Szef kasy SKOK zagrozi pozycji Kaczyńskiego w partii?

PRZEGLĄD PRASY. ?Wprost? pisze o rosnących w PiS wpływach senatora i szefa kasy SKOK Grzegorza Biereckiego. Ma to coraz bardziej niepokoić Jarosława Kaczyńskiego.
"Bierecki systematycznie rozszerza swoją strefę wpływów w środowisku PiS. (...) W 'partii Biereckiego' ma być nawet co czwarty ze 135 posłów PiS. (...) Pewne jest jedno: w ciągu najbliższych miesięcy znaczenie Biereckiego będzie rosło" - pisze "Wprost" w tekście zatytułowanym "Milioner kupuje PiS". Według tygodnika "niektórzy posłowie PiS widzą go nawet jako kandydata na prezydenta"; "dba o posłów z drugiego szeregu, zatrudnia ich rodziny, sponsoruje imprezy w ich okręgach wyborczych".

Jarosława Kaczyńskiego niepokoi pozycja Biereckiego, a szczególnie jego dobre stosunki ze Zbigniewem Ziobrą. Ten wsparł senatora w jego kampanii wyborczej, "choć sam był już na wylocie z PiS i odwiedzał kandydatów, których mógł potem z partii wyprowadzić". Bierecki w wydawanym przez SKOK "Gazecie Bankowej" zatrudnił Patrycję Kotecką, żonę Ziobry.

Prezes PiS wezwał na dywanik senatora. "Próbuje Biereckiego na przemian to głaskać, to temperować" - pisze tygodnik. Kaczyński ma na razie odpychać myśl, że wyrósł mu poważny konkurent.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Szef kasy SKOK zagrozi pozycji Kaczyńskiego w partii?
Zaloguj się
 • bezspokoju

  Oceniono 8 razy 8

  Bierecki jak Rydzyk z Episkopatem mają rząd dusz i wspólnie żerują na ich portfelach, a Kaczyński jest od nich tak uzależniony, że wysoko im nie podskoczy. Jak on musi cierpieć robiąc z siebie idiotę płaszcząc się przed tą zgrają cwaniaków i zakłamanych hipokrytów.

 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 8

  KACZYŃSKI BĘDZIE NIEZATAPIALNY, dopóki "ojczulek"" Rydzyk i Jasna Góra będą modlić się się za niego z milionami emeryckich serc W ZAMIAN ZA OBIETNICĘ ZBAWIENIA WIECZNEGO...

 • arvelli_net

  Oceniono 2 razy 2

  ... piSKOK :)

 • bez_alternatywy

  Oceniono 2 razy 2

  SKOK na kaczy stołek

 • kuma1

  0

  Nawet złota nie potrzebuje ,wystarczy czek inblanko i ma wszystkich za gardziołko.?

 • post-bank

  Oceniono 9 razy -1

  Moim zdaniem nowy lider tylko tej parti pomoze szkoda ze Pan Kaczynski tak mocno trzyma sie fotela i nie do konca rozumie ze przegranie 6-wyborow po kolei to nie dzielo przypadku a niechec wyborcow do jego osoby .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX