Buczeli na obchodach. Teraz "tłumaczą" gen. Ściborowi-Rylskiemu, że nie żyje w wolnej Polsce

Młodzież Wszechpolska uznała, że należy "pomóc zrozumieć" gen. Zbigniewowi Ściborowi-Rylskiemu "młodych patriotów", czyli buczących i krzyczących o czerwonej hołocie na kopcu Powstania Warszawskiego. Generał skrytykował ich bowiem podczas obchodów 68. rocznicy Powstania Warszawskiego. Szef MW odpowiedział mu listem otwartym.
W 68 rocznicę Powstania Warszawskiego generał Zbigniew Ścibor-Rylski apelował pod pomnikiem Gloria Victis na Powązkach o powagę i szacunek podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Usłyszał oklaski. Ale gdy wieńce składali przedstawiciele władz z PO, część tłumu buczała i krzyczała "hańba".Generał zapowiedział, że jeśli gwizdy się powtórzą, nie będzie brał udziału w uroczystościach: - Uszanujmy pamięć tych wspaniałych dziewcząt i chłopców, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość swojej ukochanej ojczyzny - apelował i podkreślał, że cmentarz nie jest miejscem do wygłaszania politycznych poglądów.

Skandaliczne wrzaski na obchodach rocznicy Powstania

Apele niewiele pomogły. Kiedy w trakcie wieczornych uroczystościach na kopcu Powstania Warszawskiego przy Bartyckiej podczas rozpalania na kopcu znicza ogłoszono, że w uroczystościach biorą udział Hanna Gronkiewicz-Waltz i szefowa warszawskiej PO Małgorzata Kidawa-Błońska, grupa kibiców Legii i działaczy ONR zaczęła buczeć i krzyczeć: - Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę.

- Serce boli, dlaczego wydajecie takie okrzyki? Zastanówcie się. Jak można. Gdzie macie komunę? Wiele tysięcy osób oddało życie, aby nie było komuny. Przepraszajcie, bo inaczej nie przyjmiemy waszych hołdów - zbeształ ostro krzyczących generał. Dziś dostał odpowiedź. Dość zaskakującą.

- Niektórzy są tak zacietrzewieni... Dla mnie to zupełnie niezrozumiałe. Ja nigdy do żadnej partii nie należałem i nie rozumiem, jak można tak dzielić Polaków. Ale nie można trafić do tych ludzi, tak są zatwardziali. Bardzo to jest przykre - mówił dziś rano w rozmowie z portalem Gazeta.pl gen. Ścibor-Rylski.

"W ponoć wolnych mediach pan Generał tego nie zobaczy"

W długim liście otwartym szef Wszechpolaków Robert Winnicki próbuje "pomóc zrozumieć" gen. Rylskiemu zachowanie "młodych patriotów".

Przytacza przykłady złego - według MW - postępowania obecnych polskich władz podkreślając, że "w ponoć wolnych mediach, ponoć wolnej Polski", generał raczej o nich nie usłyszy ani nie przeczyta. Pisze o odwiedzinach agentów ABW w domach ludzi, którzy protestowali przeciw ACTA, represjach za sprzeciw wobec polityki rządu, cenzurze opraw kibiców na stadionach i "drastycznym ograniczaniu nauczania historii".

Buczenie i krzyki: To wina rządu, szkoły i "Gazety Wyborczej"

"Polska młodzież poddawana jest dziś potężnej obróbce kultury masowej i propagandy medialnej, a także, niestety, szkolnej. Próbuje się nam wpoić obojętność na pojęcia takie jak: historia, pamięć, tożsamość narodowa, niepodległość, poświęcenie dla narodu" - pisze Winnicki. Koronnym przykładem, mającym wyjaśnić sędziwemu weteranowi Powstania Warszawskiego, skąd wzięły się okrzyki i buczenie, jest sprawa ubiegłorocznego Marszu Niepodległości, który zakończył się skandalicznymi burdami kiboli w centrum Warszawy.

"Gdy postanowiliśmy zorganizować Marsz Niepodległości, współczesna "Trybuna Ludu", "Gazeta Wyborcza" i cały koncern Agora, rozpętały wobec nas nagonkę, wyzywając od faszystów" - pisze Winnicki.

Gdy słyszymy "Gazeta Wyborcza", myślimy "Trybuna Ludu"

Według treści listu najwyraźniej bezczeszczenie uroczystości Powstania przez okrzyki "raz sierpem..." i buczenie to wynik presji wrogiej polskości władzy i części mediów. "Dlatego gdy słyszymy "Gazeta Wyborcza", myślimy "Trybuna Ludu", gdy słyszymy PO, myślimy PZPR, a gdy widzimy wysokiego rangą partyjniaka obecnej władzy, to pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to okrzyk "precz z komuną!" - tłumaczy.

Przeciwstawia temu "tysiące młodych Polaków, którzy się przeciwko tej rzeczywistości buntują", kultywują narodowe tradycje, a obecną władzę uważają za "niesuwerenną, kosmopolityczną, obcą i wrogą" i chcą ją obalić.

List otwarty MW komentuje Adam Leszczyński z "Gazety Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (42)
Buczeli na obchodach. Teraz "tłumaczą" gen. Ściborowi-Rylskiemu, że nie żyje w wolnej Polsce
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 43 razy 33

  Tak: kibole to faszysci,ONR - to faszysci. PIS i RM to faszysci. I nalezy ich tepic do ostatniego,jesli chcemy zeby Polska przetrwala!!!! Za wszelka cene.

 • aqmika

  Oceniono 39 razy 33

  A jaka jest ta ich pisowa "wolna Polska"?
  Czy ta, w której ludzie boją się przyznać do życiorysów swoich i rodziców, bo zostaną okrzyknięci "pachołkami sowietów", do swojej odmienności seksualnej, do genów żydowskich, do ateizmu, do innego myślenia?
  Ten strach właśnie cuchnie stalinizmem, mieliśmy już próbkę tego, a zagrożenie powrotem widać w terrorze demonstracji organizowanych przy każdej okazji.

 • wercyngetoryks33

  Oceniono 35 razy 27

  Koza robi "meee, meee", owca robi "beee, beee", a bydło robi "hańba, hańba"

 • rbik53

  Oceniono 30 razy 24

  .... gnojarstwo piso-giertychowskie wylazło ..... i śmierdzi....

 • misia.19

  Oceniono 30 razy 22

  Hańba hołocie wszechpolskiej. Istnienie takich "ludzi" , uważających się za Polaków, obraża mnie osobiście.
  Dzieci Macierewicza i Kaczyńskiego należy przymusić do pracy społecznej na rzecz starych ludzi, a szczególnie weteranów wojny.

 • chri-s48

  Oceniono 22 razy 20

  "tysiące młodych Polaków, którzy się przeciwko tej rzeczywistości buntują".

  Ten pan Winnicki chyba urwał się z choinki - gdzie on ma tysiące młodych Polaków buntujących się przeciwko suwerennej władzy. Niektórzy naprawdę mają naje...ane w głowach. Lubią dym niech sobie palą skręty a normalnym ludziom niech dadzą spokój.

 • tasmaklejaca-0

  Oceniono 19 razy 19

  jestem za pis ale miałam łzy w oczach jak to ogladam.... pis powinien odciac się od tego. Sa pewne granice, i jeszcze jakieś gnoje z jakies wszechpolski ( co to ma byc!!!!!!!>???) będą pouczać takiego zolnierza, bohatera, człowieka legendę, ktory z karabinem albo i bez niego walczył z niemcem !!!! pasem zlać te rozpuszczone gnoje! do wojska zagnać troche pokory, dyscypliny i wychowania.

 • ciemnyludd

  Oceniono 23 razy 19

  W wolnym, cywilizowanym i demokratycznym kraju, w XXI wieku TO WSZYSTKO JEST NIEMOŻLIWE i NIEREALNE... Chyba że w taki kraj ma KONKORDAT, ze Stolicą Apostolską, która, APOSTOLSTWO ROZUMIE JAKO SZCZUCIE LUDZI NA LUDZI dla maksymalnego szaro-gęsienia się w danym kraju w celu MAKSYMALIZACJI WŁADZY i KASY.. My już ostatni w Europie co tak swoją POLITYKĘ wodzą...

 • polololo.ltd

  Oceniono 29 razy 19

  Hołoto wszech(polska??) - leczyć się na głowę bydło jedno!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX