"Marsz w Brukseli to będzie samobój, PiS wyjdzie na eksportera obciachu"

PiS przymierza się do kolejnego efektownego samobója - mówi "Gazecie Wyborczej" były polityk tej partii, komentując planowany na 5 czerwca w Brukseli marsz w obronie Telewizji Trwam. Przewiduje, że manifestacja skończy się międzynarodowym skandalem, który uderzy w PiS.
5 czerwca w Brukseli ma odbyć się manifestacja w obronie TV Trwam, której nie przyznano miejsca na multipleksie cyfrowym. Organizują ją europosłowie Ryszard Czarnecki i Tomasz Poręba. Wg byłego polityka tej partii to kiepski pomysł: - Radio Maryja ma na Zachodzie fatalną opinię - że jest ksenofobiczne, antysemickie i homofobiczne. To na antenie tej rozgłośni można było usłyszeć kłamstwo oświęcimskie. W Polsce ze stacją o. Rydzyka już się trochę oswoiliśmy, marsz w Warszawie w obronie Telewizji Trwam był niewątpliwie sukcesem Kaczyńskiego, ale przenoszenie tej sprawy do Brukseli jest niemądre i skończy się międzynarodowym skandalem, który uderzy w PiS.

Jak mówi "Gazecie" polityk, mechanizm jest prosty: o brukselskim marszu krytycznie, eksponując wszystkie skandale z historii Radia Maryja, napiszą zachodnie media, o co zadbają przeciwnicy PiS mający niezłe kontakty z dziennikarzami owych mediów. Postawi to w kłopotliwej sytuacji brytyjskich torysów - partnerów PiS w PE, którzy odetną się od tej inicjatywy. "Negatywne reakcje Zachodu nagłośnią następnie polskie media i PiS wyjdzie na eksportera obciachu" - taki przynajmniej plan szkicuje rozmówca "Gazety".

I puentuje: - Ledwo Kaczyńskiemu zaczęło dobrze iść, dogonił przecież Platformę i wygrał starcie z Ziobrą, to już przymierza się do marszu w Brukseli, który będzie efektownym samobójem. - Sprawa może okazać się podobna do afery z Angelą Merkel, która zepsuła finisz kampanii parlamentarnej PiS.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
"Marsz w Brukseli to będzie samobój, PiS wyjdzie na eksportera obciachu"
Zaloguj się
 • karol312n

  Oceniono 19 razy 19

  TV Trwam ma 70mln. długu, którego nie jest wstanie spłacić. Ich nie stać na sfinansowanie multipleksu. Ale o tym nie mówią. Fundacja Lux Veritatis nie pozwala KRRiT na ujawnienie swojego stanu finansowego.

 • gregorry1953

  Oceniono 17 razy 17

  A kto za to zapłaci, przecież taki wyjazd sporo musi kosztować. Jarosław Boykot i ojciec Multiplex myślą, że ludzie w Europie od rana o niczym innym nie myślą, tylko o TV TRWAM. Płonne nadzieje, tam nikogo nic to nie obchodzi. I jeszcze jedna prawda, dla starych członków Unii Europa cały czas kończy się na Łabie i nich to sobie nasi ksenofobi i faszyzujący narodowcy wezmą do serca, a przede wszystkim do rozumu.

 • totapis500

  Oceniono 17 razy 13

  Czy to bydło nie zmądrzeje,przecież wielką klapą zakończyła się w Brukseli sprawa Smoleńska dlaczego rząd pozwala na takie ośmieszanie Polski,dość wstydu i hańby przyniósł nam były prezydent nieudacznik.

 • adalbert.13

  Oceniono 12 razy 12

  Czy propagowanie własnej kryminalnej działalności nie jest przestępstwem?.
  ,
  Czy ojczym malwersant nie pamięta już za co go wylali z rozgłośni w Bawarii?
  .
  Duet Czarneck&Poremba zestaw gwarantując sukces taki jak kiedyś nieodżałowany
  spinka-doctor Kurski. Ten to jak szympans bonobo. Pierdo.ił wszystko.

 • krukpl

  Oceniono 14 razy 10

  sukces w warszawie ? jakoś tego sukcesem bym nie nazwał
  PS rydzyk odtajnij informacje o przetargu na multipleks nie baw się w SB PRL-u

 • duch1313

  Oceniono 16 razy 10

  Mam nadzieję ,że tam nie będa się z nimi cackać i tak jak nakazuje prawo rozgonią pałami tych oszołomów .

 • fojs

  Oceniono 11 razy 9

  Skuteczniejsza będzie pielgrzymka na księżyc. Bardziej widoczna.
  Twardowski tam krzyczy TRWAM..

 • duokwak

  Oceniono 1 raz 1

  Wytrwacie i wygracie jak dożyjecie w co śmiem wątpić widząc zdjęcia:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX