Biedroń: W Sejmie jest burdel i syf, a Ewa Kopacz kopie demokrację w tyłek

- Niech Ewa Kopacz odejdzie z funkcji marszałka Sejmu - apeluje Ruch Palikota. Ich zdaniem marszałek obchodzi konstytucyjny tryb uchwalania prawa i nie bierze pod uwagę wielu ekspertyz. "Gazeta Wyborcza" nazwała to "niszczarką sejmową", która powstała w zamian sejmowej "zamrażarki", gdzie trafiały projekty ustaw, ale nigdy nie były przez Sejm rozpatrywane.
Jeśli marszałek nie zrezygnuje, klub RP będzie szukał poparcia dla wniosku o jej odwołanie, gdyż sam złożyć go nie może. Jednak pozostałe kluby nie chcą go poprzeć, co zdenerwowało Roberta Biedronia. Poseł nie przebierał w słowach. - Bo ten burdel, ten syf w Sejmie był zarówno za SLD, zarówno za PiS-u, jak i jest za PO. Wszyscy wiedzą jak ta "niszczarka" działa, ale dla dobra demokracji powinniśmy pokazać ten mechanizm, obnażyć go i zastanowić się, co zrobić, bo to jest patologia demokracji - mówił poseł na konferencji prasowej w Sejmie.

Biedroń: Nie róbmy sobie jaj

Wicepremier Waldemar Pawlak uważa, że na wniosek o odwołanie Ewy Kopacz wpływ mogło mieć to, że wicemarszałkini Sejmu z Ruchu Palikota Wandy Nowickiej nie wybrano za pierwszym razem na to stanowisko. - To mniej więcej odpowiada takim osobistym zapatrywaniom posłów na różnego rodzaju skrajne postawy polityczne - mówi prezes ludowców.

Poseł Biedroń jest tymi słowami oburzony: - Nie róbmy sobie jaj. To jest zemsta na osobach, które kopią demokrację w tyłek. Pani Ewa Kopacz kopie demokrację po tyłku - dodał.

W Sejmie przepadły projekty opozycji dotyczące in vitro, związków partnerskich czy uzgodnienia płci, autorstwa klubów SLD i Ruchu Palikota. Ewa Kopacz skierowała je do Komisji Ustawodawczej, a ta stwierdziła, że są niezgodne z konstytucją.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Biedroń: W Sejmie jest burdel i syf, a Ewa Kopacz kopie demokrację w tyłek
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 13 razy 3

  Niby nic nowego a jakże świeżo odkrywczo zabrzmiało.
  .
  Kopacz to dla mnie jedna z największych przewin Tusk`u. Żadna jak żółta kredka i dodatkowo
  każdą publiczną wypowiedzią się pogrążająca. Począwszy od przekopania placu katastrofy na
  głębokość 1 m na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj, po ciąg nieszczęść po objęciu kopa w górę na
  stanowisku maraszłkinio. O reformie służby zdrowia już nawet się nie zająknę. Duża wtopa.

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 16 razy 2

  Widzę, że Biedroń to najzdolniejszy uczeń Palikota. Upodabnia się do niego.... Tylko, że nie widzi jakiego robi z siebie durnia i chama. Myśli, że jak przyjmie język i zachowanie szefa, to mu dorówna. Faktycznie - dorównał. I tak samo jest żałosny.

 • paw73

  Oceniono 11 razy 1

  Pan poseł Biedroń, takim chamskim zachowaniem nie znajdzie wokół siebie przychylnych osób, które popierałyby jego projekty. Pan poseł Robert Biedroń ma wiele ciekawych pomysłów, ale w ten sposób stawia siebie na marginesie życia publicznego.
  Nie popieram działań rządu PO PSL , ale nieznaczny to,że mam pluć na świątynię demokracji, choć czasami kulejącej.
  Skoro według posła Biedronia , sejm jest "burdelem" to kim jest pan on poseł,kim są jego koleżanki i koledzy klubu Ruch Palikota. Ciekawe czy posłanka Nowicka, poczuła się jak prostytutka, skoro zatrudniła się w burdelu?
  Rząd PO PSL dokonał , wielkich zamachów na wolności , ustawa o zgromadzeniach, ustawa o przedłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat.Tez największa ilość inwigilowanych obywateli w całej Europie.

 • tegepe

  Oceniono 13 razy 1

  Panie Robercie, złociutki, a co to za językiem Pan się posługujesz?

 • najdul6

  Oceniono 4 razy 0

  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu

 • arvelli_net

  Oceniono 13 razy -5

  ... no cóż, zrobiło się słodko... słodziutko, biedroń bardzo pasuje do parti pisowsko-wodzowskiej :) a wszystko to podobne jest do burdelu choć nim nie jest. biedroń raz poi raz rozchyla wary i raz po raz wypuszcza słowa które ja porównuje do szamba, jak słodko by jeszcze było gdyby obaj, razem z prezesikiem kaczyńskiem wypijali po szklance dziennie:)

 • airules

  Oceniono 10 razy -6

  Szanowny Panie Robercie,
  Owszem, uważam, że jest Pan b. powściągliwy w słowach! Trudno się powstrzymać przez ostrą krytyka, tej wyjątkowej... powiedzmy sobie, Pani :-)))))
  To głównie przez nią pacjenci skłócenie są z pewną też wyjątkowo chciwą grupa zawodową.
  A Pppaa..nn ww..icepr.pr.pr.pr.pr.pr.pr emier? Wstyd!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX