"Miałem wyjść z flagą, ale nie mam do tego prawa. Bo prawdziwi patrioci są na prawicy"

?Miałem zamiar założyć dzisiaj biało-czerwoną koszulkę reprezentacji Polski, a także wyjść z flagą, którą wywieszam przed domem, ale doszedłem do wniosku, że nie mam do tego prawa, bo prawdziwi patrioci są na prawicy? - pisze na swoim blogu Daniel Passent
Passent w swoim najnowszym komentarzu na stronach internetowych "Polityki" odnosi się do opinii, które znalazł ostatnio na łamach dziennika "Rzeczpospolita". Tam Wojciech Wybranowski twierdzi, że "wbrew elitom" młodzi pragną poczucia wspólnoty narodowej i wywieszając biało-czerwoną flagę z orłem, manifestują dumę. "Takie postawy stoją w skrajnej opozycji do tego, co lansują lewicowe elity".

Publicysta ironizuje: "Ja, jako publicysta lewicujący, wstydzę się Polski, wypieram się polskości, Polska kojarzy mi się z przegraną itp. Opiewałem co prawda w 'Polityce' sukcesy polskich sportowców w relacjach z mundialu w Meksyku i w Niemczech, a także z Igrzysk Olimpijskich w Monachium oraz w książce o tenisie i o Fibaku ("Moja gra"), ale czyniłem to bezprawnie, była to z mojej strony uzurpacja. Gdybym założył biało-czerwoną koszulkę, zapisałbym się wedle dziennikarza 'Rz' do prawicy".

Prawdziwa elita lewicowa

Daniel Passent kontynuuje: "Prawdziwa (czytaj: lewicowa) elita, do której ja się na szczęście nie zaliczam, pluje bowiem na Polskę. Udowadnia to red. Wybranowski, który pieczołowicie wygrzebał cytaty z Tuska (z 1987 roku!), Sierakowskiego, Cezarego Michalskiego i - oczywiście - Seweryna Blumsztajna, który co prawda za Polskę siedział w więzieniu, ale dla redaktora W. to się nie liczy, bo Blumsztajn jest z 'Wyborczej'".

Dziennikarz "Polityki" więc wytyka - Wybranowskiemu chyba coś się pomyliło. To nie Tusk, Blumsztajn "od lat obrzydzają Polskę jako niemiecko-rosyjskie kondominium". Lewica zaś, którą zdaniem Passenta atakuje Wybranowski, twierdzi, że od 1989 roku Polska przeżywa najlepszy od kilku stuleci okres w swoich dziejach.

Publicysta podsumowuje: "Czy to nie tusko-lewica (z Tuska taka lewica jak ze mnie baletmistrz, ale to inna sprawa) chwali się 'zieloną wyspą'? Czy to nie 'lewica' była dumna z wyboru prof. Buzka na przewodniczącego Europarlamentu? Czy to może lewica kpiła z polskiej prezydencji w Unii Europejskiej? Czy to lewica poniża Polskę, mówiąc, że to jest kraj rządzony przez agentów, układ i mafię oligarchów, zaprzańców oraz mediów?".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
"Miałem wyjść z flagą, ale nie mam do tego prawa. Bo prawdziwi patrioci są na prawicy"
Zaloguj się
 • totapis500

  Oceniono 25 razy 19

  Rajmund Kaczyński chodził z flagą i sypał patriotów

 • wojtekd38

  Oceniono 18 razy 8

  PanieDanielu !!!!!!!!!!!!!! Byl Pan i jest doskonalym dzinnikarzem Czytam Pana od 1956r i nie znajduje tam tekstow komunistycznych czy antyludzkich. Po Panskim artykule w Polityce pobieglem na balkon i zdjalem flage bo nie czuje sie 100% polskim patriota chociaz moja RODZINa walcZyla pod Grunwaldem.

 • misia.19

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Redaktorze, to nie są przecież prawdziwi patrioci, tylko "prawdziwi patrioci". Taka kategoria buca skrzyżowanego z ciemniakiem. Dla mnie PAN jest patriotą, nawet prawdziwym.
  Pozdrawiam

 • orr4

  0

  Panie Passent, jak ktoś kocha ten kraj, to zawsze może wyjść z biało-czerwoną flagą i nie będzie się oglądał na to co mówią z tej czy z drugiej strony. Tylko trzeba czuć się Polakiem i chcieć.

 • demolka666

  Oceniono 2 razy 0

  a ja jakoś nie widziałem tyle polskich flag 11 listopada... gdzie się podziewają w ten dzień ci... "patrioci" z pisobolszewii i kibolstwa? jaki jest nasz polski patriotyzm? nie doceniamy tego co najważniejsze - WOLNOŚĆ!!! - a cieszymy się jak tłuszcza rzymu, z igrzysk... smutne, strasznie smutne...

 • knock.out.4

  Oceniono 2 razy 0

  Ależ skąd, narodowi socjaliści to była lewica.

 • g.m.jackie

  Oceniono 13 razy -1

  Coś posty tu znikają, więc powtarzam: kto nawołuje do wyzbywania się polskości? Prawica? Nie, guru lewicy. Kto zaprasza bandytów z antify którzy zaatakowali rekonstruktorów z parady wojsk polskich? (już nawet nie kiboli, przecież widać było że to rekonstruktorzy w XIXwiecznych mundurach). Kto alergicznie reaguje na wszystko co narodowe - prawica czy lewica? Bez hipokryzji Panie Passent

 • g.m.jackie

  Oceniono 14 razy -4

  A kto nawołuje do wyzbywania się polskości? Prawica? Pan Passent jest ślepy albo udaje ślepego (raczej to drugie).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX