"Liczą się wartości. A po Obamie nie można się wiele spodziewać" - Wałęsa po spotkaniu z Romneyem

- Wartości - Romney widzi, że to na nie trzeba stawiać w XXI wieku - mówił w TOK FM po spotkaniu z rywalem Baracka Obamy Lech Wałęsa. - Rozumujemy podobnie - zapewniał.


Romney spotkał się z Wałęsą podczas pierwszego dnia swojej wizyty w Polsce. Po spotkaniu b. prezydent Polski przyznał, że najpewniej będzie kibicował Romneyowi w jesiennych wyborach prezydenckich w USA. Sam amerykański polityk nie dostał jeszcze oficjalnie nominacji Partii Republikańskiej, ale jest jedynym poważnie rozważanym kandydatem republikanów.

- Podobnie rozumujemy, że aby utrzymać współczesny świat w ryzach, trzeba jednak postawić na wartości - mówił w "Poranku TOK FM" o swoim spotkaniu z Romneyem Wałęsa. - Oczywiście chodzi o wartości uzgodnione między religiami czy z ludźmi niewierzącymi. Ale z tych wartości trzeba potem wyprowadzić wykształcenie, wychowanie dzieci, awansowanie, karanie - tego byśmy się wspólnie trzymali i na tym można by było budować - podkreślał b. prezydent.

"Znając efekty działalności Obamy..."

Wałęsa dodał, że podczas rozmowy z Mittem Romneyem odniósł wrażenie, że amerykański kandydat widzi, że wartości to by było coś, co dawałoby szanse w XXI wieku, w czasie kryzysu. - A znając efekty działalności Obamy, wiem, że za dużo nie możemy się spodziewać. Bo to, co jest potrzebne na dzisiaj, nie zostało nawet poważnie rozpoczęte przez te ostatnie lata. Tak rozumując, chciałbym, aby ktoś, kto ma nowe pomysły, miał coś do powiedzenia w supermocarstwie - mówił Wałęsa.

- Romney zrobił na mnie dobre wrażenie - zapewniał gość TOK FM. - Cieszę się, że w USA coraz więcej ludzi zauważa, że nie poradzimy sobie z tym światem na zasadach wolnościowych - kontynuował. Na czym to jednak miałoby polegać? - Pora zacząć dyskusję o tym, że to sumienie jest tańsze.

Były prezydent podsumował: - Wydaje mi się, że Romneyowi brakuje luzu. Ma poczucie humoru, ale zbyt poważnie to wszystko traktuje. Nie widzi, że ludzie chcą powagi, ale luźno podawanej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (37)
"Liczą się wartości. A po Obamie nie można się wiele spodziewać" - Wałęsa po spotkaniu z Romneyem
Zaloguj się
 • idonea

  Oceniono 16 razy 12

  Jakie to efekty działalności Obamy nie podobają się panu Wałęsie? Że zrobił reformę systemu ubezpieczeń zdrowotnych (zresztą wzorowaną na systemie Romneya), która kończy kompletne barbarzyństwo, to znaczy odmawianie ubezpieczenia ludziom chorym? Te republikańskie "wartości" w USA oznaczają po prostu, że najlepiej jest być zdrowym i bogatym, a państwem niech rządzą korporacje.

 • kadykianus

  Oceniono 15 razy 11

  Panie Lechu, Pan jest sławny i będzie na wieki ale niech się Pan do polityki nie miesza.
  Wałęsa nie rozumie współczesnego świata. Obama jet dla niego za nowoczesny. Im mniej religii w polityce i polityki w religiach tym lepiej dla świata.

  Gdyby Wałęsa był inny, gdyby polscy politycy byli bardziej jak Obama to Polska nie byłaby dzisiaj gó...anym ciemnogrodem w środku Europy. Jeśli Rumney ma takie same myślenie o świecie jak Wałęsa, to oby wygrał Obama.

 • kbl

  Oceniono 9 razy 9

  Taaa.. "liczą się wartości " - szczególnie jak przelicza się je na 1% wartości nieruchomości...

 • dream_catch

  Oceniono 9 razy 7

  Lechu nie idź tą drogą

 • bodora73

  Oceniono 10 razy 6

  "...Nie poradzimy sobie z tym swiatem na zasadach wolnosciowych..." Panie Walesa przestan Pan bredzic. Gdyby nie tzw. zasady wolnosciowe, to do dzisiaj bylby Pan "parobkiem" w socjalistycznym PGR, albo Bolkiem Kapusiem. Najlepiej przypnij Pan sobie jeszcze jeden znaczek "wolnosciowy" do drugiej klapy marynarki. Zaczyna Pan przynosic wstyd Polsce i Polakom.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 8 razy 6

  To prawdziwe wejście smoczka....zj.bać urzędującego Prezydenta US.?...co za klasa ?...nawet jak na komunistyczną zawodówkę i obycie wśród pracowników POM- artysta słowa.

 • pepek.informator

  Oceniono 5 razy 5

  Wszystko! Podkreślam: wszystko! - co Bolesław ma do powiedzenia napawa mnie głębokim wstydem. Nie jestem po prostu w stanie pojąć, że ta pusta tykwa wciąż może wylewać z siebie te wszystkie swoje mądrości na każdy temat, a media niosą je w świat niczym jakąś ewangelię.

 • bobbie2

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Walesa, pan nie wasc, cos rzekl czleku! ten gosc to jest prymitywny gbur, moze ze swoja fanatyczna religijnoscia jestescie sobie napewno podobni. Moze dla pana Obama nie ma dobrych kart, bo jest pierwszym czarnym prezydentem w USA, do tego demokrat a z takim nie mozna Rosjanom pod oczy podskakiwac. Panie Walesa, pan juz tyle lat ma na karku, ale nic sie pan nie nauczyl zo znaczy biznes po amerykansku. Obama dal ludziom w USA przynajmniej nadzieje na lepsze jutro, tego panski faworyt nigdy nie bedzie robil. Na nuake nigdy nie jest za pozno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX