Tym do "patriotów": my się wam do sumień nie wpieprzamy. Nie ma do czego

"Całe to oburzenie na koncert Madonny jest dęte. Demonstruje jedynie fałszywy stosunek do pamięci narodowej, która to pamięć nie wymaga strojenia tragicznych min na hasło 'trzy, cztery, teraz płaczemy' i terroryzowania wszystkich" - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym.
Tym w swoim felietonie odnosi się do rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które niedawno było obchodzone w Warszawie. W czasie oficjalnych obchodów doszło jednak to ekscesów - przedstawiciele władzy zostali "wybuczani" i wygwizdani na miejscach pamięci ofiar powstania.

"Słyszałem wypowiedź posła Arkadiusza Mularczyka (SP), broniącego Młodzieży Wszechpolskiej, która tegoż właśnie 1 sierpnia gwizdami na cmentarzu skomentowała przybycie Bartoszewskiego i Tuska. Mularczyk powiedział, że gdyby nie było koncertu Madonny, to ich zachowanie byłoby zupełnie inne. A ja uważam, że całe to oburzenie jest dęte. Demonstruje jedynie fałszywy stosunek do pamięci narodowej, która to pamięć nie wymaga strojenia tragicznych min na hasło 'trzy, cztery, teraz płaczemy' i terroryzowania wszystkich".

Stanisław Tym odpowiada "terroryzującym" cytatem z Kuby Wojewódzkiego: "Przestańcie nam się wpieprzać do sumień". "Dodam od siebie: my się wam nie wpieprzamy. Inna sprawa, że nie ma do czego". Dodaje też, że chciałby się dowiedzieć, "co w ogóle nasi 'patrioci' wiedzą o okupacji i Powstaniu Warszawskim".

Cały felieton w najnowszym wydaniu "Polityki".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (472)
Tym do "patriotów": my się wam do sumień nie wpieprzamy. Nie ma do czego
Zaloguj się
 • michel.gue

  Oceniono 146 razy 122

  Bardzo dobra wypowiedź pana Tyma. Ci ludzie walczyli o wolność, czyli po to aby móc wieczorami robić co się chce (np pójść na koncert lub do kościoła) a nie po to aby władza mówiła obywatelom jak mają spędzać wolny czas. A ci 'psedopatrioci' to żadni bohaterowie a typowe zawistne polaczki...

 • ciemnyludd

  Oceniono 123 razy 99

  SUMIENIE to jest pierwsze co zniszczył Kościół Katolicki u wiernych, a drugim jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje czyny... SPOWIEDŹ PRZENAJŚWIĘTSZA i kilkanaście zdrowasiek skasują KAŻDE ŁAJDACTWO, potem już można grzeszyć zupełnie OD NOWA, bez żadnych konsekwencji dla "zbawienia wiecznego". Ten ewidentny MORALNY PRZEKRĘT jest opoką kościoła katolickiego bo bycie katolikiem jest po prostu ŁATWE I PRZYJEMNE...

 • d.j.windowsmediaplayer

  Oceniono 113 razy 91

  Są jednak normalni ludzie w życiu publicznym. NSDAPiS trzeba zwalczać.

 • palo_ma1

  Oceniono 112 razy 90

  Ufff.. można się poczuć normalnie.

  Dzięki, Panie Stanisławie.

 • dadelog

  Oceniono 114 razy 86

  Brawa i szacunek panie Stanisławie za publiczny głos rozsądku w tej sprawie...

 • radius1

  Oceniono 87 razy 75

  ... bydlo tylko buczec potrafi ...

  Gratuluje tekstu panie Stanislawie!

 • kola04

  Oceniono 92 razy 66

  Panie Stanisławie proszę dać sobie spokój z komentowaniem tego buczenia na poważnie, proszę ich ośmieszyć a to potrafi pan jak mało kto, poczucie humoru jest oznaką zdrowia psychicznego a tego panu nigdy nie brakowało, MISIU OŚMIESZ ICH I ICH 19WIECZNY PATRIOTYZM ! JESTEŚMY W EUROPIE. Apeluję do stasia tyma, włącz swoje poczucie humoru, ośmiesz ich na maksa, nie dyskutuj z nimi, ci buczący RACJONALIZM mają za abberacje, tylko wiara dla nich ma znaczenie, obojętnie w co, w polskę, jara, maciara.

 • kacper2004

  Oceniono 82 razy 64

  brawo Panie Tym, ale i tak zaraz Pan usłyszy żeś Pan zdrajca i komuch. Uwielbiam Pana Panie Stanisławie! Głowa do góry!

  ...a jakby tu wasza matka..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX