Ewa Wanat: Czy na pewno pan Libicki wie, o czym mówi?

"Brałam udział w wielu aktach seksualnych i żaden nie prowadził do prokreacji, czy to wynaturzenie?" - pyta na swoim profilu na Facebooku Ewa Wanat, była redaktor naczelna Radia TOK FM. Odniosła się w ten sposób do wypowiedzi senatora PO Jana Libickiego z PO. - Homoseksualizm to realizowanie swojej seksualności niezgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy - powiedział polityk w rozmowie z Onetem.
"Naturalny porządek rzeczy prowadzi do tego, że w swojej istocie akt seksualny prowadzi do prokreacji. Akt homoseksualny nie prowadzi do prokreacji. Dlatego homoseksualizm można uznać za pewne wynaturzenie. Propagowanie tej skłonności to jest złe zjawisko społeczne, którego nie powinno się rozszerzać" - powiedział w rozmowie z Onetem Jan Filip Libicki.

"Czy wie, co mówi?"

"Brałam udział w wielu aktach seksualnych i żaden nie prowadził do prokreacji, czy to wynaturzenie? Idąc tokiem myślenia senatora Libickiego, heteroseksualne akty seksualne między osobami niepłodnymi, lub z kobietami po menopauzie, lub przy użyciu środków antykoncepcyjnych, lub nawet tylko w czasie dni niepłodnych są wynaturzeniem. Czy aby na pewno pan Libicki wie, o czym mówi?" - komentowała Ewa Wanat, była naczelna Radia TOK FM i współtwórczyni audycji "Kochaj się długo i zdrowo".

"To się leczy"

Ostro wypowiedź senatora Libickiego skomentował też Robert Biedroń. - Kiedy wiemy, jakie jest stanowisko świata nauki, świata medycyny, trudno jest uznać stwierdzenia senatora Libickiego za normalne -powiedział w rozmowie z naTemat. - Nie można zaprzeczać, że Ziemia krąży wokół Słońca. Z faktami nie da się dyskutować. W przypadku senatora Libickiego jest to chyba jakiś problem umysłowy. Ale dzisiaj się homofobie leczy. Są specjalne terapie dla ludzi, którzy mają takie poglądy - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (121)
Ewa Wanat: Czy na pewno pan Libicki wie, o czym mówi?
Zaloguj się
 • wkaspr

  Oceniono 69 razy 55

  W jakim ja kraju żyję ? Jak czytam wypowiedzi tych wszystkich homofobów to zbiera mi się na wymioty chociaż sam jestem hetero.Pani Ewo głowa do góry , wiekszość i tak popiera Pani pogląd.

 • hernani1

  Oceniono 67 razy 55

  Jako wyborca PO (teraz już chyba były) jestem oburzony z powodu takich wypowiedzi jak ta Libickiego, wcześniej Gowina czy też tego nieszczęsnego posła na K, który propaguje kwestię sumienia aptekarzy. Ta widoczna ofensywa konserwy w Platformie zapowiada upadek tej partii; większość wyborców PO stanowi tzw. inteligencja - a trudno sobie wyobrazić aby inteligencja pozostała tam, gdzie jest głoszony obskurantyzm - i co tu ukrywać - ciemnota. Jestem bardzo wdzięczny Pani Ewie Wanat, że zajęła stanowisko w tej sprawie.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 35 razy 31

  U Libickich takie wynaturzenia to rodzinne. Mnie z kolei utkwił w pamięci tatuś Libicki, Marcin.
  Ze swoim słynnym: " nie możemy zmusić kobiety żeby zaszła w ciążę,
  ale jeżeli jest w ciąży to możemy ją zmusić żeby urodziła, bo wtedy jest tylko depozytariuszką życia."

  .
  Dziwna rodzina. Mroczna...z tymi swoimi poglądami.

 • neumarkt

  Oceniono 26 razy 22

  A kto zacz ten Libicki. Czyżby pochodził z czasów państwa Dulskich. O takich pisał już Boy Żeleński w "Dziewicach Konsystorskich". Ten Libicki to oddech tamtych czasów w których żył BOY. Ale pane Libicki, to se już ne vrati!!!

 • biorytmix

  Oceniono 38 razy 22

  już dawno udowodniono

  że najbardziej atakują homoseksualistów ludzie o ukrytych tendencjach homoseksualnych
  ponieważ boją się własnej homoseksualnej podświadomości.

  Człowiekowi hetero homoseksualista nie przeszkadza

 • x2468

  Oceniono 29 razy 21

  Wynaturzeniem jest prokreacja typow w rodzaju Libickiego

 • faustus55

  Oceniono 29 razy 17

  Należy tylko żałować, że akt seksualny poczynający senatora, nie zakończył się śmiercią wszystkich plemników........wcale nie jestem dumny z tej refleksji, ale nie mogłem się powstrzymać /:

 • rbik53

  Oceniono 18 razy 16

  ....ej, panie Tusk ! ! !... nie na takie PO qwa głosowałem i na takie PO głosować nie będę...... tego chja i tych gowinopodobnych oszołomów proszę mi na listy nie wtykać...

 • pansamochodzik99

  Oceniono 21 razy 15

  Przecież orientacji seksualnej nie można propagować, każdy ma taką jaką ma, natomiast można propagować TOLERANCJĘ i piętnować dyskryminację, co jest społecznie pożądane. Kiedyś konserwatyści próbowali wmówić społeczeństwu (patrz pan Dmowski), że kobieta nie powinna mieć równych praw, bo jest z natury istotą GORSZĄ. Dziś próbują wmówić nam, że dwójka DOROSŁYCH ludzi, nie może świadomie decydować o swojej SEKSUALNOŚCI, bo jakieś osoby trzecie mają taki a nie inny IRRACJONALNY światopogląd i chcą kontrolować PRYWATNE życie każdego obywatela.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX