Szejnfeld przypomina PiS-owi: Wymiataliście wszystkich do sprzątaczki

- Proszę sobie przypomnieć: jedne z najkrótszych rządów w III Rzeczpospolitej i jedna z największych mioteł. Wymiatali do sprzątaczki - tak Adam Szejnfeld z PO przypominał Prawu i Sprawiedliwości umieszczanie własnych ludzi na stanowiskach. W TOK FM politycy rozmawiali o nepotyzmie i kumoterstwie w polityce.
Dyskusja o aferze taśmowej ciągle wzbudza ogromne emocje. Na antenie TOK FM politycy różnych opcji licytowali się, który rząd rozdał więcej posad swoim ziomkom i kto skuteczniej czyścił państwowe spółki, żeby zapewnić stanowiska swoim. Ryszard Czarnecki z PiS-u wytykał Platformie, że wchodząc w koalicję w ludowcami, doskonale zdawała sobie sprawę, z kim ma do czynienia. - Widziały gały, co brały. PSL, jeśli chodzi o wizerunek, jest znany z tego, że jest partią, która w sposób szczególny, bardziej może od innych dba o synekury i stanowiska. Nie tylko zresztą w centrali, ale także w terenie - powiedział Czarnecki.

Adam Szejnfeld z PO przypominał z kolei zasadę miotły, czyli wyrzucania - po wyborach - wszystkich z państwowych instytucji i obsadzania ich swoimi ludźmi. - Prawo i Sprawiedliwość chce teraz zgłaszać wnioski do prokuratur... Proszę sobie przypomnieć: jedne z najkrótszych rządów w III Rzeczpospolitej i jedna z największych mioteł. Wymiatali do sprzątaczki - ripostował polityk PO.

Przedstawiciel ludowców Janusz Piechociński starał się uspokajać atmosferę. - Wokół nas, polityków, krążą różni ludzie, którzy korzystają z polityki. Okazuje się, że nawet w ponadpartyjnych związkach i sitwie. Z bólem przyjmuję tę dyskusję, bo kiedyś w tym studiu, kiedy wszyscy rzucili się na PiS za ministra Lipca, mówiłem, żeby nie obciążać całego środowiska. Trochę zbyt łatwo jedziemy teraz po PSL-u, zbyt łatwo przypisując mu wszystkie te rzeczy. To nie jest tak. Choć jak podkreślał Piechociński, "wszyscy uwikłani w proceder ujawniony w nagranej rozmowie powinni zostać ukarani".

Patryk Jaki z Solidarnej Polski zaatakował premiera Donalda Tuska. - Mamy bardzo biednego premiera, którego jest mi szkoda, ponieważ on o niczym nie wie. Od wielu lat wybuchają skandale związane z resortem rolnictwa. Przykłady? E-administracja, informatyzacja, spoty ministra Sawickiego. Oczywiście pan premier o niczym nie wie, choć dostaje raporty NIK-u o korupcji - powiedział. Według niego "fakty są takie, że od pięciu lat według rankingu instytucji europejskich w Polsce rośnie korupcja". - A za czasów tego złego Ziobry spadała - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (346)
Szejnfeld przypomina PiS-owi: Wymiataliście wszystkich do sprzątaczki
Zaloguj się
 • antybiurokrata

  Oceniono 43 razy 41

  Czyli PSL kradnie bo PO kradnie a PiS kradnie bo PO kradnie, a PSL kradnie bo SLD kradnie.

  A poza tym to co nowego w slomiano-styropianowej polityce?

 • bezspokoju

  Oceniono 64 razy 40

  Przypomnijcie sobie czystki w KRRiT uchwalone nocą. Przypomnijcie sobie posłankę Kruk - Coś Tam, Coś Tam i cały zarząd w telewizji publicznej. Przypomnijcie sobie prokuratorów i inne służby za rządów obecnych "obrońców demokracji" : Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza, Kempy, Kamińskiego ( tego od CBA) i całą masę innych działaczy PiS, "którzy brali łupy " pełnymi garściami. Przypomnijcie sobie koalicjantów PiS, ci za przyzwoleniem obecnych rzeczników "sumienia Narodu" robili czystki gdzie się tylko dało i ZAWŁASZCZALI każdy etat dla SWOICH . A teraz wyjdzie taka swołocz przed kamerę i biadoli, drze mordę, że w Państwie źle się dzieje. Nie piszę o kompletnym przygłupie, który wszystko sprowadza do wypadku lotniczego pod Smoleńskiem, zasrańcowi wszystko będzie się kojarzyć ze swoim telefonem.

 • mineyko

  Oceniono 41 razy 33

  Bo nawet sprzątaczka była sprawdzana czy jest patriotką.
  Dzięki temu sprzątano patriotycznie!

 • syngefco

  Oceniono 29 razy 25

  Słowami świń nie odciągniemy od koryta, na miejsce jednego wieprza przychodzi inny knur.
  W chlewie raz rządzi "Świnia baskijska" w koalicji z rasą "Świnia polska biała zwisłoucha" w opozycji są rasy "Świnia miniaturowa z Getyngi", "American Yorkshire" i "Świnia czarna iberyjska". W kolejnej kadencji następuje przetasowanie w zależności ile gnoju, która rasa wyeksponuje na swojego konkurenta, oczywiście prze wyborcami i ile kiełbasy wyborczej zaoferuje ze swojego cielska. Ostania pojawiła nam się rasa "Świnia wietnamska zwisłobrzucha", która domaga się rządów ekspertów, zapewne dlatego, że nie ma w swoich szeregach okazałych wieprzów, ani nawet małych prosiaczków.

  No i tak właśnie żyjemy sobie w chlewie ponad 20 lat, czasami któraś rasa więcej napaskudzi, dowie się o tym gazetka "Nasza Wieś" lub TV Obora i opublikuje. Teraz świnie obrzucają się nawzajem odchodami, ponieważ nowe wybory są zawsze blisko, mimo że mogą być daleko.

 • hrabiaa

  Oceniono 30 razy 22

  Syn pana Richarda też jest ciekawie ulokowany w Brukseli!

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 20 razy 20

  To się powoli zamienia w slapstick comedy.

  G r o t e s k a.

 • atleista

  Oceniono 38 razy 18

  "...a za waszych rządów, to..."

  Do ciężkiej cholery, panie Szejnfeld... To że przed wami były cwaniaki, nie rozgrzesza w żaden sposób tolerowania cwaniactwa pod rządami PO. Co to w ogóle jest za sposób tłumaczenia i prowadzenia dyskusji?!
  Odpowiedzialny polityki przyłapany na czymś nagannym powinien bić się we własne piersi, a nie w żałosny sposób napierdaIać w poprzednika. Pan i pana partia widocznie do jakiejkolwiek odpowiedzialności nie poczuwacie się. Dla przeciętnego, uczciwego obywatela prezentujecie taki sam poziom, jak wasi polityczni "przeciwnicy". Czyli poziom dna.

 • bob_59

  Oceniono 28 razy 16

  A kiedyś było już tak prawie i sprawiedliwie:

  " Czym innym jest brać pieniądze od firmy kontrolowanej przez państwo, a czym innym od biznesmena - tak prezydent Lech Kaczyński odniósł się do kwestii odprawy jaką otrzymuje od PKN Orlen szef jego kancelarii Piotr Kownacki.
  Piątkowy "Dziennik" napisał, że nawet półtora miliona zł może wynieść odprawa, którą z Orlenu pobiera Kownacki. Według "Dz" co miesiąc - od kwietnia ub.r. - paliwowy koncern wypłaca swojemu byłemu prezesowi równowartość miesięcznej pensji, czyli ponad 120 tys. zł brutto."

 • hutnik53

  Oceniono 27 razy 15

  do bogatych złodziei należą kamienice i ulice, do biednych ludzi śmietniki taka to demokracja ostatnich rządów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX