"Duda usprawiedliwia bicie. Zacznie się od kija, a skończy się na nożu"

"Duda nie tylko pozwala sobie na seksistowską radę, ale takim podejściem usprawiedliwia agresję w życiu publicznym. Chowa się za zgrabną formułką: 'demonstracje rządzą się swoimi prawami' " - pisze Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej" w swoim komentarzu nt. wypowiedzi szefa "Solidarności". Zbagatelizował on wczoraj pobicie posłów przez związkowców, a posłance PO poradził, by siedziała w domu, bo urodziła dziecko.
"Według Dudy Penkalski 'prawdopodobnie sam się pobił', a posłanka Pomaska powinna siedzieć w domu, bo ma trzytygodniowe dziecko, a nie pałętać się po Sejmie" - pisze Nowakowska, komentując wypowiedź Piotra Dudy we wtorkowym Poranku Radia TOK FM. Szef NSZZ "Solidarność" poradził posłance Agnieszce Pomaskiej, żeby nie przychodziła do pracy, a posłom Pawłowi Suskiemu i Wojciechowi Penkalskiemu - by nie zgłaszali pobić i nie "zachowywali się jak dzieci", bo "aż wstyd".

Pomaska: Duda zapomniał, że mamy XXI wiek >>

"Czy to znaczy, że podczas demonstracji zawieszamy prawo na kołku? Można bić i pluć do woli? Zacznie się od kija, a skończy się na nożu czy obrzynie. Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że mecze rządzą się własnymi prawami, niech się kibice okładają, a w wojsku niech będzie fala" - komentuje te słowa dziennikarka "Gazety". Przypomina też inne zachowania związkowców, m.in. wyzywanie posłów od "badziewia"."Można się cieszyć tym, że związkowcy w Polsce to łagodne baranki w porównaniu z kolegami z takiej np. Grecji, ale zło powinno zostać nazwane i napiętnowane. Inaczej się pleni" - przestrzega dziennikarka "Gazety".

Cały komentarz Agaty Nowakowskiej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
"Duda usprawiedliwia bicie. Zacznie się od kija, a skończy się na nożu"
Zaloguj się
 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 18 razy 12

  Jak słucham (i czytam) wypowiedzi p. Dudy, jego bagatelizowanie zachowań jego "wojska", to przypomina mi się to słynne już zabójstwo PiS-owca w jego biurze poselskim. Może wreszcie kiedyś dotrze do PiS-u i jego zwolenników, że rządzący do tego się przyczynili - tylko, że spowodowało to ICH WŁASNE I ICH ZWOLENNIKÓW zachowanie. To właśnie Solidarność i PiS nakręcają tę nienawiść - to kreowanie się na wielkich patriotów dbających o tych najbiedniejszych (głównie baranów Rydzyka). Reszta to "badziewie"! Badziewie, bo śmie myśleć inaczej niż oni. Wszystkie manifestacje są powiązane z PiS - "różnią się od siebie" tylko tym, że przyłączają się do nich różni zwolennicy PiS-u - a to RM, a to kibole, Solidarni 2010, Gazeta Polska , ale zawsze widoczne są w nich sztandary Solidarności. Wystarczy popatrzeć na tych manifestujących solidarnościowców.... ich wiek, twarze "żadną myślą nie zmącone"... Oni o nic nie walczą, oni tylko pokazują jacy oni ważni i mocni! Pokazują, że mogą robić bezkarnie zadymy i burdy bo są przecież "pod sztandarem Solidarności" - IM WSZYSTKO WOLNO! Chcieliby zarabiać przynajmniej po 5 tys miesięcznie! Żeby "godnie" żyć! Jak się umie tylko machać łopatą, albo klepać na kasie w supermarkecie to i "święty Boże nie pomoże" w zostaniu dyrektorem - no chyba, że we własnej firmie...
  Duda niczym się nie różni od Śniadka - no chyba, że "sprytniejszym" myśleniem. Pan Kutz świetnie to wyjaśnił. Brawo, bardzo dobry wywiad. "Badziewie" Pana popiera, myśli tak jak Pan. I pani Środa ma rację - Solidarność to już nie ta dawna Solidarność - nie ten czas, nie ten ustrój. Dzisiejsza Solidarność to Solidarność Z PIS! I takie sztandary mieć powinna!

 • karol312n

  Oceniono 16 razy 12

  Pan Duda reprezentuje zwykłą hołotę, która dba o ta, aby im było wygodnie. Przyszłość Polski ich nie obchodzi.

 • rot.leszek

  Oceniono 10 razy 6

  Niedawno pani Wielowieyska zachwycala sie Duda jaki to on merytoryczny , prawdziwy przywodca "prawdziwy zwiazkowiec" i tam takie duperelki Napisalem wtedy ze albo sie pani Dominika nieszczesliwie zakochala albo niewyspala (sorki) ..Nadal obstaje przy tym

 • tegepe

  Oceniono 5 razy 5

  Podobało mi się to, o czym przypomniał we wczorajszej "Kropce nad i" u Moniki Olejnikówny senator Kutz. Otóż przypomniał, że Duda był komandosem i przymierza się jako wojskowy do rozwiązań znanych z operacji wojskowych. Jakoś mało kto na ten istotny szczegół z życiorysu przywódcy tzw. "S" nie zwraca uwagi. A Duda może stać się niebawem politykiem, który będzie chciał wprowadzić w Polsce dyktaturę wojskową. Nie lekceważyłbym tego zagrożenia.

 • demolka666

  Oceniono 11 razy 5

  duda to zwyczajny gangster kierujący zbrojnym ramieniem partii zdrady narodowej jaką jest pis - taka jest prawda i się z nią zgadzam :)

 • duch1313

  Oceniono 9 razy 5

  Duda chyba byl na warsztatach aktorskich , niestety wiedza poszła w las gra gorzej niż Mroczkowie a to jest naprawdę wyczyn .Coś ta nasz Solidarność nie ma szczęścia do " Przywódców " a kiedys juz powiedziałem " będziecie tęsknić za WAŁĘSĄ' jaki był taki był ale dla niego najważniejsza była zawsze Polska a nia kasa i popularność.

 • gucio-2

  Oceniono 11 razy 5

  solidarnościowe q u r v w duda, sniadek, guzikiewicz, niech qutafony pokaza pasek z ostatnia wyplata klasie robotniczej to ich dopiero wydyma,

 • dungala

  Oceniono 3 razy 3

  Dudzie paly a tej nawiedzonej babie drugie to zamknie ryj nie pytana.Oblatana po wszystkich śmietnikach

 • ks.pedofil

  Oceniono 7 razy 1

  Jeszcze wczoraj pani Nowakowska twierdzila ze to bylo mistrzowskie zorganizowanie blokady a dzis po przeczytaniu pewnie wielu niepochlebnych komentarzy zmienia zdanie. Pani Nowakowska zmienia zdanie jak Kaczynski. Wczoraj byla za tym by terroryzowac spoleczenstwo a dzis juz jest przeciw. Dziennikarze, zanim wezmiecie sie za komentowanie wydarzen, lepiej sami najpierw sobie odpowiedzcie na pytanie: kim jestescie i co chcecie robic. Jesli chcecie sklocac spoleczenstwo to sobie darujcie. Prawdziwy dziennikarz winien wiedziec co to jest dobro z co to jest zlo. Wczoraj zaliczyla sie Pani do piewcow terroryzmu w czystej postaci. I tak Pania zapamietamy. Jak pana Pospieszalskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX