"Nie bojkotować Euro. Ukraińcy będą nam to pamiętać"

- Mówienie o bojkocie jest błędem. Ukraińcy nie będą pamiętać, że to Niemcy mówili o bojkocie, tylko Polacy - stwierdził w Radiu TOK FM poseł Solidarnej Polski Bartosz Kownacki. Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z PO bojkot jest też na rękę Rosji.
Jarosław Kaczyński napisał wczoraj na blogu, że ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie "UEFA powinna co najmniej przenieść finał mistrzostw z Kijowa do Warszawy". - Przeniesienie meczu byłoby niemożliwe ze względu na standardy, których nie spełniają polskie stadiony - skomentował to wezwanie poseł Solidarnej Polski Bartosz Kownacki.

Kownacki jest przeciwny polskiemu bojkotowi Euro 2012. - Jakiekolwiek mówienie o bojkocie jest błędem. Nasze relacje mogą dużo na tym stracić. Ukraińcy nie będą pamiętać, że to Niemcy mówili o bojkocie, tylko Polacy - powiedział.

Za bojkotem politycznym opowiada się natomiast europoseł Ryszard Czarnecki. Wskazuje, że wielu zachodnich polityków bojkotuje mistrzostwa, a prezydent Rosji nie. - Premier Tusk i prezydent Komorowski powinni wybrać, czy są z Jose Barroso, Martinem Schulzem i Jarosławem Kaczyńskim, czy są z Władimirem Putinem - powiedział.

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest wręcz przeciwnie. - Rosji byłoby na rękę, gdyby wszyscy zbojkotowali Ukrainę. Dlatego że łatwiej wtedy powiedzieć: "to my jesteśmy tą stroną, która chce z wami rozmawiać" - stwierdziła.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (74)
"Nie bojkotować Euro. Ukraińcy będą nam to pamiętać"
Zaloguj się
 • setlers5

  Oceniono 21 razy 15

  Ja natomiast proponuję bojkot Michnika i Kaczyńskiego, którzy szkodzą naszym interesom na Ukrainie broniąc tą wielką złodziejkę, świetnie wypromowaną na Zachodzie. Większość Ukraińców jest zgodna co do winy Tymoszenko i zgadza się z wyrokiem sądu.

 • kurzyrozumek

  Oceniono 19 razy 13

  Co mnie obchodzi Tymoszenko skazana prawomocnym wyrokiem przez sąd za przekręty na Narodzie Ukraińskim? Ukraina nie jest państwem totalitarnym. Świętą to ona nie była
  Jak w Polsce by zaczęto rozliczać bezkarnych polityków , tysiące podobnych złodziei by chciało ich uwolnienia krzycząc o zamykaniu i torturowaniu opozycji..
  Nie mamy prawa się w to wtrącać, powinniśmy się zająć swoimi sprawami i swoimi przekretasami.

 • penible4

  Oceniono 20 razy 12

  Euro 2012 i p. Tymoszenko zawróciły mi głowę wczoraj i dzisiaj i pragnę podzielić się kilkoma, pewnie kontrowersyjnymi czasem, myślami:

  1. Pani Tymoszenko, byla premier, mogłaby - dla swego narodu, który niezwykle zmobilizował się w związku z rozgrywkami - wziąć się w garść, przestać głodować i zawezwać swoja córeczkę Eugenię. Następnie zakazać jej buntowania kolegów unijnych i przekazać -- tym nadętym politykom - że jeśli chcą jej pomóc , to mają przestać bredzić i jeśli wybierali sie na mecze, przyjechac na nie i nie robić min. Tyle Ukraińcom należy się od p. Tymoszenko. Moim zdaniem oczywiście.

  2. Wszelkiej maści politycy, unijni, krajowi, mącący wodę wokół rozgrywek na Ukrainie, jeśli uwazają, że sport jest ich domeną, niechże zrobia sobie, dla siebie rozgrywki w boksie. Chetnie popatrzę na to jak okładaja się po szczękach! Dochody z tego widowiska mogą iść na leczenie p. Tymoszenko :-)

  3. Pojąć nie moge , dlaczego chcemy - sądząc po różnych komentarzach, w tym p. Kaczyńskiego - wykiwać bliski nam naród - Ukraińców.

  4. Pan Michnik nawołuje do uwolnienia p. Tymoszenko. Otóż, niech nawołuje do uwolnienia wszystkich kobiet z kolonii karnych. Z pewnościa wśród nich jest tyle samo winnych/ niewinnych - jak p. Tymoszenko. Nie może być tak, że dla zwykłej Ukrainki kolonia karna jest ok, a dla p. premier - nie. Pani Tymoszenko mogla wszak, będąc premierem, zajmować sie , poza podpisywaniem umów gazowych, ustawodawstwem, praworządnością etc.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 16 razy 10

  Ukraina stworzyła bardzo niebezpieczny dla skorumpowanych zachodnich polityków precedens...jeden z nich poszedł siedzieć...nie dostał kary w zawieszeniu...nikt nie zapewnił mu bezkarnosci...
  teraz politycy wszystkich opcji podnosza larum bo boją sie że również zgnija w więzieniu za swoje przekręty...
  zasłaniaja się walka o prawa człowieka na Ukrainie...zapominając że Chorodowski w Rosji - siedzi już ładnych kilka lat...jego nikt nie broni :)
  zapomnieli o łamaniu praw człowieka przez USA w Guantanamo na Kubie...gdzie bez wyroku ludzie trzymani sa po kilka lat...

  Prawda jest taka że politycy maja media, maja władzę..ale nie maja sądów...i niekiedy idą za swoje przekręty siedziec - tak jak inni obywatele. Bardzo im sie to nie podoba...

  brawo Ukraina ! teraz czas na Polskę i niech kilku poltyków oraz księży wreszcie za okradanie narodu zobaczy wnetrze więziennej celi - tego naszemu krajowi życzę. Komisja majatkowa - ukradziono Polakom kilka miliadrdów pln - winnych brak...przekrety przy prywatyzacji PZU - winnych brak...i setki innych spraw. Do wiezienia gnoi.

 • wojtusz

  Oceniono 16 razy 10

  Ukraińskiego Euro nie blokujmy. Julia (zawsze dziewica) niech spokojnie odsiaduje wyrok.

 • wojtek2784

  Oceniono 13 razy 9

  W radio słyszałem , ze kibice domagają się "zakazu stadionowego" dla Kaczyńskiego. Każdy normalny człowiek uważa Kaczyńskiego za prowodyra zamieszek w Warszawie. Gdyby przeniesiono finał do Warszawy to by nie starczyło policji aby utrzymać porządek.

 • atk1962

  Oceniono 15 razy 9

  Solidarna Polska a głos rozsądku, tak Panie pośle Niemcy mają w tym własny spektakularny interes, Polacy mogą jedynie stracić to co przez lata zyskali w oczach Ukraińców. Poza tym sport nie powinien mieszać się z polityką, międzynarodowe zawody są po to by zbliżać narody a nie skłócać. Ale Kaczyńskiemu to wisi, dla niego jest ważne żeby zaistnieć i być kontra rządowi a czy to Polsce przyniesie szkodę to mu to wisi i powiewa.

 • szalom-1

  Oceniono 15 razy 9

  Unia Europejska słaba wobec silnych i silna wobec słabszych!
  Żaden z unijnych komisarz i przedstawicieli Niemiec,Francji ,Holandii i innych członków UE , nie bojkotował Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Chiny to "przodujący" kraj na świecie w łamaniu praw człowieka. Wtedy prezydent Sarkozy i Kanclerz Merkel, w sprawie praw człowieka w Chinach nabrali wody w usta. Gdy idzie o słabszą gospodarczo Ukrainę ,wtedy Sarkozy Merkel i komisarze unijni grożą Ukrainie.
  Przywódcy Unijni zastosowali strusie broń, w sprawie łamanie praw człowieka w Rosji przykład Chodorkowski.
  Hipokryzja i zakłamanie UE i tych pseudo wodzów krajów unijnych np. Sarkozy i Merkel. Przywódca kraju to silny człowiek, zawsze stojący po stronie słabszych , nie zaś koniunkturalnie jak kanclerz Merkel.

 • rabbinhood

  Oceniono 10 razy 8

  Bojkot miałby sens gdyby kogoś mordowano masowo, lub dopuszczano się tortur.Siniak o niczym nie świadczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX