Sondaż po wybuchu afery taśmowej: PSL tylko 4 procent

W pierwszym sondażu przeprowadzonym po wybuchu afery taśmowej poparcie dla PSL jest poniżej progu wyborczego. Jedna trzecia ankietowanych uważa, że powinny odbyć się przedterminowe wybory parlamentarne.
Największe poparcie ma Platforma Obywatelska - chce na nią głosować 36 proc. ankietowanych. 24 proc. popiera PiS, 12 proc. SLD, a 10 proc. Ruch Palikota.

Pod progiem wyborczym znajduje się PSL z poparciem 4 proc., Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego i Solidarna Polska (oba poparcie na poziomie 3 proc.).

Jedna trzecia chce przedterminowych wyborów

Jak Polacy reagują na obecny kryzys polityczny? 33 proc. uważa, że powinny się odbyć przedterminowe wybory parlamentarne. 27 proc. uważa, że u władzy powinna pozostać obecna koalicja PO-PSL, 12 proc. uważa, że powinna powstać koalicja PO-SLD, a 8 proc. chce powstania rządu PO-Ruch Palikota. 20 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie.

Sondaż dla Faktów TVN przeprowadził MillwardBrown SMG/KRC.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Sondaż po wybuchu afery taśmowej: PSL tylko 4 procent
Zaloguj się
 • tad-tad

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Waldku, jestem z Panem, ten Tusk nie pozwolił na obsadzenie fotela , po Sawickim a przecież ma Pan świetną kandydaturę, widziałem, to jest przecież świetny facet i z doświadczeniem i wiedzą , to jawna niesprawiedliwość, i to teraz , gdy pański kandydat jest wolny i do wzięcia od zaraz , Walczmy z niegodziwością PO, Śmietanko na ministra.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 3 razy 3

  4 % ....? czyli rodziny i znajomi z pracy.....i niech tak pozostanie na wieki wieków ...Amen.

 • ciemnyludd

  0

  PZPR to przynajmniej WYPROWADZIŁ SZTANDAR.... po nieudanych wyborach...

 • leszek_orzeszek

  Oceniono 2 razy 0

  Sraty-taty. Przed każdymi wyborami PSL zawsze ma tylko kilka procent, a i tak wchodzi, bo elektorat PSL jest tak samo niezawodny jak elektorat PiS. No i przy frekwencji 35% z tych 4% dla PSL zrobi się 10%

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX