Poseł PO: Cytat o telefonie to insynuacja, która zrodziła się w głowie Kaczyńskiego

Haniebne słowa, podła dyskusja - o wczorajszej awanturze w Sejmie dyskutowali dziś w TOK FM politycy. Andrzej Halicki z PO stwierdził, że cytat o telefonie, który miał wywołać awanturę, najprawdopodobniej w ogóle nie padł. - To jest insynuacja, która się zrodziła w głowie samego Kaczyńskiego - mówił.
W piątek Sejm przegłosował rządową ustawę wydłużającą i zrównującą wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat. Dyskusja przed głosowaniem była pełna emocji, ale niedotyczących sprawy emerytur. PiS chciał wykluczenia Janusza Palikota z obrad za stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński "był gotów wysłać swego brata na śmierć". Ponadto - według PiS - ze strony, gdzie na sali sejmowej zasiadają posłowie Ruchu Palikota, padły w kierunku szefa PiS słowa "zadzwoń do brata".

Z kolei Palikot stwierdził, że Kaczyński porównał jego oraz jego ugrupowanie do Adolfa Hitlera i z tego powodu Ruch Palikota chciał wykluczenia prezesa PiS z obrad.

"Atak na podstawowe prawa człowieka"

- To, co powiedział Janusz Palikot o Jarosławie Kaczyńskim było haniebne. To był atak na najbardziej podstawowe prawa człowieka. A takim jest prawo od niekpienia z najbliższych osób, które zginęły. Mówimy o świętej pamięci prezydencie Polski, który zginął, wypełniając misję państwową. To był atak na państwo - mówiła w programie "Ranni Politycy" w TOK FM Marzena Wróbel z Solidarnej Polski.

Łukasz Gibała z Ruchu Palikota również twierdził, że wczorajsza awantura była niepotrzebna. Jednak nie obwiniał za nią swojego szefa. - Różnica dotyczy tego, kto jest za awanturę odpowiedzialny. Chronologicznie rzecz biorąc, Janusz Palikot występował po Jarosławie Kaczyńskim. Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu odniósł się do Hitlera i w sposób niedwuznaczny porównał hitleryzm do Ruchu Palikota. Nic dziwnego, że to spowodowało reakcję Janusza Palikota - twierdził.

Dariusz Joński z SLD stanął z kolei po stronie szefa PiS. - Wydawało się, że to będzie najważniejsza debata tej kadencji. Jarosław Kaczyński nie jest z mojego obozu, ale to, co powiedział Palikot, że Jarosław Kaczyński był gotów wysłać brata na śmierć, spowodowało, że debata zeszła na inny tor. Z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że Janusz Palikot tworzył swoją partię w gabinecie Donalda Tuska.

"Świadoma gra Smoleńskiem"

Poseł PiS Przemysław Wipler twierdził z kolei, że Palikot świadomie "zagrał Smoleńskiem", żeby odwrócić uwagę od sprawy wieku emerytalnego. - Wczoraj i dzisiaj mamy okazję obserwować, jak kolejny raz cynicznie, bandycko gra się Smoleńskiem. I jeszcze się mówi, że to PiS gra Smoleńskiem. A wczoraj Janusz Palikot uderzył w ten ton, żeby zmienić niewygodny dla rządu i Ruchu Palikota temat. Ruch Palikota pokazał wczoraj, ze jest w koalicji razem z PO i PSL. Palikot uznał, że tym chamstwem przykryje skutki, że głosował za wydłużeniem wieku emerytalnego. A wszystko zaczęło się od tego, że chamy z waszych ław wołały "zadzwoń do brata". Od tego się to wszystko zaczęło - mówił Wipler.

Odpowiadał mu Andrzej Halicki z PO: - Wszystko zaczęło się od tego, że kolejny raz złamany został przez Jarosława Kaczyńskiego regulamin. On wyskakuje na mównicę, kiedy chce. Kiedy nie ma argumentu, używa inwektyw. Najmocniejsze słowa, jakie padają w tej izbie, to nie są te, które przytaczacie. Bo ten cytat o telefonie nie padł najprawdopodobniej. Przejrzyjcie sobie materiał wizyjny. To jest insynuacja, która się zrodziła w głowie samego Kaczyńskiego - mówił Halicki.

- To jest nie do przyjęcia. Wpisuje się pan w podłą i haniebną dyskusję, która wczoraj miała miejsce na sali - ripostowała Marzena Wróbel: - Pan dziś stwierdził, że prezes Kaczyński na pewno nie uchronił brata przed śmiercią. Jak można coś takiego powiedzieć?

Halicki: - Bezkarnie, bez żadnych ograniczeń pozwala się jednemu politykowi mówić o mordercach, spiskowcach, bandytach. Tego języka używa Jarosław Kaczyński, z premedytacją dzieląc Polaków. Takie awantury, jakie miały miejsce wczoraj, powinny być wyeliminowane. Nie można przenosić tego języka do studia - mówił.

"Tak ginie demokracja i ginie polityka"

Atmosferę próbował łagodzić Janusz Piechociński z PSL: - W krzyku, arogancji , bełkocie i wzajemnych oskarżeniach ginie demokracja i ginie polityka, rozumiana jako rozwiązywanie problemów. We wczorajszej debacie charakterystyczne było jedno: wielcy liderzy weszli do gry, dopiero wtedy, gdy wyczerpali swoje siły harcownicy. Weszli do gry, gdy padły niepotrzebne słowa, ale nie odnieśli się do kształtu reformy. Nie próbowali powstrzymać harcowników. Nie to, że wszyscy się zagalopowaliśmy. Są środowiska i politycy, którzy zachowują umiar i rozsądek. Pytanie do obywateli, jakiej demokracji chcecie?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Poseł PO: Cytat o telefonie to insynuacja, która zrodziła się w głowie Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 30 razy 30

  "Pan dziś stwierdził, że prezes Kaczyński na pewno nie uchronił brata przed śmiercią.
  Jak można coś takiego powiedzieć?" - można, to po prostu stwierdzenia faktu. Więcej:
  knajacka polityka kaczystów tańczących na smoleńskich trumnach. Dance macabre
  jako polityka utrzymania się przy korycie, przy aprobacie kk wietrzącego frukta.
  I doskonale pani... Wróbel o tym wie, bo sama na tym wózku jedzie jako popłuczyny pisuaru.

 • wilkolak81

  Oceniono 17 razy 15

  Odnośnie Ruchu Palikota to bardzo fajnie głosowali w sprawie ustawy, "kolorowi" czyli Nowicka, Biedroń, Grodzka przeciw, a reszta chyba 100% za, można by wysnuć hipotezę, że trochę rozumu mają i że to nie do końca ludzie z łapanki jak można było sądzić.

  Co do chamstwa, to czy z tym nie jest jak ze Smoleńskiem? Tzn gada Jaro bzdury, kłamstwa, insynuuje od 2 lat, rząd milczy, racjonalni ludzie milczą bo co tu z głupim dyskutować o absurdach, a w opinii publicznej zaczyna jego wersja powoli wypływać na wierzch. W "debatach" natomiast ekipa Jarosława moim zdaniem jest nieporównywalnie bardziej chamska, do tego nieracjonalna i nielogiczna, druga strona milczy, stara się kulturalnie i co to daje, czy jak ze Smoleńskiem taki głos kulturalny i racjonalny nie jest zbyt cichy i niezauważalny ?

 • bezspokoju

  Oceniono 18 razy 12

  To, co powiedział Palikot było słuszną reakcją na bezkarność Kaczyńskiego, na jego ciągłe insynuacje, oskarżenia, chamstwo i bezczelność. Przyszedł czas, by ktoś powiedział Kaczyńskiemu jego językiem : DOŚĆ.

 • wandateresa1

  Oceniono 16 razy 12

  Ja wierzę że z tym telefonem to PROWOKACJA pisu,,,zawsze przecież to Lech K. telef. do Jarosława K.aby otrzymać instrukcję,,,warto sprawdzić i udowodnić pisowi dranstwo,,warto też wszystkie wypowiedziane dranstwa przytaczać....Z powodu swojej racjonalności oraz kultury PO zostaje zakrzyczana,,,Winna zmienić front i reagować ostrzej...MEDIA zdecydowanie powinny również racjonalniej się zachowywać..Cała opozycja na mównicy,,,obrażała,ubliżała,oczerniała,kłamała,,PREMIERA RZADU RZECZPOSPOLITEJ A TYM SAMYM NAS WYBORCOW i DEMOKRACJE,,,czy media nie widzą że swoją agresją i draństwem opozycja tylko NISZCZY KRAJ.

 • peter-123

  Oceniono 13 razy 11

  Kaczynski nie ma co dzwonic , bo zapozno, a brat przed smiercia do niego dzwonil i co wiemy z tego ? Tylko tyle ze Jarek poslal 96 osob na smierc.

 • demetria11

  Oceniono 9 razy 9

  Nie było to pewnie związane z tematem dyskusji, co nie zmienia faktu, iż p. Palikot powiedział szczerą prawdę.

 • kat-kk

  Oceniono 10 razy 8

  Jestem oburzony tymi okrzykami.Człowiek brata na śmierć posłał a teraz mu każą do niego dzwonić.

 • kerops

  Oceniono 2 razy 0

  socjootechnika zadziałała świetnie a wy sie wysilacie na jakieś komenttarze haha

 • paw73

  Oceniono 4 razy -2

  Jaka lewicowością i antyklerykalizmem wykazuje się ponoć Palikot. Osobnik Palikot w 2010 mówił, o sobie konserwatysta.
  Palikot mówił że od 16 roku życia jest ateistą- KŁAMSTWO!!!
  a)Janusz Palikot student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  b)Janusz Palikot wziął z pierwsza żona ślub kościelny.
  c)Janusz Palikot ochrzcił wszystkie swoje dzieci, w obrządku katolickim. Wszyscy synowie
  wszyscy synowie uczęszczają na lekcje religii.
  d) Janusz Palikot utworzył na polecenie dominikanina Macieja Zięby, tygodnik Ozon
  najbardziej prawicowym homofobicznym pismem ze wszystkich w kraju.
  Palikot tym pismem przebiła nawet Leszka Bubla. Dziś Palikot ze swym znakiem
  "Zakaz Pedałowania" stał się prekursorem działań faszystów z NOP.
  www.nop.org.pl/old_www/?artykul_id=304
  e) Palikot JEST ZA ZMNIEJSZENIEM NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ PŁACY DLA PRACOWNIKÓW.
  Podczas debaty z Jeremim Mordasewiczem z PKPP Lewiatan,gdzie wypowiedzieli
  haniebne słowa,że w biednych rejonach jak Warmia i Mazury , Podkarpacie najniższa
  krajowa może wynosić nawet 50% tego co w centrum. Dodano jeszcze,że skoro nie ma
  pracy to niech się cieszy,że dostanie 500zł. Palikot jest za kapitalizmem z XIX wieku.
  Palikot chce wyzysku, jakiego sam się dopuszczał w swym biznesie.
  f) Palikot udający lewicowca, jest za podniesieniem wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn
  do 67 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX