"W piątek nie spadliśmy przed Sejm z choinki" - Duda odrzuca możliwość kompromisu ws. "67"

- W piątek nie spadliśmy przed Sejm z choinki, od grudnia trwa akcja zbierania podpisów, debata w Sejmie była 30 marca. Spoliczkowano 2 miliony ludzi. Jeśli nie skutkuje merytoryka, muszą być akcje protestacyjne - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności".
Duda stawia jasne warunki: ma być dobrowolność - powinno być prawo wyboru okresu przejścia na emeryturę. - Jest zdefiniowany system składek, każdy zbiera kapitał. Rząd ma stworzyć możliwości: żeby była praca, opieka medyczna, warunki ekonomiczne, a Polacy będą chcieli dłużej pracować. Tylko nie róbmy tego przymusu - mówi w rozmowie z "GW". I zaznaczył, że będzie prosił prezydenta, aby nie podpisywał ustawy emerytalnej.

"Zastanowimy się, co dalej"

Szef "S" podkreśla, że jeżeli prezydent jednak ustawę podpisze, to dopiero wtedy związkowcy zastanowią się nad swoim dalszym działaniem. I komentuje ataki posłów Platformy Obywatelskiej. - Przykro, że stało się tak, że teraz posłowie PO odwracają kota ogonem i myślą, że Polacy zapomną, co zrobili w piątek, jak głosowali. Ja nie będę się do tego poziomu parlamentarnego ustosunkowywał - zaznacza.

Duda skomentował też stwierdzenie Lecha Wałęsy, że "Tusk powinien spałować związkowców przed Sejmem". - Jeśli chodzi o prezydenta Wałęsę, to jest mi przykro, że pierwszy przewodniczący "Solidarności" nie chce zrozumieć, albo nie chce widzieć tego, co robi Związek Zawodowy "Solidarność" - mówi Duda. - Że jest naszym żywotnym interesem walczyć o czas pracy ludzi w Polsce.

"Nie spadliśmy z choinki"

Przewodniczący "Solidarności" podsumowuje: - Przecież w piątek nie spadliśmy przed Sejm z choinki, od grudnia trwa akcja zbierania podpisów, debata w Sejmie była 30 marca. Spoliczkowano 2 miliony ludzi. Jeśli nie skutkuje merytoryka, muszą być akcje protestacyjne.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
"W piątek nie spadliśmy przed Sejm z choinki" - Duda odrzuca możliwość kompromisu ws. "67"
Zaloguj się
 • alt.er.ego

  Oceniono 14 razy 10

  "Duda odrzuca"...

  A co on ma do odrzucania ? Co on premier jest ? Rządem jest Rzeczpospolitej ?

  Wygląda jakby jednak spadł z choinki, na głowę - i mu się uroiło, że rządzi w Polsce.

 • j4s4

  Oceniono 14 razy 8

  ... jak to nie spadli... a plotą coś ... o braku konsultacji! Zamiast "patyczków" pod transparenty, proponuję zakupić...alkomaty! Te dwa miliony ludzi dały się zmanipulować...i nadstawili policzki! Ci co matematykę traktowali w szkołach poważnie do Pana Dudowego towarzystwa nie przystępują! Zapędzanie ludzi do takich demonstracji to czysta demagogia!

 • wandateresa1

  Oceniono 12 razy 8

  podpisy zbierał pan DUDA wśród SWOICH 50 +,,których ta reforma NIE DOTYCZY...Nowy bojówkarz pisowski.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 14 razy 8

  Kiedyś Solidarność była moją dumą.
  Potem co kadencję brnęła. Sprzedała PZU bankrutowi, dobiła stocznie, a teraz prze ku Grecji. Pewnie przez Egipt, bo prezes kiedyś wspominał...

 • m.gawka

  Oceniono 9 razy 7

  To całkiem inna postać, niż jego poprzednicy. Jak dotąd budził szacunek umiarkowaniem i rozwagą oraz nadzieję, że może S powróci do korzeni. Przez poprzednie lata była typowym "pasem transmisyjnym" od partii do mas. Poważny błąd popełnił Duda w czasie demonstracji przed parlamentem w czasie głosowania nad ustawą 67. Świadomie złamał prawo organizując uwięzienie posłów i personelu w budynkach Sejmu. Jeżeli Polska jest państwem prawa, będzie musiał za to odpowiedzieć przed sądem. Wielka szkoda, że popełnił taki błąd.

 • bez_alternatywy

  Oceniono 13 razy 7

  Duda proste pytanie, nawet tępy burak na nie powinien odpowiedzieć:
  gdzie protesty waszych chamów związkowych z gazownictwa i energii elektrycznej kiedy podnoszą stawki?
  nie odpowiesz chamie, bo twoje "bydło" związkowe na nas zarabia, spadaj złodzieju od Polaków i Polski, weź się pasożycie do uczciwej pracy

 • oghana7

  Oceniono 9 razy 5

  KOMANDOS DUDA SPROWADZIL PIJANA HOLOTE I ZALECIL POZBAWIENIE POSLOW WOLNOSCI .ZACHOWAL SIE JAK GANGSTER I POWINIEN ZA PRZEKROCZENIE PRAWA USTAPIC Z ROLI PRZEWODNICZACEGO ,BO NIE NADAJE SIE DO TEJ FUNKCJI .ZA KOGO ON SIE UWAZA ? ZA NADPREZYDENTA ?BUTA I RADOSC ZE SKAKANIA POSLOW I ICH POBICIA PRZERAZALA .ZORGANIZOWAL IMPREZE NIE BIORAC ZA NIA ODPOWIEDZIALNOSCI .PIJANI ZWIAZKOWCY PALILI GILOTYNY PREMIERA I PRZEDSTAWIALI GO W HELMIE NIEMIECKIM . .DUDA OCZYWISCIE NIE WIE ,ZE PRAWA NIE TWORZY SIE NA ULICY POD WPLYWEM KRZYKOW I GROZB.POMAGALA MU DZIELNIE KAMERA FUNKCJONARIUSZKA PARTYJNA PIS APARATU PROPAGANDY STANKIEWICZ .TO BYLO HANIEBNE ZACZEPIAC ZASLUZONEGO DLA POLSKI PROFESORA .

 • banan125

  Oceniono 3 razy 3

  a rany !!!, ....ależ on ma aparycję i te oczy ! - to jakiś nawiedzony HIPNOTYZER , kóy chce Tuska zahipnotyzować

  to dlatego Jarek tak nisko mu się kłaniał jak przechodził po łańcuchami w piątek ...

  niczym Kaszpirowski

  jak na niego patrzę to już go się boję.....

 • eend

  Oceniono 5 razy 3

  Pan Duda przewodniczący związku " SOLIDARNOŚĆ PiS " czyli spec od zadym mylnie sądzi, że jest w stanie cokolwiek ugrać. Skończy szybko i w niesławie. Nie ten łeb.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX