gospodarczy w całej Unii Europejskiej - przekonywał Krzysztof Kwiatkowski. - To dlaczego inne kraje potrafią znaleźć środki na wsparcie rodzin, a my nie? - pytał Zbigniew Ziobro.
Politycy rozmawiali w programie "Kawa na ławę" w TVN24.

- Co zrobi rząd, kiedy w pierwszym dniu rozpoczęcia Euro 2012 na ulice wyjdą: ludzie "Solidarności", obrońcy Telewizji Trwam, taksówkarze, ludzie, którzy nie dostają pieniędzy za to, że budują autostrady A2? - pytał Bogdan Rymanowski.

- Obywatele mają prawo demonstrować swoje poglądy, a władza ma obowiązek utrzymać spokój, przejezdność i zapewnić bezpieczeństwo tak dużej imprezy, jaką jest Euro - odpowiadał Krzysztof Kwiatkowski.

- Jeżeli słyszę rady ze strony różnych przedstawicieli opozycji, że najpierw trzeba zadbać o wzrost gospodarczy, to rozumiem, że najpierw wszyscy zapominają o tym, że w Polsce od kilku lat jest najwyższy wzrost gospodarczy ze wszystkich państw UE. Także w tym roku Komisja Europejska zweryfikowała, że polityka tego rządu powoduje, że ten wzrost dalej będzie największy - dodał były minister.

Kwiatkowski stwierdził, że istotna jest rozmowa także z partiami opozycyjnymi i otworzenie się na problemy młodych rodzin. - Podjęliśmy decyzję, że w przyszłorocznym budżecie państwa będą dodatkowe pieniądze na żłobki, wsparcie samorządów, które same finansują przedszkola - wymieniał.

- Kiedy słucham wypowiedzi różnych przedstawicieli, to zawsze mam na końcu języka takie pytanie do konkretnej osoby: "Co pan/pani zrobił/a, żeby pomóc tym młodym rodzinom?". Gdy byłem ministrem sprawiedliwości byłem pierwszym ministrem, który wprowadził pomieszczenie dla wszystkich pracowników MS, którzy mogli przyjść do pracy z dzieckiem - podkreślił.

- Ogromna konsekwencja, panie ministrze - kontrował Zbigniew Ziobro. - Jeśli Polska jest tą zieloną wyspą, która od kilku lat notuje wzrost gospodarczy w Europie, to dlaczego inne kraje, które nie są zieloną wyspą, potrafią znaleźć środki, żeby wspierać młode rodziny, dotować świadczenia dla młodych matek, by gwarantować 2- lub 3-krotnie dłuższe urlopy macierzyńskie, by gwarantować finanse na wsparcie powrotu do pracy młodych kobiet, czego nie robi Polska - mówił lider SP.

- Uśmiecham się na porównanie budżetu Niemiec i Polski - ripostował Kwiatkowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Ziobro: Jeśli Polska jest zieloną wyspą, dlaczego nie ma środków na wsparcie rodzin?
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 9 razy 9

  "- Uśmiecham się na porównanie budżetu Niemiec i Polski - ripostował Kwiatkowski." a mnie
  się co raz częściej chce płakać nad tym co się dzieje. Miał być "skok cywilizacyjny" 2007-2013
  a wyszło jak zawsze. Plus pseudo troska uwłaszczających się politykierów.

  Co złodziej Ziobro robi w kraju? W jaki sposób dba o interesy Polski W PE? On i jego szemrani
  kolesie. Dbają, ale o swoje merkantylne byznesy.

 • arvelli_net

  Oceniono 10 razy 8

  ... dlaczego nie ma środków dla rodzin???... proste, ZERO, kamiński i kaczyński utopili w różnych prowokacjach przeciwko niewinnym ludziom miliony złotych, stworzyli służby które dzisiaj pożerają taką kasę o jakiej my nie wiemy... dlatego kaczyński, ziobra i jeszcze inni oligarchowie pisowscy MUSZĄ wreszcie stanąć przed trybunałem... wojskowym!!! i pod mur!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 12 razy 8

  Zbyszku ! Zbłądziłeś do TVN-u ?.....Zawróć z tego bezdroża bo o.Multiplex ci tego nie wybaczy...a i tak po 21.04. twoje notowania w TV Rebel są cienkie...oj, cienkie.......

 • hazibula

  Oceniono 9 razy 7

  "Jesli Polska jest demokracja, to dlaczego Ziobro nie siedzi jeszcze w areszcie wydobywczym?"

 • ja_1958

  Oceniono 9 razy 7

  - Uśmiecham się na porównanie budżetu Niemiec i Polski - ripostował Kwiatkowski.

  nic dodać nic ująć.
  Kiedy do głąbów dotrze że 3% z miliona to o wiele mniej niż 1% z miliarda ?
  I taka jełopa Zbigniew "morderca" Ziobro tego nie może pojąć?

 • villk

  Oceniono 8 razy 6

  pan Z. mówi..wszycy łapiemy sie za nosy......

  śmiejmy sie śmiech zabija głupote....i pyche...

 • qielih

  Oceniono 3 razy 3

  Wyścig na prawicy. Jarek kontra Ziobro. Kto powie większy idiotyzm ten ma większe szanse na głosy wyznawców rydzyka. Na kogo mam głosować? Ja prawdziwy pis polak? Na najlepszego w historii polski premiera czy najlepszego w historii ministra sprawiedliwości? Stoję tak w tym moim patriotycznym rozkroku, nad tą prawdziwie polską dziurą i moje uber polskie krocze boli coraz bardziej. Będę tak trwał do końca... Mojego lub jej. (przepraszam Boguś).

 • klara551

  Oceniono 3 razy 3

  Sprawdź euroośle ile rocznie wydaje MOPS w każdej gminie na tę pomoc. Sprawdź ilu Polaków żyje na koszt państwa. A najlepiej to przeznacz 3/4 uposażenia eurooślego na jakieś biedne rodziny. To wstyd żeby euroosioł żył jak pączek w maśle a reszta rodaków w biedzie.

 • hanishl

  Oceniono 1 raz 1

  "Jeśli Polska jest zieloną wyspą, dlaczego nie ma środków na wsparcie rodzin? " - poszły na 6 mln mieszkań .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX