Pytlakowski: Posłów bito, nikogo nie rozliczono. "Groźny precedens" [KOMENTARZ]

Podczas piątkowej manifestacji NSZZ "Solidarność" przed Sejmem Suski został uderzony drzewcem od transparentu, Penkalski w twarz, a Pomaski nie wypuszczono, mimo że spieszyła się nakarmić dziecko - wylicza Piotr Pytlakowski w "Polityce". Według publicysty cała Polska widziała, jak posłowie byli upokarzani, a nikt nie został z tego rozliczony.
Dziennikarz "Polityki" zwraca uwagę na fakt, że podczas piątkowej manifestacji, kiedy związkowy zablokowali wyjście z Sejmu, uwięzieni zostali także premier, wicepremier i ministrowie rządu. "Gdyby w tym czasie doszło do aktu terrorystycznego lub innego wydarzenia wymagającego podjęcia natychmiastowych działań, Polska byłaby pozbawiona możliwości obrony"- dodaje.

Policja nie reagowała, bo sprowokowałaby zamieszki

Pytlakowski pisze, że policja nie reagowała, ponieważ to Straż Marszałkowska powinna wnioskować o interwencję. A ta milczała. Mimo że Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta monitorowało przebieg manifestacji, to, jak informuje rzecznik UM, nie straciła ona pokojowego charakteru. Policja uważa podobnie, bo też nie wnioskowała o jej rozwiązanie. Dziennikarz dodaje, że Prokuratura Rejonowa w Warszawie podjęła postępowanie jedynie w sprawie, a nie przeciw osobom.

Co będzie, jak nie wypuszczą prezydenta z Pałacu?

Publicysta oficjalne zapewnienia, że nic się nie stało, nazywa groźnym precedensem. "Cała Polska widziała, jak upokarzano posłów, a niektórych bito" - pisze. Komentarz kończy retorycznym pytaniem, co będzie stać na przeszkodzie w uwięzieniu prezydenta w Pałacu Prezydenckim, skoro zamach na posłów nie został rozliczony.

Czytaj cały komentarz w dzisiejszej "Polityce"

Kogo w swoich programach lansują Lis i Olejnik? >>


Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Pytlakowski: Posłów bito, nikogo nie rozliczono. "Groźny precedens" [KOMENTARZ]
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 3 razy 1

  Powoli na wszystko przyjdzie czas...
  .
  A tak nawiasem, naszej klasie politycznej w tym przedstawicielom narodu należy się
  potężne trzepanie doopska za to co wyprawiają. Może by to towarzycho oprzytomniało.
  .
  "...jak informuje rzecznika UM, nie straciła ona pokojowego charakteru. Policja uważa
  podobnie, bo też nie wnioskowała o jej rozwiązanie." to dlaczego Duda przerwał blokadę
  twierdząc, że dostał cynk o pacyfikacji?

 • stasiakwaldek1975

  Oceniono 2 razy 0

  Super wiadomość dla Solidarnośći wsiowej:SUPER PARAFIE WIEJSKIE PRZY I Z O.S.P.stasiakwaldek1975
  godzinę temu Oceniono 1 raz 1
  .To wiadomość dla Katolików i Protestantów:Kościelnych trzeba zorganizować w sposób polski 1,10,100,1000tysiąc słowem napisane,więc daty 1.historyczne to 1025r. Bolesław chrobry,1410r. Król Władysław Jagiełło, 1918rok Marszałek Józef Piłsudzki,(1945r. zdechł Hitler, 1953r. zdechł Stalin, 1968r. Gołdamejerowcy padli) 1989 Odzyskanie Demokracji
  2.Geograficznie:Dom Warszawa Polska
  3.Biologicznie Kobieta Dzieci Dziadki Mężczyzna
  4.Fizyka technika Fabryka
  5.Matematyka 2+2=4,2x2=4 dodawanie ,mnożenie
  6.W-f sport
  7.Przysposobienie Obronne:kościelne powoli wytłumaczyć co niedziela ,że zielone kolory polskie czerwono-białe koloratki różne zielone kolory mogą być na początek, a potem ciemne,do kościoła na czarno-biało i brązowo-biało i kościelni ochroniarze na zielone kolory symbolizujące miętówki,długopisy zielone dla kościelnych ochroniarzy w rękach kościelnych do obrony Kościoła,dużo zieleni,dużo przybrań zielonych kwiatów,zielone tasiemki i krzyżyki małe srebrne,zielone okładki religijnych książeczki,czyli książeczki do nabożeństwa religijnego w kolorach zielonych=modne
  "Dziesińciu jak bedzie tak stało ubranych pod Kościołem w niedziele to bedą mocni w Parafii i tak w innych Parafiach na zielono(1.koszula zielona u jednego,2.a u drugiego podkoszulka zielona,3a inny ma skarpetki zielone,4. a i inny ma kurtkę zielona inny ma zielone spodnie,5. inny ma zielona czapkę,6. inny ma zieloną bluzkę,7. inny ma zielony szalik,8.inny ma zielone rękawiczki,9.inny ma zieloną bejsbolówkę,10.Inny ma zielony patyk i zieloną gumkę i inni jego koledzy mają około ,ponad ,bo i dla następnych zielone kije,i srebrne krzyzykii czerwono-białe koloratki"Tak powinno być ,tak musi być nawet,tak już jest zapisane i tak jest sugerowane,i tak jest zareklamowane,tak będzie dla zdrowia zielonego rozpowszechnione przy parafiach dla spokoju społecznego zielonego zdrowego polskiego czerwono-białego!!! Liga piłkarska parafialna tylko na zielono na odległość tylko powiatu mecze po mszy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX