Niedoszły zięć Kopacz, żona ministra... "Niech Tusk przyjrzy się kadrom własnej partii"

Premier "będzie musiał przyjrzeć się też poczynaniom swoich partyjnych kolegów. I rozstrzygnąć, czy tylko względy merytoryczne decydowały o nominacjach" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Witold Gadomski i przypomina przykłady żon, znajomych czy członków rodzin działaczy PO, którzy załapali się na państwowe posady.
Publicysta "Gazety" pisze o reakcji Donalda Tuska na dymisję ministra rolnictwa i taśmy PSL - zaznacza, że premier musi "wymagać poprawy standardów uprawiania polityki" nie tylko od koalicjanta.

I wymienia: "Oto kilka przykładów: Anna Budzanowska - żona ministra skarbu - wygrała konkurs na dyrektora Biura Ministra Transportu. Piotr Borawski - działacz PO z Gdańska - został członkiem rady nadzorczej PPHU Zaplecze sp. z o.o. (spółki należącej do samorządu Warszawy) w czasie, kiedy był narzeczonym Katarzyny Kopacz, córki marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Iga Isańska-Rosół - żona Marcina Rosoła, jednego z bohaterów afery hazardowej - pracuje w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Pracują tam również: żona Michała Matejki, jednego z liderów PO na Ursynowie i wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy Ursynów, synowa Elżbiety Neski, radnej PO na Bielanach, żona Piotra Żbikowskiego (PO), wiceburmistrza warszawskiej dzielnicy Ochota, żona Krzysztofa Łaptaszyńskiego, wicedyrektora w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim. Krótko mówiąc, na Mazowszu unijne pieniądze dzielą żony polityków PO. Czy to tylko przypadek?".

I ostatni przykład: b. minister skarbu Aleksander Grad zatrudniony za 110 tys. w jednej ze spółek PGE. Gadomski przyznaje, że zatrudnianie swoich polityków, ich żon i znajomych to nie tylko domena Platformy, ale to właśnie Donald Tusk zapowiedział ostatnio walkę z takimi patologiami. Dlatego wzywa m.in. do wycofania tzw. poprawki Rockiego, ograniczającej opinii publicznej dostęp do informacji publicznej.

Cały komentarz w "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
Niedoszły zięć Kopacz, żona ministra... "Niech Tusk przyjrzy się kadrom własnej partii"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 23 razy 19

  Na nic ten PINGPONG OSKARŻEŃ... Rodzinne LEWARY KARIER, to jedyna rzecz która łączy WSZYSTKIE NASZE PARTIE...

 • forte2012

  Oceniono 12 razy 12

  jak to jest , że obywatelom szaraczkom, wmawia się życie za 1500-2000zł , a panowie mają zyć za 110 tys. ?
  za miesieczne pobory Grada - 110tys. zł pół kamienicy zyłoby przez pół roku !!!!!!

 • waclawa_obrotna

  Oceniono 9 razy 7

  Dodajmy jeszcze, że Ewa Dorota Malinowska - Grupińska, żona szefa klubu Platformy, przewodniczy Radzie Warszawy. Chodzą słuchy, że nie bez udziału małżonka. Sprytnie manewrując, państwo Grupińscy trzymają się z daleka od siebie w sferze publicznej i media jakoś ich nie kojarzą. A może powinny?

 • aniapuszek

  Oceniono 35 razy 3

  Czego się można spodziewać po tych politykach, którzy jak świnie w "Folwarku zwierzęcym" Orwella, przyszły do koryta pożreć tylko i uchwalić prawo, że są zwierzęta równe i równiejsze.

  Tusk kłamie jak Pinokio w bajce, nochol tylko rośnie a oprócz tego: bieda, bezrobocie, bardzo wysokie ceny i podatki. III RP jest sprzedana już, możemy już tylko być niewolnikami zachodu, tak nas laureat Nagrody Nobla urządził niejaki agent Bolek czyli Lech Wałęsa, który jako laureat pokojowego Nobla, powiedział, że on by pałował tych strajkujących..... co za żenada. Zresztą ta nagroda jest skompromitowana przez nadanie jej prezydentowi Obamie, który jak na prezydenta Ameryki przystało wszczyna najwięcej wojen na świecie. Dzisiejszy świat taki właśnie jest, że wszystko i wszyscy pływają w morzu hipokryzji i ułudy. A nasz rząd PO-PSL to już mistrzostwo świata: kłamstwa, hipokryzji i zwykłego złodziejstwa!!!

 • 2-julita

  Oceniono 4 razy 2

  dlaczego przedłuża sie wiek emerytalny by licha emerytura wynosiła 2000 zł a oni zarabiają co miesiąc ponad 100 000 ??????????????????????????????
  odpowiedz da na to Folwark zwierzęcy Orwella

 • czerwona.sonja

  Oceniono 1 raz 1

  Nie po to żeśmy ku... popierali Platforme w wyborach by teraz nie otrzymac stołków w firmach państwowych ! Przeciez to juz ku... trwa już 5 lat ! I będzie trwało jeszcze 1000 lat !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX