Olejnik: Dlaczego politycy wszystkich partii nie potępili zachowania bandytów?

To pytanie dziennikarka stawia w dzisiejszej ?Gazecie Wyborczej?. I stwierdza: to sami politycy wyhodowali bandytów poprzez pobłażanie i obronę w imię patriotyzmu. - Kiedy rządzący rozprawiali się z bandytami, PiS ich bronił, mówiąc, że to zemsta rządzących za transparenty ''Donald - matole'' - zauważa publicystka.
- Kibolstwo w naszej polityce coraz bardziej się rozprzestrzenia - stwierdza publicystka. Na udowodnienie tej tezy przytacza słowa, które niedawno pojawiały się w debacie publicznej: drużyna hańby narodowej, Smudzie naplułbym w twarz - to słowa posła PiS Jana Tomaszewskiego. - Radny tejże partii Maciej Maciejowski jest wdzięczny kibolom za obronę naszego honoru, katolicki redaktor Tomasz Terlikowski nie wstydzi się za bandytów, ale za Hannę Gronkiewicz-Waltz. PiS atakuje Gronkiewicz-Waltz za to, że dopuściła do przemarszu rosyjskich kibiców - przypomina Olejnik.

Odwoływanie marszu? Nic nie da

Publicystka zauważa, że nawet gdyby rzeczony marsz Rosjan został odwołany, to nic by to nie dało. - Jeżeli klasa polityczna nie ogarnie się i nie będzie skutecznie walczyć z kibolstwem, to bandzior, który dostał sześć miesięcy z zawieszeniem na trzy lata, będzie się śmiał do rozpuku - pisze.

Dziennikarka podsumowuje: - O podsycanie nienawiści oskarżane są media, i słusznie. Trzeba się bić w pierś za okrzyki: "Na Moskali" i oczekiwanie bitwy warszawskiej. Nie wiem, czy bandyci kupują gazety, ale zapewne korzystają z internetu. A przecież Rosjanie nie chcieli, aby mecz z Polską postrzegać w kategoriach wojny. Złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą żałobę po katastrofie smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim, a także pod pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Cały komentarz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Olejnik: Dlaczego politycy wszystkich partii nie potępili zachowania bandytów?
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 17 razy 17

  Prawdziwa wizerunkowa porażka to Janko Konsultant jako twarz pisuaru wycierający otłuszczoną,
  zmęczoną alkoholem gębę flagą narodową z orłem.
  .
  I na taki goowniany obraz zapracowaliście, pisuar i ich parszywy pan. I to wam zostanie zapamiętane.

 • venerabilis

  Oceniono 9 razy 9

  Rzadko mi się zdarza, ale tym razem podpisuję się pod zdaniem MO obiema rękami.
  Ta retoryka walki powoduje, że "patriotyczni" kibole nie odróżniają sportowej rywalizacji od walki politycznej, a nawet zbrojnej.
  Rosjan uważamy za azjatycką dzicz. Okazuje się, że dziczą ty my jesteśmy, oni pokazali klasę, na jaką nas nie stać i stać nie będzie długo.

 • wejsunek43

  Oceniono 13 razy 9

  i ma tym razem rację .... wstyd poprostu...

 • mepislover

  Oceniono 5 razy 5

  Duża dziewczynka a nie wie ?
  Niektórym politykom jest to na rękę, łatwiej rządzić skłóconym towarzystwem .....

 • wkaspr

  Oceniono 3 razy 3

  Jest jedna odpowiedz na to pytanie ! Po prostu politycy ci nie mają jaj i boją narazić się swojemu nacjonalistyczno- kibolskiemu eletoratowi.

 • j4s4

  Oceniono 7 razy 3

  ... Pani Redaktor, Zadaje Pani dziwne pytania! Od czasów starożytnych a nawet wcześniej znany jest sposób dochodzenia do władzy na plecach "ciemnego ludu", i politycy szczególnie prawicowi naczytawszy się relacji z wydarzeń nie tak odległej przeszłości i wspominając wydarzenia z zasięgu własnej pamięci celowo dostarczają argumentów "ciemnemu ludowi", zachęcają do "gier ulicznych"! Proponuję Pani zadać pytanie "politykowi" ( gdy mówił te słowa PiS ) o obecnie nie wiadomo jakiej opcji, dlaczego uważał że uczestnikami marszu równości powinni zajmować się kibice? ( a powiedział to 19 października,2006 roku podczas debaty zorganizowanej w oddziale Gazety Wyborczej, jako kandydat na stanowisko prezydent Poznania ). "Politykowi" Jarosławowi Gowinowi, proponuje zadać pytanie dlaczego wyżej wymienionego "zaszczycił" uściskiem dłoni i "zainstalował" go na liście wyborczej PO w Poznaniu! Podniesiony tym "uściskiem" na duchu JT "dekorował" Poznań plakatami i banerami z logo PO, a "polityk" Grupiński, rezydent PO na Wielkopolskę tylko cichutko popiskiwał że JT nie jest członkiem PO! Co zatem w klubie PO robi Jacek Tomczak, prawnik jak sam się określa, zwolennik niekonwencjonalnych metod rozwiązywania problemów społecznych?

 • jasiekltd

  Oceniono 10 razy 2

  Pani Monika Olejnik (1/32 Oriany)dziwi się......A kto-ku...-rano i wieczorem szczebiocze z pomyleńcami różnej maści? Rozumiem ,,oglądalność'', ,,słuchalność", ,,zapraszalność''....Wydaje mi się,że nie wypada stękać wirując w chocholim tańcu.Czyżby Brzytwa2?

 • romskikrol

  Oceniono 10 razy -6

  Czas na emeryture , bo już widać Panii Olejnik zbliża się do wieku 65 lat. Demencja starcza jest bardzo widoczna, oraz agresja wobec współziomków ..... biedna Monika .

 • jw11

  Oceniono 13 razy -7

  Sama propaguje nienawiść i kibolstwo dając równoprawny głos różnym politycznym mendom w swoich programach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX