Czym właściwie różni się ruch Palikota od SLD: Czarzasty i Nowicka u Lisa

Politycy SLD i Ruchu Palikota zapewniali w programie Tomasza Lisa, że są skłonni do współpracy, ale jednocześnie nie potrafią się zrozumieć. - Jak mam rozmawiać z Januszem Palikotem, który założył katolicki "Ozon"? - dopytywał Włodzimierz Czarzasty. - Jak możemy zrozumieć waszą partię, jeśli przewodniczący popiera podatek liniowy? - odpowiedziała mu Wanda Nowicka.
- Ja to bym chciał współpracować z Ruchem Palikota. Ale musicie mnie nauczyć rozumieć wasze postępowanie. Jak mam rozmawiać z Januszem Palikotem, który założył katolicki "Ozon", który przysięgał: "Tak mi dopomóż Bóg"? - dopytywał lider SLD na Mazowszu Włodzimierz Czarzasty. Następnie przypomniał, że RP głosował przeciwko projektowi ustawy SLD o podniesieniu płacy minimalnej.

- Jak możemy zrozumieć wasze ugrupowanie, jeśli przewodniczący popiera podatek liniowy, jeżeli Leszek Miller jest odpowiedzialny za więzienia CIA? - odpowiedziała mu pytaniem wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka z Ruchu Palikota.

Czarzasty z kolei wypomniał Ruchowi Palikota, że o rzekome więzienia CIA w Polsce obwiniają Leszka Millera, ale już nie Aleksandra Kwaśniewskiego: - Czy to nie jest tak, że rządzi wami austriacka propaganda: "Mozart był Austriakiem, a Hitler Niemcem"? Nowicka tłumaczyła, że Kwaśniewski mówił o więzieniach, a Miller wszystkiemu zaprzecza.

Prowadzący zapytał gości, czym różnią się ich ugrupowania. - Bardzo wiele nas różni. Pochodzenie polityczne, przeszłość. Jesteśmy z lewicy, natomiast nie z PZPR - powiedziała Nowicka.

- A pani Grodzka jest z "Solidarności", czy nie z PZPR? - dopytywał Czarzasty, ale nie otrzymał odpowiedzi. Nowicka dodała, że różnią się również programowo. Powołała się tutaj na słowa Janusza Palikota, który stwierdził, że jest "lewicowym liberałem o zielonym zabarwieniu".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Czym właściwie różni się ruch Palikota od SLD: Czarzasty i Nowicka u Lisa
Zaloguj się
 • sabrinara

  Oceniono 5 razy 5

  Bogactwo mysli dla ludu pracujacego....

 • atleista

  Oceniono 3 razy 3

  Rozumiem, że tylko Włodzimierz Czarzasty, jako wybitny działacz robotniczy o głębokiej lewicowej wrażliwości, doskonale rozumie problemy przeciętnego, ciężko pracującego Polaka...
  "Zawodowo związany z branżą wydawniczą jako członek władz spółek prawa handlowego. Na początku lat 90. wraz z żoną zaangażował się w działalność oficyny wydawniczej Muza. Był także członkiem rady nadzorczej spółki producentów Euromedia. Zasiadał w radzie nadzorczej Polskiego Radia (...) zajmował stanowisko sekretarza KRRiT (...)". (źródło: Wikipedia)
  O tym, że do samego końca służył wiernie PZPR, nie będę mu wypominał. Widocznie wydawanie niskonakładowego katolickiego pisemka jest większą ujmą na życiorysie.

 • tegepe

  Oceniono 5 razy 3

  Kto to jest ten Czarzasty? Wszędzie go pełno w mediach, ale jakie ma umiejętności i osiągnięcia?

 • kamilakarabasz

  Oceniono 4 razy 2

  Właśnie, właśnie, kim ten Czarzasty?! To on będzie wynosił sztandar po Millerze?
  Mam dosyć oglądania tych samych mord! Wszyscy zachowują się jak dziewice, a każdy był już u koryta i jakoś niespecjalnie się wykazał. Lewicowość SLD objawia się w niesławnych felietonach Millera dla "Wprost" i podpisaniu konkordatu przez Kwaśniewskiego.

 • tazziqi

  Oceniono 1 raz 1

  "Rekonstrukcja Błony Dziewiczej" lecz czy to oznacza, że kobieta nigdy nie uprawiała stosunku?

 • gsb

  0

  hahaha Lis tradycyjnie dął okienko do wygadania się 'lewicy'. tak 'lewicy', bo z dyskusji wynika, że nikt nie wie co to znaczy i co znaczyć by miało... grunt to ustawić się jako działacz i wygodnie żyć paplając to i owo i mrugając oczkiem do czerwonej post PZPRowsiej arystokracji.

 • paw73

  Oceniono 4 razy 0

  Jak można prowadzić dialog z osoba taka jak Nowicka?
  Osoba Nowicka, która nie ma pojęcia o geopolityce nawet nie wie kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Podpowiem mało inteligentnej niby feministce,która nie wie jak się rozkładają działania władzy. Wando Nowicka, przypadkowa posłanko informuje twój ptasi mózg,że zwierzchnikiem sił zbrojnych w Rzeczpospolitej Polskiej jest Prezydent. Zaś w okresie, o którym toczy się spór był nim Aleksander Kwaśniewski, wy palićwoki twierdzicie ,że Kwaśniewski nie widział co się dzieje w służbach specjalnych wojska. Ryszard Kalisz wrogi Millerowi, mówił,ze prezydent otrzymywał wszystkie informacje o wywiadzie itp. na bieżąco. Kalisz dodał,że Prezydent ma więcej informacji od premiera.
  Jaka lewicowością i antyklerykalizmem wykazuje się ponoć Palikot. Osobnik Palikot w 2010 mówił, o sobie konserwatysta.
  Palikot mówił że od 16 roku życia jest ateistą- KŁAMSTWO!!!
  a)Janusz Palikot student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  b)Janusz Palikot wziął z pierwsza żona ślub kościelny.
  c)Janusz Palikot ochrzcił wszystkie swoje dzieci, w obrządku katolickim. Wszyscy synowie
  wszyscy synowie uczęszczają na lekcje religii.
  d) Janusz Palikot utworzył na polecenie dominikanina Macieja Zięby, tygodnik Ozon
  najbardziej prawicowym homofobicznym pismem ze wszystkich w kraju.
  Palikot tym pismem przebiła nawet Leszka Bubla. Dziś Palikot ze swym znakiem
  "Zakaz Pedałowania" stał się prekursorem działań faszystów z NOP.
  www.nop.org.pl/old_www/?artykul_id=304
  e) Palikot JEST ZA ZMNIEJSZENIEM NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ PŁACY DLA PRACOWNIKÓW.
  Podczas debaty z Jeremim Mordasewiczem z PKPP Lewiatan,gdzie wypowiedzieli
  haniebne słowa,że w biednych rejonach jak Warmia i Mazury , Podkarpacie najniższa
  krajowa może wynosić nawet 50% tego co w centrum. Dodano jeszcze,że skoro nie ma
  pracy to niech się cieszy,że dostanie 500zł. Palikot jest za kapitalizmem z XIX wieku.
  Palikot chce wyzysku, jakiego sam się dopuszczał w swym biznesie.
  f) Palikot udający lewicowca, jest za podniesieniem wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn
  do 67 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX