Kto wygrał na aferze w PSL? "Wszystko sprzyja Pawlakowi"

Taśmy PSL pokazały, jak skutecznie ludowcy walczą o swoje interesy. Ze stanowiskiem żegna się minister rolnictwa, a sprawie przygląda się prokuratura i CBA. Ale zdaniem dziennikarki "GW" Krystyny Naszkowskiej, paradoksalnie najwięcej na aferze wygra... lider skompromitowanej partii - Waldemar Pawlak.
Marek Sawicki zapłaci najwyższą polityczną cenę za sensacje ujawnione w rozmowie między Władysławem Serafinem i Władysławem Łukasikiem.

Na pierwszy rzut oka taka afera może tylko zaszkodzić partii, której dotyczy. Ale jak się lepiej przyjrzymy...

- Sytuacja osłabia Polskie Stronnictwo Ludowe, ale głównie w naszych oczach. Elektorat ludowców nadal będzie głosował na tę partię. Całe odium spada na Marka Sawickiego - mówiła w "Komentarzach Radia TOK FM" Krystyna Naszkowska z "Gazety Wyborczej".

Zdaniem dziennikarki na aferze z taśmami wygrał prezes PSL. - Waldemar Pawlak nie broni Sawickiego. Zgodził się, że musi on ponieść konsekwencje. I teraz będzie mógł mówić: nie jesteśmy tacy, że za wszelką cenę bronimy swoich - sprawiedliwości musi stać się zadość. Pawlak będzie w PSL absolutnym nr 1. I nikt mu nie zagrozi - uważa Naszkowska.

Najpierw nowy minister, potem zjazd

A pozycji Pawlaka do ujawnienia taśm PSL mógł zagrozić właśnie Marek Sawicki. To on miał apetyt na stanowisko prezesa ludowców. Choć oficjalnie nie zapowiedział, że wystartuje wystartuje w wyborach, które odbędą się podczas jesiennego kongresu partii.

- Wtajemniczeni mówili, że Sawicki liczy szable. I zgłosi swoją kandydaturę w ostatniej chwili. Chyba Pawlak się tego bał - powiedziała w TOK FM Krystyna Naszkowska.

Po dymisji ministra rolnictwa trzeba szybko wybrać następcę Marka Sawickiego. - Z punktu widzenia interesów Pawlaka najważniejsze jest to, kto zostanie ministrem. Mówi się o Eugeniuszu Grzeszczaku - to postać bardzo blisko związana z Waldemarem Pawlakiem. Gdyby to on został nowym ministrem, to zrobiłby absolutny porządek z ludźmi Sawickiego. W ten sposób Pawlak pokazałby, że Marek Sawicki jest skończony jako działacz PSL-u. Nie wiem, czy się na to zdobędzie - przyznała dziennikarka "GW".

Naszkowska dodała też, że mimo wszystko dosyć pozytywnie ocenia pracę Marka Sawickiego na stanowisku szefa resortu rolnictwa.

- Pamiętajmy, że dziś rola ministra rolnictwa jest dużo łatwiejsza niż przed wejściem Polski do UE. To w Brukseli zapadają najważniejsze decyzje. Ważna rola ministra polegała na tym, żeby jeździł do Brukseli i organizował tam grupy poparcia decyzji UE, które są dla nas korzystne. To mu się dosyć dobrze udawało - stwierdziła.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Kto wygrał na aferze w PSL? "Wszystko sprzyja Pawlakowi"
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 5 razy 5

  "Wszystko sprzyja Pawlakowi" no to może przestańmy mu sprzyjać i zacznijmy zadawać pytania
  o ceny gazu które jakoś tak nie podlegają renegocjacji i nie daj Bóg jak to zdarza się niektórym
  państwom w UE . Dlaczego? Pawlak jak piękna Julia?

 • alien0

  Oceniono 5 razy 3

  Jeżeli to są te jego zwycięstwa to ja dziękuję.

  oto co swego czasu pisała wyborcza:

  "Pośród tego politycznego rumowiska czujny okazał się wicepremier Waldemar Pawlak. Zdjął z funkcji prezesa szanowanego twórcę wałbrzyskiej strefy ekonomicznej, jednej z najlepiej notowanych stref w Europie. Strefa to jedyne, co się w ostatnich latach Wałbrzychowi udało. Pawlak na miejsce świetnego menedżera wstawił dwie panie niemające doświadczeń w biznesie, ale za to związane z jego partią"

  link do wyborczej:

  www.tinyurl.pl?mN8xAtpI
  link do nie:

  www.tinyurl.pl?NRqJhm4U

 • ggchmiel

  Oceniono 2 razy 2

  Waldek jest the best! Załatwił Marka na cacy! Szkoda, że opublikowano te taśmy. Teraz konieczne będzie powołanie nowej rządowej agencji która nie będzie korzystała ze środków unijnych (kontrola większa), w której będą mogli dorobić ludzie Waldka no i odkuć się ludzie Marka, którzy przejdą na stronę Waldka, a którzy dorabiali w Elewarrze... Znów dziura budżetowa sie powiększy.

 • chri-s48

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli ten Pawlak jak kot , zawsze spadnie na cztery łapy ? Myślę,że kiedyś spadochron się nie otworzy.........

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 1 raz 1

  jeśli coś zyska to tylko tymczasowo.
  spychologia na dłuższą metę nie wyjdzie mu na dobre, ani też całej tej pasożytniczej partyjce.

 • georgeb

  Oceniono 1 raz 1

  Podobno Pawlak jest tak przebiegły jak wszyscy politycy razem wzięci.
  Wie, ze nie ma szans w wyborach za 100% podatki, KRUS i inne uległości, więc
  musi jakoś pozbyc się konkurentów.

 • dareczek1234

  Oceniono 2 razy 0

  Waldek trenuje wyciskanie kolegów za pomocą WSI...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX