Durczok drwi z "Gazety Polskiej Codziennie": Euro początkiem narodowego dramatu

"Drogi nieukończone, nieopłaceni wykonawcy, przepłacone stadiony, fatalny stan kolei" - Kamil Durczok cytuje "Gazetę Polską Codziennie". I podsumowuje: "Tak! Tak! Przecież to jest prawda o tym, co nas otacza! Największa impreza w historii kraju stała się początkiem narodowego dramatu" - drwi w felietonie we "Wprost"
"Od zawsze instynktownie czułem, że ten kraj gdzieś jest (...). Że to niemożliwe, żeby tu były te wszystkie nowe stadiony, dworce, lotniska. (...) Że gdzieś leży starannie ukryta, niepotrafiąca się jeszcze przebić - ale jednak PRAWDA o kraju nad Wisłą (...). Z okrutną wyrazistością odsłoniła go dopiero lektura pewnej gazety" - pisze Durczok.

"Rozpoczynają się wielkie igrzyska - i tylko one muszą wystarczyć polskiemu ludowi!. Pytanie, na jak długo, bo - jak słusznie napisał autor - 'sprowadzanie polityki do szopki ma swoje konsekwencje'. Jakby tych odłożonych cokolwiek w czasie konsekwencji komuś było mało, tuż obok wizja dramatu znacznie szybszego straszyła wystarczająco" - zachęca.

"Prawdziwa czujność każe..."

I ponownie cytuje: "'Rosyjscy kibice chcą przemaszerować przez Warszawę. Bez problemów się nie obejdzie'. Tylko głupi zadawałby pytania, czy oby na pewno Ruskie mogą jakoś inaczej dotrzeć na Narodowy, niż maszerując przez Warszawę. Prawdziwa czujność każe nie dać się zwieść takiemu mydleniu oczu. Prawdziwa czujność każe przygotować się na to najgorsze. Bo nieuchronne. Przemarsz rosyjskich kibiców MUSI oznaczać Armagedon porównywalny tylko z 'Katriną'! A nawet znacznie gorszy, bo przecież 'Katrina' niszczyła Nowy Orlean bez sierpa i młota" - pisze dziennikarz.

Cały felieton Kamila Durczoka czytaj w najnowszym "Wprost" i w serwisie Wprost.pl .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Durczok drwi z "Gazety Polskiej Codziennie": Euro początkiem narodowego dramatu
Zaloguj się
 • wojtekd38

  Oceniono 10 razy 10

  Zaglada narodu i panstwa katastrofa ekologiczna ARMAGEDON PIS MESJASZEM EUROPY !!!!!!!! Ale w Polsce wszyscy widza kto zbudowal stadiony drogi i mosty ze nie wszystko skonczone ale bedzie po EURO bo najezdzcy tego nie wywioza. BRAWO TUSKU I KOMOROWSKI Wazs sukces sukcesem normalnych POLAKOW KOCHAMY WAS.

 • nina05

  Oceniono 18 razy -12

  Z Durczoka zadrwiła sobie kiedyś śmierć, później dała pętakowi jeszcze jedną szansę (słowo pętak spopularyzowane ostatnio przez Tuska w stosunku do Piotra Dudy).

 • aniapuszek

  Oceniono 23 razy -13

  No to jest prawda, że tylko w Polsce tak jest że się doprowadza do bankructwa małe firmy budowlane, które budował na euro a potem ogłasza się sukces.

  Gdybyśmy mięli takich polityków jak Niemcy, to wszystkie inwestycje na euro byłyby skończone, ludzie mieliby zapłacone i to byłoby państwo prawa, a tak po EURO zobaczymy jak wyjdzie szydło z worka i cały marketing zawali się od strajków oszukanych ludzi.

  PO miało 5 lat i jak dla mnie zmarnowało czas i nie zrobiło nawet połowy, za to zdążyło podnieść ceny wszystkiego o 50%.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX