"Nie zgadzam się z Kaczyńskim". Olejniczak udowadnia, że klęski nie ma

Prezes PiS obwieścił, że w związku z Euro zamiast "skoku cywilizacyjnego" mamy "kompletną klęskę". Zupełnie inaczej widzi Polskę Wojciech Olejniczak. - W niedzielę jechałem autostradą do Łowicza. Czekałem na to 20 lat. Zrobiliśmy krok do przodu - zachwalał w TOK FM europoseł SLD.
Wojciechowi Olejniczakowi jechało się "świetnie" autostradą A2. Jak mówił w "Poranku Radia TOK FM", na taką drogę czekał od dawna. - Od 20 lat, od kiedy zacząłem przyjeżdżać do Warszawy. I dziś wreszcie jest droga. Warto to docenić - stwierdził polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej.Dlatego Olejniczak nie podziela oceny Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS już w piątek cieszył się z zakończenia Euro. Także dlatego, że "w związku z Euro miał być skok cywilizacyjny. Na to liczyliśmy. Skończyło się kompletną klęską".

- Nie zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim. Euro to był pewien proces związany z modernizacją Polski, budową infrastruktury i zmianą mentalności. I to się udało. Oczywiście brakuje np. drogi z Warszawy do Gdańska czy Katowic. Ale coś się udało. Zrobiliśmy krok do przodu. Oczywiście uważam, że wszystko można było lepiej i sprawniej zrobić. Ale nie można mówić, że to klęska - powiedział Wojciech Olejniczak.

Wszystko było dobrze

Do skrajnie pesymistycznej wizji przedstawionej przez Jarosława Kaczyńskiego nie pasuje też ocena Euro dokonana przez wojewodę mazowieckiego.

Jacek Kozłowski finał piłkarskich ME oglądał w warszawskiej strefie kibica. Jak mówił w TOK FM, to był obowiązek. - W ten sposób chciałem podziękować całej ekipie, która tam pracowała - mówił.

Wojewoda mazowiecki podkreślał, że zainteresowanie kibiców fan zoną przeszło najśmielsze oczekiwania. - Strefę planowano na 100 tys. widzów. A w dniu meczów Polska - Czechy okazało się, że wypełniła się błyskawicznie i wielu kibiców nie mogło wejść - przypomniał gość "Poranka Radia TOK FM".

Zdaniem Jacka Kozłowskiego, najlepiej o tym, co działo się w sercu Warszawy w czasie Euro, świadczy fakt, że nie doszło tam do żadnych poważnych zdarzeń. - Poza drobnymi zdarzeniami nic istotnego się nie wydarzyło. To fantastyczne, przy takiej liczbie ludzi, którzy przewinęli się przez strefę. Nawet w dniu meczu Polska - Rosja zorganizowane bojówki nie dostały się do strefy kibica - zachwalał wojewoda Kozłowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (88)
"Nie zgadzam się z Kaczyńskim". Olejniczak udowadnia, że klęski nie ma
Zaloguj się
 • stanczykowo

  Oceniono 64 razy 50

  A mnie niezmiernie cieszy, że przynajmniej Kaczyńskiemu udało się wykonać "skok cywilizacyjny"!
  Podobno założył konto w banku, już wie jak włączyć komputer (obecnie pracuje nad tym, jak się wyłącza wielkie litery oraz prowadzi śledztwo gdzie jest na klawiaturze "ń"), a także zdał egzamin na prawo jazdy za pierwszym podejściem. Podobno wybiera się nawet do dentysty....
  Gdzie tam nam, szaraczkom, do takiej cywilizacji...

 • 1966jerry

  Oceniono 35 razy 35

  krew go zalewa ,że 10.06 nie było tłumów oszołomów wiwatujących na jego cześć ,że nie było palących się krzyży na wzór Ku-Klux-Klan i wszystkiego tego,co utrzymuje go w przekonaniu,że jest wielki ,zbawcą narodu .,trochę przymilkł ,bo Euro pomimo kilku nieskończonych inwestycji w infrastrukturze było wielkim sukcesem Polaków ,bo przecież to nie Tusk ,Kaczyński czy Palikot wyłożyli kasę na to wszystko,tylko MY !!! PODATNICY i mówienie teraz o klęsce jest kopem w dupe dla nas ,kiedy wszyscy nas chwalą a niektórym wręcz szczęki opadły., VIVA POLONIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • remo29

  Oceniono 37 razy 33

  Kaczyński nie widział autostrady, bo na Krakowskim Przedmieściu jej nie ma.
  --
  parada karzełków

 • palo_ma1

  Oceniono 31 razy 27

  Z Kaczyńskim trzeba się zgadzać, ale pasków przy rękawach kaftana pilnować.

 • batura3

  Oceniono 40 razy 26

  klęskę - to kaczyński ma swojego małęgo rozumku

 • mineyko

  Oceniono 32 razy 26

  Panie Olejniczak! Należało rzec: "z tą krętacką kreaturą, trudno się zgodzić"!

 • edeco

  Oceniono 33 razy 25

  Do malkontentów i genetycznych "pisiorów":
  Sukces jest, chociażby dlatego, ze dostajecie sraczki tak jak wasz guru bo chwalą POLSKĘ, którą tak naprawdę macie w doopie.

 • waldus059

  Oceniono 33 razy 25

  Kaczor to po rrostu głupek

 • 1966jerry

  Oceniono 25 razy 23

  do tych,co tak kpią z autostrad - po 1989 prawie nikt nic nie zrobił w tym zakresie !!! gdyby nie Euro to pewnie dalej byłoby to samo - turniej niejako wymusił działania i uważam,że nawet jeśli nie wszystko zostało ukończone,to zobliguje to kolejne ekipy rządzących do zakończenia prac w tej materii.,we Włoszech gdy to robiono kiedyś , to stało się programem narodowym ,ludzie ze wszystkich stron zaangażowali się w budowę i zrobili to w stosunkowo krótkim czasie ,choć u nich było to trudniejsze ,bo na północy mieli " trochę " skałek i musieli w nich ryć tunele ,albo ciągnąć olbrzymie wiadukty - jak ktoś był tam to wie,o czym pisze.,tylko ci,ktorzy nie wyjeżdżają poza teren swojej parafii mogą pie...ć takie farmazony,że mało się zmieniło !!!! jeżdżę dużo po Polsce i jest to obecnie inna planeta w porównaniu z tym,co było 5 lat temu.,pomijam stadiony ,lotniska - full wypasy ,obecnie to górna półka na świecie oraz odnowionych część dworców kolejowych .,najlepiej tylko narzekać i nic nie robić ,kłapać jak kaczka - jeb się prezesie ,bo to zasługa nas wszystkich,podatników !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX