Euro wg min. Boniego: Wielka lekcja otwartości i nowoczesnej zabawy

W szaliku portugalsko-czeskim, w "zwykłym kibicowskim sektorze" na Stadionie Narodowym Michał Boni spędził czwartkowy wieczór. I był zachwycony. - Jaki klimat! Jaka atmosfera! - zachwalił minister w "Poranku Radia TOK FM". Zdaniem Boniego, odbywająca się w Polsce impreza to nie tylko sukces organizacyjny. - To wielka lekcja otwartości kulturowej, nowoczesnej zabawy - ocenił.
Nie ma wątpliwości, że gdyby nie Mistrzostwa Europy, trudno byłoby spotkać Michała Boniego na stadionie. Bo jak przyznał w "Poranku Radia TOK FM", "w okresie studiów" był na meczu piłkarskim.

Ale teraz, jeśli czas mu pozwala, wybiera mecze. Wczoraj na Stadionie Narodowym oglądał pierwszy ćwierćfinał, mecz Czechy-Portugalia.

- W takim zwykłym, "kibicowskim" sektorze, w szaliku, który był z jednej strony w barwach portugalskich, a z drugiej czeskich, wspierałem i jednych, i drugich. Jaki klimat! Jaka atmosfera! - relacjonował min. Michał Boni.Zdaniem szefa resortu administracji i cyfryzacji Euro to nie tylko sukces organizacyjny. - To wielka lekcja otwartości kulturowej, nowoczesnej zabawy. To zmiana kulturowa, którą dostrzegamy - ocenił gość "Poranka Radia TOK FM".

I na samym dostrzeganiu sprawa się nie kończy. - Mieliśmy bardzo ważną rozmowę z min. Joanną Muchą i ministrami Jackiem Cichockim i Jarosławem Gowinem, co zrobić, żeby Polacy przestali się bać chodzić na stadiony i kibicować. To wielka praca do wykonania - stwierdził min. Michał Boni.

"Polska jest mistrzem Europy Serc Niemiecka prasa o "polskim" Euro>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Euro wg min. Boniego: Wielka lekcja otwartości i nowoczesnej zabawy
Zaloguj się
 • rosfita

  Oceniono 13 razy 7

  NAsz ekspert od wszystkiego obecnie od cyfryzacji jak zawsze ma cos wspanialego do powiedzenia. Są to mysli głębokie i godne zapamiętania. Mimo tego, ze w Polsce jest wielu wykształcoych i mądrych ludzi trzyma się dobrze na posadkach dobrz płatnych.

 • kokoszynel

  Oceniono 17 razy 7

  Po lekturze tych wyjątkowych myśli uważam, że nawet Paulo Coelho nie jest tak mądry jak Michał Boni.

 • prolemur

  Oceniono 19 razy 7

  bal na Titanicu

 • rosfita

  Oceniono 16 razy 6

  PAnie Boni jak Polacy będa zarabiali tyle co Pan i będa przewalac sie z posadki na posadke to będą jescze bardziej otwarci i nowocześnie sie bawiący. Na razie korzystając z dobrobytu jaki zafundowal im Pan i koledzy moga sobie co najwyzej posiedzieć przy kiepskim piwku przed telewizorem w siateczkowej koszulce na ramiaczka.

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 11 razy 5

  Michał Boni bawi się już 22 lata.
  Po zabawie w ministra pracy trzeba było podnieść wiek emerytalny.
  Teraz bawi się w ministra cyfryzacji i obcięli nam dotacje.
  Ach ten Boni, taki z niego rozrywkowy koko koko.

 • bolek_i_jego_worek

  Oceniono 9 razy 5

  Panie Boni Polacy nie będą chodzić na stadiony bo wbrew obiegowej opinii nie są wcale fanami piłki nożnej.

 • no4nwo

  Oceniono 10 razy 4

  Tuske do Boniego:
  -Boni, czy ty znasz jakieś cyfry?
  -Znam, panie premierze.
  -Dobra, to będziesz ministrem cyfryzacji.

  Tak mniej więcej wyglądają kompetencje rządu fachowców.

 • siekier35

  Oceniono 8 razy 4

  wpadnij michałku do mojej wsi...tak pod wieczór....gdybyś wstawał o 5 rano a wracał o 21 przez lata to byś myślał i mówił co innego.a przy korycie to przy korycie.

 • jnd

  Oceniono 12 razy 4

  Impreza wychodzi bo organizuje ja UEFA.
  My dostarczamy tylko stadiony.
  Ciekawe ile zaplaca za stadiony?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX