Kaczyński: Idziemy po zwycięstwo. Staje się coraz bardziej realne

PRZEGLĄD PRASY. W dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie" można przeczytać artykuł Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdza, że zwycięstwo jego partii jest "coraz bardziej realne". "Nie można go zmarnować dla próżności kilku polityków" - pisze Kaczyński, nawiązując do Solidarnej Polski, której zarzuca rozbijanie obozu patriotycznego, i nawołuje do traktowania takiej postawy jako "zdrady idei odbudowy ojczyzny"
"Opowieści o dwóch 'płucach prawicy', o potrzebie 'posiadania koalicjanta' po wygranych wyborach, o wyborcach prawicy, którzy pragną 'różnorodności', są nie tylko fałszywe, ale praktycznie przekreślają szansę na przyszłe zwycięstwo" - przekonuje Jarosław Kaczyński w swoim artykule.

Według szefa PiS "niechętne lub wręcz wrogie" media twierdzą, że przyczyną rozłamu były różnice programowe, co jest "całkowitą nieprawdą". Dodaje, że nie może dalej nawoływać Ziobry do powrotu. "Dzisiaj nie możemy sobie pozwolić na niekończące się wezwania do opamiętania rozłamowców" - stwierdza.

Taka postawa jest zdradą

Szef PiS uważa, że zwycięstwo, które jest coraz bardziej realne, nie może być zmarnowane dla próżności kilku polityków. "Nie możemy w nieskończoność akceptować faktu, że nasi dawni koledzy stają u boku naszych politycznych przeciwników" - tłumaczy Kaczyński. Przekonuje, że taką postawę należy traktować jako zdradę. Apeluje do tych, "dla których ważna jest przyszłość Polski", aby zdecydowali się na przeanalizowanie faktów i wyciągnęli z nich wnioski.

Czytaj artykuł Jarosława Kaczyńskiego w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Upublicznione zdjęcia rosyjskich kiboli z Wrocławia [ZDJĘCIA] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

DOSTĘP PREMIUM