Raport "GW": państwowe posady głównie z klucza partyjnego. "Mąż siostry żony i inni"

Z partyjnego klucza obsadzane są w Polsce niemal wszystkie stanowiska w spółkach z udziałem skarbu państwa i samorządów - pisze "Gazeta Wyborcza" i publikuje raport w tej sprawie. Dziennikarze "Gazety" zebrali najbardziej jaskrawe przykłady nepotyzmu i kolesiostwa.
- To są sytuacje groźne, bo niszczą tkankę społeczną oraz zaufanie do władzy - podkreśla Grażyna Kopińska z Fundacji Batorego.

Najdziwniejsze koligacje, które opisuje "GW", to mąż siostry żony wiceprezydenta Chorzowa mianowany na szefa miejskiego Śląskiego Centrum Targowego. Albo 29-letni gdański radny PO, były narzeczony córki marszałek Sejmu Ewy Kopacz, zasiadający w radzie nadzorczej samorządowej spółki oraz pracujący w Naftoporcie.

Albo kuzyn żony Zbigniewa Chlebowskiego, b. szefa klubu PO, przepchnięty w konkursie na prezesa państwowej firmy zarządzającej hotelami w Szczawnie-Zdroju. Z kolei w radzie Międzynarodowych Targów Łódzkich do niedawna zasiadał ojciec przewodniczącego rady miejskiej, też z PO.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu ''Gazety Wyborczej''

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Raport "GW": państwowe posady głównie z klucza partyjnego. "Mąż siostry żony i inni"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 9 razy 9

  ....I z tej właśnie przyczyny państwowe spółki, podobnie jak idee Lenina ... BĘDĄ WIECZNIE ŻYWE...

 • rycerzsyjonizmu

  Oceniono 6 razy 6

  Zmian nie będzie, bo nie ma normalnej opozycji. Nie przesadzę, jak powiem, że wszystko chxj. Tylko można załamać ręce i dalej iść, choć nogi grzęzną w tym gó...e.

  "Polityków są całe tysiące, ich dzieci również. Dzieci polityków nie mogą emigrować." senator PO Łukasz Abgarowicz

 • najdul6

  Oceniono 7 razy 3

  wy dziennikarze nie jesteści nić lepsi tak samo jak i inni aktorzy,adwokaci,prokuratorzy,sedziowie, piosenkarze wy tylko widzicie co robi PO spójrzcie na siebie i o sobie piszcie

 • paw73

  Oceniono 7 razy 1

  Nepotyzm w platformie jest połączony z głupotą!
  Ale prawda jest taka,że platforma zawsze ma wsparcie Agory . Więc jest akcja, wrzucamy wszystkie nadania partyjne do spółek skarbu państwa do jednego worka za 20lat. Więc w tym tzw. artykule, PO jest ukrywane pośród innych rządów. Największą ilość wymiatania w spółkach, były za czasów AWS UW dziś PiS PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX