"Marek nie sygnalizował, że będzie konkurentem Pawlaka"

Komu zależało na skompromitowaniu min. Sawickiego? Wg medialnych spekulacji jednym z motywów mogły być partyjne rozgrywki przed kongresem PSL. Bo Sawicki chciał powalczyć z Waldemarem Pawlakiem o fotel prezesa. - Marek nigdy nie sygnalizował, że będzie konkurentem Pawlaka - mówił w TOK FM Janusz Piechociński. I zaproponował Krzysztofa Hetmana na nowego ministra.
Poseł Janusz Piechociński przypomniał, że do tej pory tylko on oficjalnie zapowiedział start w walce z Waldemarem Pawlakiem. Czy słyszał o apetytach Marka Sawickiego na fotel prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego?- Jeśli Marek planował objęcie przywództwa, to wystarczyło podczas jesiennego kongresu spowodować, żeby w pierwszym głosowaniu ani Pawlak, ani Piechociński nie dostali wymaganej większości. Wtedy zgodnie ze statutem musi być zgłoszony nowy zestaw kandydatów. Marek Sawicki nigdy nie sygnalizował, że będzie konkurentem Waldemara Pawlaka - stwierdził Piechociński w "Komentarzach Radia TOK FM".

Tysiąc telefonów od działaczy

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego zaraz po ujawnieniu rozmowy między Władysławem Serafinem i Władysławem Łukasikiem deklarował, że sprawę trzeba wyjaśnić i ukarać tych, którzy złamali prawo. - Trzeba mieć odwagę wypalenia ogniem, wyskrobania żyletką do spodu - powtórzył w TOK FM.

Ale Piechociński nie chce, żeby odium sprawy uderzyło w tych, którzy nie mają nic na sumieniu. A to według polityka większość działaczy PSL. - Wczoraj miałem ponad tysiąc telefonów, aż mi się aparat zablokował. To nie były telefony od dziennikarzy, tylko od działaczy z terenu. Ich wielka praca poszła na marne, bo teraz z mediów leje się dramatycznie brudny, czarny obraz PSL - mówił.

Kto po Sawickim?

Dymisja Marka Sawickiego otwiera giełdę nazwisk kandydatów na nowego szefa resortu rolnictwa.

Swojego kandydata ma już Janusz Piechociński. Według posła PSL nowy minister musi sprostać bardzo poważnym wyzwaniom. - Wydaje mi się, że moim pierwszym kandydatem byłby Krzysztof Hetman - poinformował.

Hetman to były wiceminister rozwoju regionalnego. Obecnie pełni funkcję marszałka województwa lubelskiego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
"Marek nie sygnalizował, że będzie konkurentem Pawlaka"
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 5 razy 5

  Ci działacze z terenu dzwonili do Ciebie w obawie o własne stołki, kasę i władze w terenie.
  Zatem Piechociński, zamilcz!!!
  A na ministra rolnictwa zgłaszam Joasię Fedak, waszą zasłużoną działaczkę o orgomnym społecznym zaufaniu - nie dostała się do sejmu.
  Wszak to ona dużo wcześniej przewidziała koniec Sawickiego mówiąc do niego "spie...j"
  To tyle w temacie, kol Piechociński!!!

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  Marek nie sygnalizował bo nie było opinii Ciapciaka, że Fafalakowa ta magazynierka
  nie lubi córki wójta która była krewną eks posła zaangażowanego w gospodarstwo
  Iksiaka któremu nie udało się z nawozami dla Igraka który wziął kredyt od Ciapciaka.

  Kółko (rolnicze) się zamyka. Sami swoi. Jak to Pawlak deklarował? Nie po to
  matki i oćce po łokcie urabiają się, żeby dzieci govno z tego miały.

 • 07drops

  0

  Łoj jaki mundrol, przyjeżdża do Wołomina od 20 lat i obiecuje modernizację drogi 634. Już miały być pieniądze na tę inwestycję w 2007 roku, ale jak psl weszło do rzondu i marszałkiem mazowieckiego został ten co nie zrobił sobie operacji oczu, chociaż niby lekarz, zabrał forsę na iwestycje bliżej Płocka.
  Słuchajcie ludzie ! Podczas ostatniej kampanii wyborczej przyjeżdżał do nas niejaki Kostrzewa Zorbas i też obiecał nam modernizację ,,infrastruktury komunikacyjnej''. Niestety nie wybrali go. A teraz widzę Rosati zaczyna nawiedzać te okolice, nie wie co robi, coć mu dobrze życzę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX