"Premierze, czekamy na odpowiedź", "Większość rozmów tak wygląda". Komentarze [TAŚMY PSL]

PRZEGLĄD PRASY. "Panie premierze, to nie jest wewnętrzna sprawa Polskiego Stronnictwa Ludowego!" - pisze w komentarzu do sprawy taśm PSL w "Gazecie Wyborczej" Krystyna Naszkowska. Natomiast Łukasz Warzecha stwierdza w "Rzeczpospolitej", że większość dialogów gabinetowych polityków mających władzę tak właśnie wygląda.
Andrzej Śmietanko, były minister rolnictwa w rządzie Waldemara Pawlaka w latach 1993-1995, jest jednym z bohaterów rozmowy Władysława Łukasika z Władysławem Serafinem. "Puls Biznesu" i "Gazeta Wyborcza" opublikowały nagranie i zapis rozmowy polityków PSL.Działacze mówią o traktowaniu państwowej firmy jako prywatnego folwarku, wyprowadzaniu z niej funduszy, układach towarzyskich w urzędach.

Krystyna Naszkowska zadaje szereg pytań dotyczących Andrzeja Śmietanki : "Czy prawdą jest, że Andrzej Śmietanko obszedł ustawę kominową, zamieniając fotel prezesa spółki skarbu państwa ELEWARR na fotel dyrektora generalnego, i zarabia teraz więcej niż prezes? (...) Czy to możliwe, że Śmietanko wyjeżdżał w delegacje służbowe za granicę razem z rodziną? Czy dzieci Andrzeja Śmietanki kupiły po zaniżonych cenach samochody ze spółki ELEWARR?". "Takich pytań po lekturze tej rozmowy nasuwa się znacznie więcej" - pisze Naszkowska

Dziennikarka apeluje do premiera Donalda Tuska, pisząc, że jest to nie tylko sprawa PSL, a całego rządu. "Mamy prawo oczekiwać, że rząd odpowie na pytania, jakie rodzą się po lekturze tej rozmowy".

"Większość gabinetowych dialogów tak wygląda"

Łukasz Warzecha zaznacza w swoim komentarzu, że ważne jest, aby nie ulegać złudzeniom, że tego rodzaju rozmowy toczą tylko politycy PSL. - Że to akurat "Peezel" jest przesiąknięty patologią. Nie, większość gabinetowych dialogów polityków trzymających władzę tak właśnie wygląda - pisze Warzecha.

Zdaniem publicysty jest błędnym założeniem, że politycy, którzy postrzegani są jako uczciwi, takich rozmów by nie toczyli. . - Owszem, toczyliby podobne, bo polityka jest jak rzeźnia: większość chce jeść mięso, ale gdyby ich do rzeźni zaprowadzić, zemdleliby po minucie - pisze . Dodaje, że w polityce zawsze będą personalne roszady, obsadzanie stanowisk swoimi i zdobywanie ludzi w zamian za stanowiska, a "rzecz tkwi w proporcjach". - Problem pojawia się wówczas, gdy jest to jedyna racja i powód bycia w polityce, a partia staje się pasożytem żywiącym się na nas wszystkich - stwierdza.

Kwatera główna byłego ministra obrony Chin przerobiona na bar [ZDJĘCIA] >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
"Premierze, czekamy na odpowiedź", "Większość rozmów tak wygląda". Komentarze [TAŚMY PSL]
Zaloguj się
 • maura4

  Oceniono 11 razy 7

  Okradają nas wszyscy - czarni ( PiS i KK), zieloni, czerwoni i kolorowi ( PO). Ile jeszcze danin nałożycie na nas panie Tusk i panie Rostowski, aby kolesie mogli wypłacać sobie horendalne pensje, uwłaszczać się na publicznym, wozić rodziny na wycieczki za naszą kasę, kręcić rozmaite lody ?
  Ilu jeszcze Polaków musi stąd wyjechać, ilu musi się nie urodzić, abyście wzięli się za nepotyzm i kulesiów ? Mądry ten kto stąd wyjechał, nie pozwala się okradać, pracuje na siebie, nie rodzi tu dzieci i nie ma zamiaru wracać.
  Po co utrzymujemy rozmaite służby, skoro one przez wiele lat nie są w stanie wykryć korupcji, nielegalnych, bezprawnych działań w państwowych agencjach, instytucjach, o ile ktoś nie przyniesie im dowodów w zębach. Przecież ten skandal trwa od wielu lat. PSL nie powinien już więcej znależć się w sejmie. Pamiętajcie przy wyborach.

 • maly_obibok

  Oceniono 14 razy 6

  Z Ł O D Z I E J E !!! Z Ł O D Z I E J E !!! Z Ł O D Z I E J E !!! Z Ł O D Z I E J E !!! Z Ł O D Z I E J E !!!

 • totapis500

  Oceniono 14 razy 6

  Jeżeli PSL jako koalicjant kręci takie wały, to co muszą wyprawiać politycy PO.

 • aniapuszek

  Oceniono 11 razy 5

  Zresztą, nawet bez specjalnego zaangażowania, łatwo stwierdzić, że rzeczPOPISpolita jest jednym wielkim folwarkiem, w którym około 30 milionów baranów tyra na ok. milion pastuchów, którzy tymi baranami władają.

  Polakom brakuje etyki, tak jak na zachodzie społeczeństwa purytańskie zawsze na pierwszym miejscu miały etyczne skromne życie i bogacenie się i tam też są afery, ale nigdy na taką skalę jak w Polsce.
  W Danii w dawnych czasach ucinano rękę za kradzież i to do dzisiaj w wychowaniu jest najmocniejszy akcent, żeby nie kraść, ale dbać o dobro wspólne. A u nas w Polsce, zobaczcie jak ludzie dbają o dobro wspólne począwszy od pobazgranych elewacji i zniszczonych przystanków, po złodziejstwo jak jest się przy tak zwanym korycie.

 • alejagwiazd

  Oceniono 11 razy 5

  dlaczego premier wybral psl za koalicjanta ? przeciez widzialy galy co braly. A dlatego : w Polsce mozna byc kretaczem, chamem, kombinatorem ale nie mozna byc transseksualista czy gejem. Tusk doskonale wyczuwa narod i dlatego nie zwiazal sie ani z sld ani z rp. wolal dziadow z psl !!! przyjamniej nie bedzie in vitro, zwiazkow partnerskich itp. a ze lody kreca , co tam !!!

 • martin933

  Oceniono 4 razy 4

  To oczywista wewnętrzna zagrywka PSL-u. Na jesień są wybory prezesa w PSL-u. Nie jest tajemnicą że konkurentem Pawlaka to Sawicki, który zbiera szabelki. Rozdaje miejsca czołowym działaczom w spółkach zależnych od ministerstwa rolnictwa. Siła Sawickiego przez to rośnie. To jest celowe ujawninie przez ludzi około Pawlaka, aby zkomromitować Sawickiego. Charakterystyczne jest jak Serafin zabiera pilota, aby nie zasłaniał widok kamery. PSL to nepotyzm i kolesie w obrzydliwym stopniu.

 • ziggypolham

  Oceniono 3 razy 3

  każda kolejna ekipa obiecuje likwidacjję zbędnych agencji rządowych, gdzie jak widać nic sie nie zmieniło przez ostatnie 20 lat. Gdy rządzący szukają oszczędności to zawsze w kieszeniach tych najuboższych ( podwyżka vat, emerytury do 67 etc) - a wystarczyłoby rozpędzić tych darmozjadów, którzy żerują na wspólnym majątku !!!

 • ciemnyludd

  Oceniono 3 razy 3

  To głupie i śmieszne, a nawet STRASZNE, bo to przecież POSŁOWIE NAJJAŚNIEJSZEJ RP.... Ale za to posadzić się nikogo nie da.... Dałoby się kiedyś za propozycję korupcyjną posła LIPIŃSKIEGO złożoną posłance BEGER i nagraną... Ale od czego był PRAWY I SPRAWIEDLIWY do bólu ówczesny minister sprawiedliwości ZIOBRO, ostatnio również dodatkowo SOLIDARNY... He, he, he....

 • dareczek1234

  Oceniono 9 razy 3

  Premiełowi to jest na łęke... bo ma bata na koalicjanta i załatwi go tak samo jak PiS Samoobronę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX