Gadomski o nepotyzmie w sektorze publicznym: Agencja Pracy PO-PSL. Już nas to nie oburza

"Dlaczego partie, zwłaszcza te, które aktualnie rządzą, stają się agencjami zatrudnienia?" - pyta dziś w komentarzu dla "Gazety Wyborczej" Witold Gadomski. Na zadane przez siebie pytanie odpowiada: "Ponieważ przestaliśmy się oburzać". I zaraz dodaje: "Mnie to oburza. Wolałbym, by fachowców do dzielenia pieniędzy publicznych nie rekrutowała Agencja Pracy PO-PSL".
"Dlaczego trwa proceder żerowania polityków na majątku państwowym?" - pyta dziś w "Wyborczej" Gadomski. "Ponieważ do tego przywykliśmy... Mówimy z uśmiechem - wszyscy tak robią, po co się oburzać". Tymczasem, jak pisze publicysta, powody do oburzenia są. I dlatego w ramach protestu opublikował listę kilkudziesięciu działaczy PO, w tym radnych partii i ich małżonków, którzy znaleźli pracę w Mazowieckim Ośrodku Wdrażania Programów Unijnych.

Za tę publikację skrytykowali go inni dziennikarze, w tym m.in. Janina Paradowska. "Nie, pani Janino, to informacja, którą mają prawo znać tysiące młodych ludzi, którzy bezskutecznie szukają pracy, lub pracujących za 1 tys. zł na umowę-zlecenie" - protestuje Gadomski.

A dalej wyjaśnia, dlaczego problemem warto się zająć. Jedna z działaczek PO, która w Ośrodku pracuje, tłumaczyła w rozmowie z publicystą, że ma wystarczające kompetencje, ale bez legitymacji partyjnej nigdy nie zostałaby zatrudniona. "U nas nic się nie dzieje bez woli marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika (PSL)" - powiedziała Gadomskiemu. Z oburzeniem miała mu też wytknąć, że na swojej liście pominął nominatów PSL - w Ośrodku ma być ich jeszcze więcej niż działaczy Platformy.

Cały komentarz Witolda Gadomskiego czytaj TUTAJ >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Gadomski o nepotyzmie w sektorze publicznym: Agencja Pracy PO-PSL. Już nas to nie oburza
Zaloguj się
 • zoil44elwer

  Oceniono 2 razy 2

  Niemiecki Prezydent podaje się do dymisji gdyż dziennikarze wytropili że pożyczył od przyjaciela na budowę domu i będąc w strachu próbował nie dopuścić do publikacji Takiej sensacji.W Polsce polityk w czasie jednej kadencji rządzenia wybuduje wille dla siebie,dzieci i na wynajem a żurnalisty chwalą go za operatywność.W Szwecji Pani minister SZ musiała podać się do dymisji gdyż zapłaciła 19 euro służbową kartą za perfumy.W Polsce(RP3) minister SZ(milioner) płaci służbową kartą za kolacyjkę z alkoholerm pitym z żoną i przyjacielem(szwagrem)

 • jpjareck

  Oceniono 1 raz 1

  Curias simulant, Bacchanalia vivunt...
  nic nowego :))

 • ciemnyludd

  Oceniono 2 razy 0

  ....A wiele na ISTNIENIU SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA zyskują oprócz polityków działacze związkowi....Są tylko trzy ważne rzeczy do zrobienia: 1) Wypowiedzieć Watykanowi konkordat, aby Kościół wreszcie przestał narzucać Polakom jak mają żyć, bynajmniej nie przez głoszenie ewangelii z ambon, ale przez USTAWODAWSTWO SEJMOWE..połączone ze szczuciem ludzi na ludzi.w imię SWOJEJ ideologii, . 2) Sprywatyzować jak najszybciej spółki skarbu państwa jako ŹRÓDŁA OPŁACANIA OSÓB PROTEGOWANYCH różnych partii z kieszeni podatników, 3) Utworzyć JEDNOLITY i transparentny system KONKURSÓW na stanowiska państwowe i samorządowe, z publiczną prezentacją MERYTORYCZNYCH kwalifikacji kandydatów... (wszystkie obecne "konkursy" są ustawiane pod konkretnych kandydatów)... CO, JUŻ POŻARTOWAĆ SOBIE NIE MOŻNA ?

 • demolka666

  Oceniono 5 razy -3

  "praca po znajomości" - to nie jest żadna patologia, to jest rzeczywistość funkcjonująca od dziesiątków lat - mnie to nie oburza jeśli ludzi którzy dostają "pracę po znajomości" są kompetentni i spełniają wymagania, w końcu takich pracowników poszukują pracodawcy, a nie młodych bez doświadczenia których trzeba dopiero uczyć, nie robi się konkursów rekrutacyjnych na każde stanowisko, na kierownicze rozumiem, ale na jakiegoś r3eferenta robić konkurs? to by bylo chore - gadomski odkrył medialną złotą żyłę i ciągnie z niej ile się da - no cóż, niech ciągnie, w końcu jest od tego, żeby piętnować i batożyć polityków :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX