Wizyta Romneya "to jest kłopot dla wszystkich"

Kandydat Republikanów na prezydenta USA spotka się z premierem, prezydentem, szefem MSZ i Lechem Wałęsą. To były prezydent zaprosił Mitta Romneya do Polski. Wg europosła SLD Marka Siwca ta wizyta to "kłopot dla dyplomacji i dla wszystkich". Dlatego zdaniem gościa TOK FM na pochwały zasługuje Donald Tusk, który żeby uniknąć kłopotów protokolarnych, spotyka się z Romneyem w Gdańsku.
Spotkanie Tusk - Romney będzie pierwszym punktem wizyty w Polsce amerykańskiego polityka. - Gratulacje dla premiera, że ładnie wyszedł z kłopotliwej sytuacji. Bo wizyta kandydata na prezydenta, który ma niewielkie szanse na zwycięstwo, to jest kłopot dla dyplomacji i dla wszystkich. Dla mnie to, że Donald Tusk przyjmuje Romneya w Gdańsku, to bardzo dobry zabieg protokolarny. A nie w Warszawie przy salutujących żołnierzach przy kancelarii premiera - chwalił premiera Marek Siwiec.Zdaniem europosła interesujące jest to, czy w czasie dwudniowej wizyty w Polsce dojdzie do spotkania amerykańskiego polityka z liderami opozycji.

Mimo że wg Siwca wizyta Mitta Romneya to kłopot, powinniśmy docenić, że Polska staje się coraz częściej ważnym punktem na mapie podróży zagranicznych polityków. - François Hollande też nas odwiedził - przypomniał polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej w "Poranku Radia TOK FM".

Uwaga na "prymitywną kampanię wyborczą"

- Dobrze, żebyśmy nie byli poletkiem dla jego momentami dość prymitywnej kampanii wyborczej. Nie można kiwać głową na wszystkie jego pomysły - apelował Marek Siwiec. Tym bardziej że, jak podkreślał eurodeputowany, dotychczasowe wizyty w Wielkiej Brytanii i Izraelu roiły się od gaf.

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych m.in. nazwał Jerozolimę stolicą Izraela. - To dopiero wsadzanie kija w szprychy. On ma tendencje, żeby za wszelką cenę odróżnić się od Baracka Obamy. To niebezpieczne. Bo np. gdyby zaczął opowiadać antyrosyjskie teksty i one zostałyby poparte, to jesteśmy w bardzo niedobrej sytuacji na przyszłość - stwierdził polityk SLD.

Mimo wszystkich wątpliwości zdaniem Marka Siwca wizytę Mitta Romneya powinniśmy rozegrać "dobrze dla siebie".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (98)
Wizyta Romneya "to jest kłopot dla wszystkich"
Zaloguj się
 • kluseczkizmiseczki

  Oceniono 12 razy 8

  Dlaczego Hollande nie doczekał się sptokań z tymi osobami, a Romney tak?

 • pannamarianna777

  Oceniono 9 razy 7

  Pan Siwiec powinien wiedzieć, bo ja nie muszę.
  Ale czy kandydat na kandydata musi być witany aż z takimi honorami?

 • knock.out.4

  Oceniono 6 razy 6

  Czy Romney odwiedzi polski obóz koncentracyjny, w znaczeniu terytorialnym?

 • mimito1

  Oceniono 14 razy 4

  Kurcze, moze glupio sie przyznac, ale ja nie wiem jakie miasto jest stolica izraela, jesli nie jest to Jerozolima... Czy ktos moglby mnie oswiecic? Z gory bardzo dziekuje

 • a0g

  Oceniono 9 razy 3

  Wyłączcie w końcu możliwość pisania komentarzy, bo rzygać się chce. Pier...d.olo...ny milion specjalistów, którzy zamiast robic kasę, siedzą na forum i pieprzą od rzeczy, jacy są genialni i znają się na polityce i robieniu kariery.

 • czenski

  Oceniono 2 razy 2

  wow....ten donald to jest niesamowity

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX