Halicki o Żalku i jego projekcie ustawy o zw. partnerskich: Chce pokazać się jako myślący inaczej

- Platforma Obywatelska ma jeden projekt ustawy dotyczący związków partnerskich - zapewnia Andrzej Halicki z władz klubu parlamentarnego partii. To reakcja na pojawiające się w mediach informacje, że niektórzy posłowie PO przygotowują własne propozycje dotyczące związków partnerskich.
Halicki przypomniał, że na ostatnim przed wakacjami sejmowym posiedzeniu, władze klubu PO zaakceptowały projekt Artura Dunina. Dodał, że nad tą propozycją pracuje szerszy zespół, który na koniec sierpnia ma zaprezentować posłom Platformy gotowy już projekt. Niedawno białostocki poseł PO Jacek Żalek ujawnił w mediach, że ma już właściwie gotowy własny projekt dotyczący związków partnerskich. Przewiduje on między innymi dostęp do informacji medycznej, prawo pochówku, ustawowego dziedziczenia i reprezentowania przed sądem dla osób - jak to określił - pozostających we wspólnym pożyciu. To próba kolejnego pokazania się jako myślącego inaczej - ocenia propozycję Andrzej Halicki.

"Projekt Żalka to nie jest alternatywa"

Jego zdaniem, posłowi Żalkowi chodzi o to, by sprawę związków partnerskich uregulowano korektą kodeksów i innych aktów prawnych, a nie całościową ustawą. - Oczywiście nie jest to alternatywa dla tego, co zaakceptowało prezydium klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej - podkreślił Andrzej Halicki.

Projekt Artura Dunina nie zrównuje małżeństwa i związku partnerskiego. Reguluje natomiast stosunki majątkowe pomiędzy partnerami, umożliwia dostęp do informacji medycznej. Dotyczy par hetero-, jak i homoseksualnych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Halicki o Żalku i jego projekcie ustawy o zw. partnerskich: Chce pokazać się jako myślący inaczej
Zaloguj się
 • qwww

  Oceniono 3 razy 3

  o, to jest to - "myślący inaczej"
  czyli po polsku - kretyn

 • mathieu91

  0

  Hmm. Po co to gadanie P. Halicki? Przecież PO pokazała swój pogląd nt. związków partnerskich głosując za wnioskiem PiS usuwającym te 4 projekty ustawy z porządku obrad. Skończ Waść. Wstydu oszczędź.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 2 razy 0

  w PełO nie można myśleć. piarowiec uczy cie co masz mówić

 • dareczek1234

  Oceniono 11 razy -1

  Halicki powinien być głównym bohaterem drugiej części filmu "Kłamca, kłamca"

 • gienek.pl

  Oceniono 4 razy -2

  Komuniści i trockiści z PO to psucie prawa na każdym kroku i destrukcja wszystkiego. Tyle szkód co ci ludzie wyprawiają to się w głowie nie mieści. Obowiązkiem państwa jest wspieranie rodziny, normalności i zwalczanie, a nie promocja zboczeń i patologii, a PO stawia wszystko na głowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX