Hofman pouczał Lisa w jego programie: Powinien się pan upomnieć o Stankiewicz

- Pan się powinien upomnieć o Ewę Stankiewicz. To jest pana obowiązek - powiedział do prowadzącego program "Tomasz Lis na żywo" Adam Hofman z PiS. Lis od razu mu odpowiedział: - Co jest moim obowiązkiem, to ja wiem, i nie pan będzie mi mówił. Poseł PiS wyjaśnił potem, że zwrócił się do prowadzącego program, gdyż głos w sprawie incydentu zabrała organizacja "Reporterzy bez Granic".
Program Tomasza Lisa przebiegał przez kilka pierwszych minut spokojnie, dopóki Adam Hofman z PiS nie zaczął przypominać o piątkowym incydencie z udziałem Stefana Niesiołowskiego i Ewy Stankiewicz.

Poseł PiS stwierdził, że wicemarszałek "zaatakował dziennikarkę". Niesiołowski od razu zareagował, mówiąc: - To kłamstwo. Pan zaczyna od kłamstwa. - Uderzy mnie pan? - pytał prowokacyjnie Hofman.

Następnie poseł PiS zwrócił uwagę prowadzącemu program. - Pan się powinien upomnieć o Ewę Stankiewicz. To jest pana obowiązek - stwierdził. Lis od razu mu odpowiedział: - Nie będę się upominać o panią Ewę Stankiewicz. Co jest moim obowiązkiem, to ja wiem, i nie pan będzie mi mówił.

- Ktoś panu musi powiedzieć - od razu ripostował Hofman. Dopiero w następnej wypowiedzi wyjaśnił, że zwrócił się do Lisa, gdyż w obronie Stankiewicz stanęła międzynarodowa organizacja "Reporterzy bez Granic".

Po chwili, w czasie gdy z incydentu tłumaczył się Niesiołowski, Hofman zaczepiał Jacka Kurskiego: - Miło ci, Jacek, że stoisz tam, gdzie Stefan Niesiołowski? Eurodeputowany Solidarnej Polski odpowiedział mu, że zabieg postawienia go "po drugiej stronie" się nie uda. Następnie Kurski skrytykował Niesiołowskiego za incydent. - W tej sprawie nie ma pan racji. Ewa Stankiewicz wykonywała swoją pracę - powiedział. Posła PO bronił Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota. - Ewidentnie chodziło o to, by sprowokować pana marszałka - powiedział.

"Polacy stracili szansę"

W pierwszej, trochę bardziej merytorycznej części politycy rozmawiali o reformie emerytalnej. - W piątek Polacy stracili szansę, by normalnie żyć i pracować. W piątek Polacy zostali oszukani. Koszty kryzysu zostały przeniesione na zwykłych obywateli - stwierdził Hofman.

Niesiołowski bronił reformy emerytalnej: - Ustawa jest potrzebna, dłużej żyjemy, dłużej trzeba pracować. Nie ma innego wyjścia. - Następnie ostrzegał, że gdyby nie reforma emerytalna, "za chwilę zderzylibyśmy się z rzeczywistością jak Grecja".

Z kolei Andrzej Rozenek stwierdził, że jego partia, popierając ustawę, zachowała się jak "odpowiedzialna opozycja", która widziała, że "system emerytalny trzeszczy". - Rząd wymyślił takie lekarstwo. Lepsze takie niż żadne - konkludował.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Hofman pouczał Lisa w jego programie: Powinien się pan upomnieć o Stankiewicz
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 17 razy 17

  Facio który otwartym tekstem deklaruje, że wstąpił do PiS dla kary śmierci,
  którego rodzina dopuszcza się kantów na skarbie państwa. Szczoch z wiecznie
  umazaną gębą makijażem będący podnóżkiem kaczora ze swadą dyktujący co mu się
  podoba. Oto wynik miękkiej polityki. Niechęć do rozliczenia IV RP, kunktatorstwo polityczne
  rządzących, lenistwo i w rezultacie doprowadzenie prawie do zamachu stanu. Brawo Tusk!
  Element prawicowo nazistowski nie dorósł do demokracji. W imię wyimaginowanych i
  doznanych krzywd jednej chorej z nienawiści pokraki mamy pozwolić na podpalenie kraju?
  Dzicz związkowa blokująca sejm, jedna bura suka żyjąc z pogardy dla cywilizacji przyczynkiem
  do wyprowadzenia ludzi na ulicę. Brawo Tusk!
  Cóś wam w tym rządzie piłka flaczeje... Weźcie się do roboty i brońcie ludzi przed szaleństwem.

 • arvelli_net

  Oceniono 19 razy 15

  ...ZdziczałyChłop - następny w kolejce do oberwania po ryju:)... Panie Niesiołowski :)co tu wymagać od rzecznika kretyna?

 • drummerin

  Oceniono 8 razy 8

  Niestety największym problemem są ludzie, którzy takich Hoffmannów, Kaczorów, Dudów i… szkoda czasu na nich, wybierają. Tu na forum takich debili jest mały procent (patrz niżej), więc nie jest to miejsce reprezentatywne dla naszego społeczeństwa. A szkoda.

 • wandateresa1

  Oceniono 7 razy 7

  Jak zobaczyłam wczoraj że p.Lis zaprosił,,Kurskiego i Hoffmana,,,,,,WYLACZYLAM TELEWIZOR..PO CO słuchać bezczelnych,,,,cynicznych kłamców i dobrze zrobiłam,, Lis stracił w moją sympatię,,ponieważ już kilkakrotnie widziałam ,ze nie jest w stanie zapanować nad chamstwem,,,,,,NIe powinien dopuszczać do sytuacji,aby "pseudopolitycy "" obrażali zasłużonych ,wartościowych ludzi,,POSEL NIESIOLOWSKI jest w wieku ich Ojców,,,życie pośiwęcił na pracę dla Ojczyzny------w MLODOSCI jako opozycjonista SIEDZIAL W WIEZIENIU 7 LAT-----a Kurski i Hoffman siedzą w LUKSUSIE----Lis powinien zapytać o żonę,ZUS, i MIEDZ.,nakupowaną ziemię,leśniczówkę. itp.

 • allemodell

  Oceniono 9 razy 7

  hofman , a co wiesz o ostatniej ustawie emerytalnej ,
  zadanie dla profesjonalnego i odwaznego dziennikarza zamiast pyskowki i boksowania sie

 • wkaspr

  Oceniono 5 razy 5

  Obecność ludzi o pokroju posła Hofmana w parlamencie to efekt obowiązującej ordynacji wyborczej w której o składzie osobowym reprezentacji w Sejmie decudują prezesi partii a nie wyborcy. W tej sytuacji mamy taki efekt , że w ławach Sejmu zasiadają ludzie bez podstawowej wiedzy merytorycznej a zawodowi krzykacze, którzy wiedzę zastępują chamstwem i bezgraniczną bezczelnością.Niestety, ale sytuacja z wyborów na wybory robi się coraz bardziej trudna do przyjęcia.

 • biesczad1

  Oceniono 4 razy 4

  O PiSowską dziennikarkę niech upominają się PiSowscy politycy!!!

 • ahab_1

  Oceniono 5 razy 1

  Z rzeczywistością jak w Grecji z zderzymy się za sprawą rozbuchanej biurokracji. Chyba że wreszcie "ktoś" weźmie się za trzebienie tych chaszczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX