Mucha chce zmiany miejsca pobytu reprezentacji Rosji z Bristolu przez miesięcznicę smoleńską

Minister sportu Joanna Mucha negocjuje zmianę zakwaterowania reprezentacji Rosji w trakcie Euro 2012. Jak mówi rzeczniczka resortu, Rosjanom zaproponowano cztery alternatywne lokalizacje, które Rosyjska Federacja Piłki Nożnej w tej chwili rozważa. - Jeśli o którejś wyrażą się z aprobatą, to pewnie będzie zmiana - mówi Katarzyna Kochaniak.
Reprezentacja miała mieszkać w warszawskim hotelu Bristol, tuż obok Pałacu Prezydenckiego, gdzie w trakcie Euro - 10 czerwca - odbędzie się kolejna miesięcznica smoleńska. W związku z newralgiczną lokalizacją hotelu, polskie Ministerstwo Sportu zaproponowało cztery alternatywne miejsca zakwaterowania.

- To miejsca niedaleko Warszawy, obecnie Rosjanie je oglądają, by zdecydować, która będzie dla nich dogodna - mówi portalowi Gazeta.pl rzeczniczka ministerstwa sportu Katarzyna Kochaniak. Dokładnych lokalizacji nie podaje, tłumacząc to tym, że Rosjanie wciąż jeszcze nie dokonali wyboru.

"Rosjanie rozważają inne miejsce zakwaterowania"

Kochaniak podkreśla, że Bristol został wybrany jako siedziba rosyjskiej reprezentacji na Euro2012 już jakiś czas temu i była to decyzja strony rosyjskiej. Równocześnie zaznacza, że "jest to newralgiczne miejsce z kilku powodów". - Chcielibyśmy, aby podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej emocje związane były tylko i wyłącznie z aspektami sportowymi, dlatego zaproponowaliśmy rosyjskim gościom cztery inne lokalizacje - mówi nam Kochaniak.

Pytana o reakcję strony rosyjskiej na nowe propozycje, mówi, że Rosjanie odnieśli się do nich "przychylnie, bo w tej chwili je oglądają". - Jeśli o którejś wyrażą się z aprobatą, to pewnie będzie zmiana. To jednak do nich będzie należała decyzja - dodaje rzeczniczka Ministerstwa Sportu.

W rozmowie z portalem Gazeta.pl Kochaniak nie potwierdziła bezpośrednio, czy Rosjanom powiedziano, że jedną z przyczyn proponowanej zmiany jest miesięcznica tragedii smoleńskiej. - Sądzę, że stronie rosyjskiej zostało zasygnalizowane, jakim miejscem jest Hotel Bristol - powtarza rzeczniczka resortu sportu.Rzecznik Rosjan: A o jaką demonstrację chodzi?

Rzecznik Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej powiedział, że nic mu nie wiadomo na temat zmiany hotelu reprezentacji. - O jaką demonstrację chodzi? Ach, w sprawie katastrofy smoleńskiej... - zdziwił się zapytany przez nas Nikołaj Komarow.

- Uważam, że sport nie powinien być mieszany z polityką. Mam wątpliwości, czy o tej porze zmiana hotelu byłaby jeszcze możliwa. Nie mam informacji o tym, jakoby taka decyzja zapadła - dodał rzecznik.

Bristol: Umowa na wynajem dla Rosjan nadal obowiązuje

Skontaktowaliśmy się też z rzeczniczką hotelu Bristol:

- Temat demonstracji 10 czerwca nigdy nie pojawił się w naszych rozmowach z Rosjanami. Umowa na wynajem pokoi nadal obowiązuje - powiedziała Agnieszka Róg-Skrzyniarz, rzeczniczka hotelu Bristol. Odmówiła skomentowania informacji, że ministerstwo sportu zniechęca Rosjan do pozostania w Bristolu.

"Żadnej reprezentacji nic nie będzie grozić"

Tymczasem w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" gen. Adam Rapacki ocenił, że miesięcznica nie powinna zakłócić pobytu piłkarzy. - Nie robiłbym jednak z tego wielkiego problemu. Przejazdy piłkarzy będą tak zabezpieczone, że ich zakłócenie nie będzie możliwe - stwierdził. - Do ochrony każdej reprezentacji wyznaczeni są policjanci i służby porządkowe - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Mucha chce zmiany miejsca pobytu reprezentacji Rosji z Bristolu przez miesięcznicę smoleńską
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 10 razy 10

  "Nikt nie wziął pod uwagę okoliczności związanej z miesięcznicami" - jasne!
  W związku z powyższym niech ministro zakwateruje tam zwycięzce rozgrywek
  III ligi hokeja na lodzie.
  WSZYSCY na kolana, bo kaczor paraduje w „marszu procesyjnym bez charakteru politycznego”
  .
  Nie byłaby ta oferma sobą, gdyby przy tym nie zrobiła sam z siebie kretynki.

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 5

  No i problem! może tak te obchody miesięcznicy ograniczy Prezydent Warszawy i wyznaczy im 2 godziny,a nie cały dzień!!!!

 • allemodell

  Oceniono 4 razy 4

  CHYBA WSZYSCY NA GLOWE UPADLI !!!!!!
  TO GOSC WYBIERA GDZIE CHCE MIESZKAC,
  TO POKRACZNA KACZKA RZADZI W TYM KRAJU ?????????
  DOSC TEGO LAZEGOSTWA PO KRAKOWSKIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  kaczka , spieprzaj dziadu do swojej pokomunistycznej willi i w czasie Euro lba z niej nie wychylaj ,bo go ci utraca , ludzie chca zabawy , a nie przyglupa sluchac

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 6 razy 4

  Znając życie, Pisowscy manifestanci "miesięcznicy" będą całą noc krzyczeć pod oknami hotelu: Gdzie jest wrak! A przecież piłkarze muszą się wyspać. Potem prezio będzie się chwalił, że dzięki niemu Rosjanie zagrali tak słabo i przegraliśmy tylko ?:0

 • allemodell

  Oceniono 3 razy 3

  a ministra uwlacza polskiej goscinnosci ,
  co za obciach , nawiedzonej sekty sie boja ,
  a policja od czego jest , zeby zapewnic porzadek

 • j4s4

  Oceniono 2 razy 2

  ... ta ministra dała się podejść jak Wiesiek od Biniendów! Rosjanie będą gośćmi w RP i to my powinniśmy dbać o to aby ich pobyt w upatrzonym i obstalowanym już hotelu był niczym nie zakłócony! Pampry z PiS maja okazje pokazać jak potrafią panować nad własnymi emocjami i emocjami wpuszczanych w maliny tłumów!

 • rot.leszek

  Oceniono 4 razy 2

  To sie tak nie zalatwia dyplomatycznie Niech powie lepiej ruskim ze Sanepid "niedopuscil" Bristolu .. Glupia ci...

 • a_cw

  Oceniono 2 razy 0

  Same baby.to jest problem.A do garów razem z pierwszą ministrantka .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX