"Czarnecki na szefa PZPN? Śmiech na sali". "A Lato pokazał, że możemy go pocałować..." [KOMENTARZE]

- PZPN wymaga poważnych rozwiązań. A tymczasem... na szefów startują Grzegorz Lato i Ryszard Czarnecki. Śmiech na sali - komentuje w TOK FM publicysta Wojciech Mazowiecki. - Pamiętam tytuł wywiadu, którego Lato udzielił kiedyś we "Wprost": "Możecie mnie pocałować w d...". Dziś dokładnie to nam pokazał - dodaje Andrzej Stankiewicz, dziennikarz tygodnika.


- Ja bym porównał Latę do Dody. Z tą różnicą, że Doda zachowuje się głupio, ale ma tego świadomość. A Lato nie - mówi w TOK FM Wojciech Mazowiecki. - Wielki piłkarz i wielki dramat człowieka, który nie zrobił ani kariery politycznej, ani nie sprawdził się jako szef PZPN. Lato jest skazany na porażkę. Tylko z większym honorem odszedłby, gdyby sam podał się do dymisji - dodał dziennikarz.

- Pamiętam tytuł wywiadu, którego Lato udzielił kiedyś we "Wprost": "Możecie mnie pocałować w d...". Dziś dokładnie to nam pokazał - dodaje Andrzej Stankiewicz, dziennikarz tego tygodnika.

Czarnecki? Śmiech na sali...

- A co do Czarneckiego, to bez komentarza... To jest kompletny kosmos i śmiech na sali. A PZPN wymaga poważnych rozwiązań - mówi Mazowiecki.

- Wiem, że dla większości słuchaczy Ryszard Czarnecki kandydujący na szefa związku brzmi dziwacznie, ale on już od dłuższego czasu działa w PZPN - dodaje Andrzej Stankiewicz. - Ale oczywiście nie zmienia to faktu, że nie ma najmniejszych szans - dodaje.Co z tym PZPN?

Potrzeba gruntownych zmian w PZPN - mówią publicyści. - PZPN nie zajmuje się rzeczą najważniejszą, czyli rozwojem polskiej piłki. Powinien postawić na długofalowy program edukacji. W Hiszpanii 18-letni piłkarz jest już wszechstronnie wykształcony, a nie dopiero zaczyna się uczyć, jak u nas. Dlatego nie potępiam naszej reprezentacji, nie potępiam trenera Smudy. U nas najłatwiej wyrzucać trenerów na bruk, zamiast zająć się długofalowym programem - mówi Wojciech Mazowiecki.

- To PZPN odpowiada za to, że w Polsce nie myśli się o tym, jak przygotowywać i selekcjonować młodzież, jak wychwytywać talenty piłkarskie. Doskonały przykład: Szczęsny wysłał swojego syna na naukę za granicę. I mamy efekt - dodaje Stankiewicz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (46)
"Czarnecki na szefa PZPN? Śmiech na sali". "A Lato pokazał, że możemy go pocałować..." [KOMENTARZE]
Zaloguj się
 • szoferek1

  Oceniono 10 razy 10

  A może by tak Prezesa Kaczyńskiego mianować na to stanowisko??? Tytuł PPREZES już posiada,jeszcze tylko stołek mu dać! Macierewicza na miejsce Kręciny i będą ZA..RZĄD robić! Tak myślę,nie wiem czy dobrze, ale może byłoby ciekawie.

 • totapis500

  Oceniono 13 razy 9

  Jeżeli dziwka męska Czarnecki zostanie prezesem PZPN to nasi kopacze na mecze będą jak wojowie wychodzić z Bogurodzicą na ustach

 • bez_alternatywy

  Oceniono 11 razy 9

  kraj pełen politycznych durni

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 17 razy 9

  Rycha jeszcze tam nie było. Patrząc na jego przejścia międzypartyjne, to za kilka miesięcy zostanie prezesem Polskiego Związku Siatkówki, potem Piłki Ręcznej, Koszykówki, Bejsbola, Siatkonogi (pamiętacie?), Klipy, Rzutu Beretem do celu itp. A czemu nie?

 • zyks

  Oceniono 14 razy 8

  Czarnecki ? Litości !

 • totapis500

  Oceniono 7 razy 7

  Czy dziwka męska może startować na typowo męską posadę w Polsce tak.

 • drummerin

  Oceniono 11 razy 7

  "Wielki piłkarz i wielki dramat człowieka, który nie zrobił ani kariery politycznej, ani nie sprawdził się jako szef PZPN. Lato jest skazany na porażkę. "

  - Gdybyś ty kolego zarobił w ciągu kilku lat taką kasę jak Lato mówiłbyś o swojej porażce? Więc nie truj d... tylko oddaj hołd największemu cwaniakowi wśród byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej i największemu reprezentantowi Polski w piłce nożnej wśród cwaniaków.

 • rbik53

  Oceniono 5 razy 5

  .....na co nadaje się poseł Ricardo Czarnecki ?....
  No nic, qooorwa, nie przychodzi mi do głowy.... no chyba żeby na suchy pokarm-bobki dla kota... bo jak nie na to, to na co ?

 • czytelnik52

  Oceniono 7 razy 5

  Czarnecki, mały kundelek szczekający na rozkaz i ogromna menda.
  Zatem ma kwalifikacje na prezesa piłki skopanej!!!
  Wole analfabetę Lato niż nielojalną mende służącą każdemu, byle za kasę!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX