Wściekły Niesiołowski kontra Ewa Stankiewicz. Rękoczyny podczas blokady Sejmu. "Won stąd. Do lizusów z PiS-u" [WIDEO]

Podczas blokady Sejmu przez "Solidarność" dokumentalistka Ewa Stankiewicz filmowała Stefana Niesiołowskiego wbrew jego woli. Wicemarszałkowi Sejmu puściły nerwy. "Won stąd" - warknął i siłą odepchnął kamerę. Nagranie trafiło do serwisu Youtube. Na Twitterze blogerzy, posłowie i dziennikarze zgodnie krytykują Niesiołowskiego.


"Nie wolno milczeć wobec takiego popisu chamstwa" - napisała po obejrzeniu materiału dziennikarka TVN Anna Kalczyńska. "Delikatnie mówiąc, przegiął!!! Nie potrafię zrozumieć tych, którzy » jadą «po PiS-ie, uderzając w wysokie » C «, a bronią SN!" - wtóruje jej Krzysztof Skórzyński z tej samej stacji. Dziennikarzy TVN oburzyło to, że Stefan Niesiołowski, filmowany wprawdzie przez prawicową dziennikarkę Ewę Stankiewicz wbrew woli, nie potrafił zachować grzeczności i w ostrych słowach kazał dokumentalistce m.in. "iść do Pospieszalskiego".

"Won stąd". Skandaliczne słowa Niesiołowskiego

Do zdarzania doszło w piątek, po sejmowej debacie o wydłużeniu wieku emerytalnego. Związkowcy z "Solidarności" przez kilka godzin blokowali gmach Sejmu. Nie wypuszczali z niego posłów. Wyjątek zrobili m.in. dla szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jednym z "blokowanych" posłów był Stefan Niesiołowski. Gdy Stankiewicz próbowała go nagrywać, zapytał: "To jest pani od tego filmu » Solidarni «, od tego PiS-owskiego paskudztwa, tak?". "Nie jestem od Pospieszalskiego, mam osobne imię i nazwisko. I nie PiS-owskiego paskudztwa, tylko dokumentu" - broniła się Stankiewicz. "Nie chcę z panią rozmawiać, niech pani idzie do PiS-u" - stwierdził Niesiołowski i kazał Stankiewicz odwrócić kamerę, "bo jak nie, to ją rozbiję, jeśli będzie mnie pani filmować bez mojej zgody".

Stankiewicz nie przerwała nagrywania i dopytywała, czy Niesiołowski wie, dlaczego nie może wyjść z Sejmu. W odpowiedzi usłyszała pytanie "czy jest głucha".

- Niech pani idzie do PiS-u, do tych PiS-owskich lizusów swoich. Proszę mnie nie filmować bez mojej zgody - powiedział wicemarszałek Sejmu, złapał za kamerę i obrócił ją w dół. - Won stąd - dodał.

W odpowiedzi Stankiewicz zapowiedziała, że wezwie policję. I mimo próśb stojącej obok grupki parlamentarzystów dalej nagrywała, co Niesiołowski skwitował kolejnym "won stąd".

Kłótnia na Twitterze: "Niesiołowski przegiął". "Stankiewicz nie jest bezstronna"

"Jak to dobrze, że mamy Platformę - wzorzec najwyższych standardów zachowania w życiu publicznym" - kpi na Twitterze były szef młodzieżówki PO, obecnie w SD, Jan Artymowski. "Takie słowa w ogóle nie powinny padać. Wobec nikogo" - napisała posłanka PO Agnieszka Pomaska.

Znany bloger Azrael przyznaje z kolei, że Niesiołowski "przegiął". "Tylko czy ES była tam, aby zdawać relację, czy po to, aby nakręcić następny zmanipulowany materiał?" - zapytał. "Nieważne, jakie ma poglądy E. Stankiewicz, nie broń chamstwa i agresji w polityce" - odpowiedział mu dziennikarz TVN Tomasz Sekielski.

W prawicowych mediach pojawia się dziś więcej filmów pokazujących próby filmowania Niesiołowskiego podczas blokady Sejmu. Kamery ścigały go w różnych miejscach. Jeden z filmów nosi tytuł "Polowanie na Niesioła".

Porównania do Hitlera i "zadzwoń do brata", Dzień grubiaństwa w Sejmie

Wczorajszy dzień przyniósł wiele ostrych słów w polityce. Podczas głosowań nad ustawą wydłużającą i zrównującą wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat, a także zmianami w emeryturach mundurowych starli się Donald Tusk, Jarosław Kaczyński i Janusz Palikot. Kaczyński stwierdził, że politycy PO odpowiadają za "poziom nieprawdopodobnego chamstwa na poziomie marzeń Adolfa Hitlera o Polakach". PiS chciało wykluczenia Janusza Palikota z obrad za stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński "był gotów wysłać swego brata na śmierć do Smoleńska". Ponadto - według PiS - ze strony, gdzie na sali sejmowej zasiadają posłowie Ruchu Palikota, padły w kierunku szefa PiS słowa "zadzwoń do brata". Z kolei Palikot stwierdził, że Kaczyński to jego oraz jego ugrupowanie porównał do Adolfa Hitlera i z tego powodu Ruch Palikota chciał wykluczenia prezesa PiS z obrad Sejmu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (37)
Wściekły Niesiołowski kontra Ewa Stankiewicz. Rękoczyny podczas blokady Sejmu. "Won stąd. Do lizusów z PiS-u" [WIDEO]
Zaloguj się
 • quadro555

  Oceniono 25 razy 21

  A wystarczyło powiedzieć "spieprzaj dziadu(dziadówo)" i by było po ptokach. Wszak cytowanie najlepszego prezydenta w dziejach 3RP nie jest w prawicowych kręgach passe.

 • druz_2

  Oceniono 20 razy 14

  Zaczynam mieć dość tego "medialnego " klanu, który panoszy się za - co przykre - przyzwoleniem stanowiących prawo.

  "Nieważne, jakie ma poglądy E. Stankiewicz, nie broń chamstwa i agresji w polityce" - odpowiedział mu dziennikarz TVN Tomasz Sekielski.
  -------------------------------------------
  Otóż panie Sekielski :
  Jak pan nazwie zachowanie pani S. wobec - początkowo grzecznych - próśb by sobie odpuściła? - dla mnie to chamstwo!
  Panu się zdaje,że dziennikarzowi można więcej? - ciesz się pan że to polityk bo od "cywila " dostałaby kobieta w zęby i dzisiaj siedziałaby u ortodonty...
  Spróbuj człowieku ograniczyć wolność ( bo to co wczoraj widzieliśmy w Sejmie RP tak jest przez prawo tejże RP kwalifikowane) zwykłemu "Kowalskiemu" a później idź i rozmawiaj z nim tak jak pani S z Niesiołowskim... - uważaj - twoje zdrowi będzie w dużym niebezpieczeństwie- i słusznie!
  Niesiołowski jest jaki jest - w tym jest wręcz niezastąpiony - dlaczego?
  Ano dlatego,że na chama trzeba chama do kwadratu!
  Obywatel ma prawo wiedzieć? - być może, lecz czy wy się w ogóle pytacie,czy ja chcę coś wiedzieć?
  Nie - wy zakładacie,że ja MUSZĘ wiedzieć - cóż za bezczelność...
  Pan i panu podobni zakładacie,że jestem osobnikiem "odmóżdżonym" nie zdolnym do własnych przemyśleń więc trzeba mi "łopatą do głowy" - "czysta informacja" to dla mnie zbyt trudne - co? - o ty...ty butna medialna ...uzurpujesz sobie rolę której jako obywatel i członek społeczności tobie nie wyznaczyłem - to nadinterpretacja twoich "praw".
  Polityk też człowiek - ma emocje i wszystkie pozostałe "atuty" homo sapiens i absolutnie nie może być tak,że jego muszą obowiązywać standardy obce homo informaticus którego pani S. i wszyscy jej podobni są przedstawicielami.
  Chamstwu w polityce mówisz pan "nie " a dla mnie nic nie usprawiedliwia zachowań S - podobnych.
  Jak bardzo jeszcze musicie się zeszmacić, jak daleko posunąć, ile tabu złamać by wasi szefowie pogłaskali was po główkach za "dobry materiał" - spójrzcie na siebie z boku - tłoczycie się , przekrzykujecie, rozpychacie , włazicie "pytanym" na głowę, wybijacie oczy mikrofonami( bo obywatel ma prawo wiedzieć...) dorośli ludzie tak postępują?!!!!
  Byle g***o wyzwala w was adrenalinę - bo trzeba dzieci wyżywić i rachunki popłacić... i wy macie jeszcze czelność mieć pretensje o to,że - co odważniejsi- traktują was tak jak wy ich???
  Panie Sekielski - fajny gość z pana jednak "ciszej nad tą trumną...ciszej...

 • adalbert.13

  Oceniono 26 razy 12

  Niesioł miał rację, jeśli mówi burej suce, że nie życzy sobie filmowania to nie. Tym bardziej
  że ta zła kobieta jest z określonych kręgów które trzepią kasiorę na przemyśle pogardy
  dla zdrowego rozsądku. Gdybym był na miejscu Niesioła to suce by jajniki wisiały zamiast
  korali. Ścierwojady pisowskie zwietrzyły krew i chwytają za gardła. Na rozkaz pisuaru.
  .
  Mój ulubiony obrazek, kaczor prawie na kolanach pod łańcuchami wymyka się z obławy.
  .
  Co robiły służby porządkowe to heca, Przecież to ma znamiona zamach stanu.

 • androsak

  Oceniono 17 razy 9

  mieł prawo pogonić babsko które bez jego zgody filmowało go. brawo panie Stefanie!

 • dr54

  Oceniono 12 razy 8

  Kto obserwuje dzialalnosc Stankiewicz to nie da sie nabrac na prowokacje , osiagnela to co chciala ,o to jej chodzilo !

 • gucio-2

  Oceniono 14 razy 8

  a ja powchwalam niesiolowskiego, dobrze powiedzial tej dziennikarskiej q u r v i e ,
  won do pospieszalskiego tam jest jej miejsce niech mu kreci loda a nie bierze sie za dokumentowanie

 • faustus55

  Oceniono 7 razy 7

  „Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom"....podkreślić wężykiem :)))

 • demolka666

  Oceniono 8 razy 6

  brawo niesiołowski!!! choć za słabo i za delikatnie ale gratulacje, tylko niesiołowski potrafi pokazać jak powinno się traktować pisobolszewicką swołocz - BRAWO!!!

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 5 razy 5

  Brawo Panie Stefanie! Wobec chamstwa niektórych dziennikarzy jest się bezsilnym. Po nich każde "plunięcie w twarz" spływa jak kropla deszczu. Wkurza mnie to podtykanie mikrofonów dosłownie pod nos, i filmowanie wtedy kiedy się tego nie życzy. A p. S. wiadomo.... ciekawe kiedy ten materiał pojawi się w TV Trwam - dodam - z "odpowiednim" komentarzem. i odpowiednio "spreparowany'. I jakoś nikt nie ma za złe chamskiego zachowania pani S! Bidulka! Niewinna! Została zaatakowana! Oburzenie ogólne! A może tak więcej krytycyzmu wobec takiego zachowania dziennikarki? Wiadomo przecież... prowokacja to specjalność PiS-u i jego wyznawców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX