Będzie polityczny pokój na Euro? We wtorek ważne wystąpienie Prezesa

Czy na czas Euro 2012 zapanuje polityczny pokój? Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman zapowiada ważne wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego w tej sprawie.
- W najbliższym czasie, myślę, że we wtorek, prezes Kaczyński zabierze na ten temat głos i powie, czego on oczekuje od innych partii politycznych, a także co my będziemy robić w czasie Euro - mówi Hofman. - Czyli pokój pod pewnymi warunkami? - dopytywali dziennikarze. - We wtorek - skwitował rzecznik PiS.

PO: Kaczyński pewnie postawi warunki nie do spełnienia

- Te warunki pewnie będą nie do spełnienia - komentuje Adam Szejnfeld z Platformy Obywatelskiej. - Nie mam wiary ani nadziei w szczerość i prawdomówność przedstawicieli PiS-u. To jest gra i taktyka. Warunki nie do spełnienia i wtedy ma się niby czyste sumienie, że podejmuje się działania bądź rozwiązania, które nie są akceptowalne, no "ale przecież uprzedzaliśmy" - dodaje. Szejnfeld uważa, że Euro 2012 to wielkie święto sportu i już chociażby z tego powodu na miesiąc powinno się zaprzestać "waśni i wojen politycznych". - Miliardy ludzi na świecie będzie patrzyło poprzez pryzmat Euro na Polskę. Jakim krajem i narodem jesteśmy, powinniśmy wszystko zrobić, by zaprezentować się z najlepszej strony - dodaje Szejnfeld.

Kalisz: Nie wierzę w to. Nałęcz: Polacy nie życzą sobie polityki na Euro

- Też bym chciał, ale w to nie wierzę - mówi Ryszard Kalisz z SLD. - To zaklinanie rzeczywistości. Manifestacje pewnie się odbędą, mimo apeli prezydenta i premiera - kwituje.

Prezydencki minister Tomasz Nałęcz chciałby, żeby na czas rozgrywek temperatura politycznego sporu trochę spadła. Dodaje, że odbędzie się to z korzyścią dla polityków. - Istnieje taka pokusa, by to wydarzenie wykorzystać do nagłośnienia swojej sprawy, ale badania pokazują, że Polacy nie życzą sobie wykorzystywania Euro do demonstracji politycznych. Każdy, kto będzie chciał się nagłośnić próbą paraliżowania Euro, swoim protestem straci - mówi Nałęcz.

- Świat polityki już się zorientował, że w tym czasie próba politycznych pojedynków będzie oznaczała publiczne potępienie. Próba "wtargnięcia ze swoim protestem na boisko" i "politycznych fauli" będzie przez ludzi odtrącana - dodaje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (19)
Będzie polityczny pokój na Euro? We wtorek ważne wystąpienie Prezesa
Zaloguj się
 • kuchel

  Oceniono 13 razy 9

  To bedzie kolejne, jak zawsze zupelnie niewazne, wystapienie sfrustrowanego porazkami prezeska, ktory w typowej pozie, z raczkami nad brzuchem, koniecznie na tle polskiej flagi (wlasnie tak, jak na zdjeciu) opowie jakies dyrdymaly, ubarwione dziwacznym nowoslownictwem (np. absmak), ktorych sens, lub raczej jego brak, bedzie musial wyjasniac pozniej niejaki Hofman. No i media beda szalec! Oto prezes zstapil z niebios i przemawia! Bleeee...

 • krzyszton123

  Oceniono 8 razy 8

  Mam w d... co powie Kaczyński. Bełkot Kaczyńskiego nazwany przez jego osobistego lizodu...pa Hofmana nazwane "ważne wystąpienie". Co nienawidząca Polskę i Polaków dupowata wersja Hitlera , Jaruś Kaczyński ma do zaproponowania ?

 • aldisek

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego "wystąpienie Prezesa" a nie "...prezesa"? Czyżby on (nie On) jest wielki? Niech protestuje podczas EURO. Wtedy straci poparcie kiboli. Na zawsze.

 • atleista

  Oceniono 9 razy 7

  Warunki Jego Ekscelencji Prezesa na czas Euro:
  1. Przed każdym meczem modlitwa i/lub minuta ciszy ku czci Jego Wielkiego Brata.
  2. Transmisje meczów polskiej reprezentacji wyłącznie w TV Trwam. Na multipleksie.
  3. Po każdym meczu konferencja prasowa, na której premier Tusk będzie przepraszał kibiców za słaby wynik. Niezależnie od tego, kto będzie grał.
  4. Mecze reprezentacji Rosji sędziować będzie arbiter Macierewicz.

 • ekomorda

  Oceniono 9 razy 7

  Jak widzę mały wodzu nie przepuści żadnej okazji żeby być w tv i mediach.A ważne to jest dla jego przydupasów a nie dla normalnych ludzi,niech nikomu nie robi łaski.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 5 razy 3

  wszystkie wystąpienia prezesa są ważne i dlatego zawsze należy je traktować z
  równie należycie ciepłym moczem

 • rbik53

  Oceniono 7 razy 3

  ..... ważne ? ? ?.... wystąpienia prezasa już dawno przestały być ważne..... są "psychicznie chore", bo to jest psychicznie chory człowiek.....

 • puszka-3

  Oceniono 6 razy 2

  To jest szczyt aroganctwa i bufonady.
  Jak taka miernota jak Kaczyński może stawiać warunki Polsce.
  A jeżeli te warunki nie zostaną spełnione to Kaczor rozpocznie przewrót czerwcowy?
  Natychmiast odizolować go od społeczeństwa i zamknąć w pomieszczeniu o ścianach miękko wyłożonych.

 • rot.leszek

  Oceniono 6 razy 2

  ...wazne wystapienie ha ha A kogo to interesuje Hoffman poza toba ty ciulu?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX