Lis o Tusku: "Uniósł się, ściągnął najlepszego zawodnika z pola gry i wziął kogoś z trybun..."

- Jarosław Gowin jest kolejną katastrofą w Ministerstwie Sprawiedliwości - powiedział w TOK FM Jacek Żakowski. - To skandal, że profesjonalistę Kwiatkowskiego zastąpiono Gowinem - mówi Tomasz Lis. - Takim samym skandalem była zamiana: Czuma za Ćwiąkalskiego. Nie można zdejmować najlepszego piłkarza i zastępować go kimś z trybun.


- Gowin jest kolejną katastrofą w resorcie sprawiedliwości. Po Andrzeju Czumie, który był katastrofą, przyszedł Krzysztof Kwiatkowski - nieoczekiwanie bardzo dobry minister. A teraz znów mamy ministra-katastrofę - ocenił prowadzący Poranek Jacek Żakowski.

"Skandal. Piłkarza zastąpił ktoś z trybun"

- Pan Gowin nigdy nie powinien zostać ministrem. Szczególnie w sytuacji, gdy Tusk miał bardzo dobrego, świetnie ocenianego ministra, wykształconego prawnika - Krzysztofa Kwiatkowskiego. Zamiana kompetentnego ministra na niekompetentnego, profesjonalisty na nieprofesjonalistę jest skandaliczna - podkreślił Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka"

- Tak samo poprzednia zamiana na tym stanowisku była skandaliczna - Andrzej Czuma za Zbigniewa Ćwiąkalskiego... - podkreślił Lis. - Tak, ale wtedy premier się uniósł po niesłusznych doniesieniach, chciał być twardym kanclerzem... - wtrącił Żakowski. - Tak, ale jak jestem trenerem piłkarskim, to nie mogę się unieść, ściągnąć najlepszego zawodnika z pola gry i wziąć kogoś z trybun... - stwierdził Lis.

- Donald Tusk w ramach nowego otwarcia powinien zrobić jedno zamknięcie - zamknięcie ministerialnej kariery Jarosława Gowina - podsumował naczelny "Newsweeka".

Gowin ma 60 szabel?

- Jarosław Gowin to polityk, który może być ministrem w wielu resortach. Decyzja premiera była dość perfidna - Tusk musiał liczyć się z Gowinem, który, jak słyszymy, dysponuje 60 szablami frakcji konserwatywnej PO, i dał mu ministerstwo - mówi Wiesław Władyka.

A tym samym dał mu trampolinę do budowania nowej partii - uważają Tomasz Lis i Jacek Żakowski.

"Gowin puszcza oko do PiS. Nowa partia?"

- Bo tak naprawdę o to w tym wszystkim chodzi - o budowanie nowej formacji prawicowej, która musi powstać na gruzach PiS-u, PJN-u, paru innych ugrupowań i części posłów PO - mówi Żakowski. - Pamiętajmy, że Lech Kaczyński, kiedy był ministrem, nie miał żadnego porządnego zaplecza politycznego. Zbudował je, odchodząc z resortu. Możliwe, że Gowin ma podobny plan - dodaje.

- Dokładnie tak - zgadza się Lis. - Gowin traktuje Ministerstwo Sprawiedliwości jako trampolinę. Regularnie puszcza oko do PiS i do pisowskich publicystów... On nie zastanawia się, czy będzie musiał odejść z resortu, tylko jak z niego odejść. Gowin musi być teraz politycznie wyrazisty, by w razie czego wyjść z rządu ze sztandarem... - mówi Lis. - Ze sztandarem męczennika - dodaje Żakowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (263)
Lis o Tusku: "Uniósł się, ściągnął najlepszego zawodnika z pola gry i wziął kogoś z trybun..."
Zaloguj się
 • olewus.1

  Oceniono 81 razy 31

  Coś jest na rzeczy.....Gowin, to ideolog katolicki, religijny i jako taki polityk ,nie powinien być Ministrem Sprawiedliwości... W jego wypadku jest niemożliwa bezstronność wobec prawa !
  Gowin może być, co najwyżej ministrantem....

 • arezo

  Oceniono 62 razy 30

  Też nie rozumiem że Gowin dostał ministerstwo sprawiedliwości, ponieważ jako ministrant Opus-Dei, wielki specjalista od klerykalizacji narodu powinien dostać "Ministerstwo Finansowania i Przekazywania Ziem Polskich dla Watykanu"

 • koniepobetonie

  Oceniono 50 razy 28

  Dziennikarze mają rację. Kwiatkowski to był gość. Profesjonalista w każdym calu, a do tego nie polityk !!! Podobnie Ćwiąkalski. Tusk powinien się pokajać i któremuś z nich zaproponować ministerstwo. Ani Czuma, który spadł z księżyca, ani Gowin, dla którego to nowe pole działania, nie sprawdzili się.

  Kwiatkowski aalbo Ćwiąkalski na ministra !!!

 • jyx

  Oceniono 62 razy 24

  Filozof katolicki i Ministrant Sprawiedliwości Gowin, to porażka sprawiedliwości i wolności. To próba rekatolicyzacji Polski, porzez zmiany normalnego świeckiego prawa i dostosowanie do praw zawartych w Biblii :/

 • mercurossaurus

  Oceniono 34 razy 24

  Gowin ma jedną zaletę. Nie wie, że tego towarzystwa nie da się "ruszyć". I dlatego je "ruszy".

 • lakman

  Oceniono 28 razy 20

  Gowin, ze swoimi poglądami, nie jest postacią z mojej bajki. Jeżeli jednak w ogóle w wymiarze sprawiedliwości są możliwe jakiekolwiek zmiany, to może je wprowadzić tylko ktoś kto nie jest uwikłany w układy wymiaru sprawiedliwości. Czy sobie wyobrażacie, że sędzia pogoni do roboty swojego kolegę innego sędziego? Słuchając posła Kalisza, dzisiaj z pomysłem na prywatną "kancelarię prokuratorską", mało mnie nie skręci - ze śmiechu.

 • klarneta8

  Oceniono 26 razy 18

  Jak tylko zalozy patie POPIS,to wszyscy biskupi i ksieza beda piali z radosci. Amen.

 • gemolek

  Oceniono 34 razy 18

  Kwiatkowski generalnie, to bardzo mądry facet.Też nie rozumiem, dlaczego katechetę Gowina desygnowano na to stanowisko.Gowin pasuje do ZCHN-u i tam powinien prowadzić badania nad komórką jajową.

 • remo29

  Oceniono 23 razy 17

  I tak oto partyjne rozgryweczki znów wzięły górę nad interesem obywateli. Zapamiętane.
  --
  parada karzełków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX