Min. Kalemba broni Michała Tuska: Dzieci osób publicznych mają znacznie trudniej, bo są monitorowane

Stanisława Kalemba obsadził Michała Tuska w roli ofiary. Minister rolnictwa podkreślał, że mało wie na temat zatrudnienia syna premiera w OLT. Ale jak mówił w TOK FM: Dzieci osób publicznych często mają znacznie trudniej. - Bo są monitorowani. Muszą pracować dużo więcej. Wiem po moim synu, jakie nieraz miał problemy - stwierdził min. Kalemba.
Marcin Plichta systematycznie ujawnia kolejne sensacje związane z zatrudnieniem w OLT Express Michała Tuska. Według właściciela Amber Gold syn premiera, pracując w OLT Express, zdradzał tajemnice handlowe swojego pracodawcy, czyli Portu Lotniczego w Gdańsku.

Ale według min. Stanisława Kalemby Michał Tusk to raczej ofiara, a nie sprawca kłopotów swoich i ojca.

- Dzieci osób publicznych często mają znacznie trudniej. Bo są monitorowani, obserwowani, muszą pracować dużo więcej. Wiem po moim synu, jakie nieraz miał problemy - mówił szef resortu rolnictwa w "Poranku Radia TOK FM".

"Pewne osoby nie powinny zakładać firm"

To właśnie syn Stanisława Kalemby jeszcze miesiąc temu był bohaterem mediów. Po tym, jak ojciec został wskazany jako kandydat na nowego ministra rolnictwa, okazało się, że Daniel Kalemba pracuje w wielkopolskim oddziale Agencji Rynku Rolnego. A ARR podlega ministerstwu rolnictwa.

Wtedy premier Donald Tusk poinformował o zapewnieniu, jakie złożył Waldemar Pawlak, że syn Stanisława Kalemby zrezygnuje z pracy w agencji.

Ale Daniel Kalemba z pracy nie zrezygnował.

- Wszystko zostało dokładnie wyjaśnione. Syn jako dorosły człowiek samodzielnie podjął decyzję. Młodzi ludzie skoro są samodzielni, wolni, muszą sami podejmować decyzje. Ważne jest to, żeby posiadali odpowiednie umiejętności. A politycy, nawet jak mają bardzo ważne funkcje, nie powinni uczestniczyć w procesie ich przyjmowania do pracy. Bo to złe - ocenił Stanisław Kalemba.

Dlatego minister daleki jest od potępiania Michała Tuska. Choć nie ma dobrego zdania o właścicielu firmy, z którą współpracował syn premiera.

- Uważam, że przy zakładaniu firmy Amber Gold pewne rzeczy nie zostały dotrzymane, jeśli chodzi o zgodność z prawem. Osoby, które łamały prawo, nie powinny mieć możliwości zakładania firmy - uważa gość "Poranka Radia TOK FM".

"Mówienie o aferze PSL nie jest uczciwe"

Stanisław Kalemba, tak jak Waldemar Pawlak, nie widzi powodu, aby całą odpowiedzialnością za aferę taśmową obarczać Polskie Stronnictwo Ludowe.

- Mówienie o aferze PSL nie jest uczciwe - podkreślał minister.

Bo jak tłumaczył w TOK FM, ani bohaterowie słynnego nagrania nie są związani z partią, ani ostatni szefowie ARR, która m.in. nadzoruje słynny Elewarr, nie wywodzili się z tej partii.

Minister podjął już decyzję o rozpisaniu konkursu na nowego szefa Agencji Rynku Rolnego, bo jak stwierdził, sytuację "trzeba uporządkować".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (52)
Min. Kalemba broni Michała Tuska: Dzieci osób publicznych mają znacznie trudniej, bo są monitorowane
Zaloguj się
 • paw73

  Oceniono 31 razy 19

  Prawda jest taka,że na złodzieju czapka gore!!!!!!!!!
  Tuskowie nie mogą się wywinąć z tej afery,gdzie przyjaźnili się z przestępcami, i pozwalali im na rozwijanie tego procederu!
  Po stronie Tuska ,jak zwykle Palikot, który z obawy przed sprawdzeniem jego biznesu przez CBA jest posłuszny wobec Tuska jak pies myśliwski.Palikot już myśli jaki show zrobić aby odwrócić uwagę od problemów PO czyli Tusków.
  Prawica = przekręty i spolegliwość wobec kleru.

 • romp6

  Oceniono 30 razy 16

  Tuskowie w Polsce, mają większa ochronę medialną niż Lech Wałęsa i Papierz Jan Paweł II razem wzięci.
  Rodzina Tusków, chronieni jak Głuszce i Żubry !
  Prawda jest Taka,że młody Tusk świadomie działał na szkodę swego pracodawcy,czyli Portu Lotniczego w Gdańsku im.Lecha Wałęsy! Michał Tusk syn premiera Donalda Tuska(PO), ujawniał poufne dane Portów Lotniczych , Marcinowi Plichcie (Amber Gold OLT Express), Michał Tusk syn premiera Tuska(PO) reklamował Olt Express w "Gazecie Wyborczej".
  Port Lotniczy to spółka należąca do skarbu państwa i samorządu Gdańska,Sopotu i Gdyni. Tymi samorządami rządzi Platforma Obywatelska.
  Prezydent Adamowicz(PO) chwalił działania OLT Express i Amber Gold,."za wkład w rozwój Gdańska i Trójmiasta" ,jak to się wyraził.
  Marcin Plichta(Amber Gold i OLT Express) zaprzyjaźniony z Michałem Tuskiem , wyłożył sporą kwotę na film Andrzeja Wajdy "Wałęsa". Plichta około miliona przeznaczył na jeden z gdańskich klasztorów, może kler wspierał przestępczy proceder Plichty.
  Śmieszy mnie dziś pan Blumsztajn, którego bardzo szanuję ,opowiadając,ze szkoda mu młodego Tuska syna premiera Donalda Tuska(PO), ale nie wyjaśnia dlaczego tak mu szkoda Micha T. uska.
  Prawica przekręty ma we krwi, PO jak widzimy , PiS jak można sobie przypomnieć Skoki .

 • prolemur

  Oceniono 20 razy 14

  "Dzieci osób publicznych mają znacznie trudniej"

  bidulki, takim to zawsze wiatr w oczy

 • abhaod

  Oceniono 17 razy 13

  dostają gorsze stanowiska, nie mogą zbytnio świecić na świeczniku, ale za to dostają pieniądze za zdradzanie tajemnic i nic nierobienie

  www.rp.pl/artykul/16,924630-Chca-kryc-mlodego-Tuska-.html

 • leokadia_11

  Oceniono 12 razy 12

  Boże! jacy oni wszyscy biedni.dzieci komunistycznych notabli,celebrytów,dzisiejszych polityków...popatrzcie na biedną Hanię Lis,Antosia Królikowskiego,Misia Tuska i innych bidoków ...nikt by nie chciał nie martwić się o posadę,o pełną michę i coś więcej.wiecie co?oni nam zazdroszczą.pokończyliśmy dobre studia,znamy języki i nie mamy nadziei na pracę nawet za 2 tys.na rękę na naszej zielonej wyspie...najbardziej zaś zazdroszczą tym z nas którzy za chlebem muszą wyjechać z kraju i zaczynać od przysłowiowego zmywaka.także powstrzymajmy się z krytyką-współczujmy tym biednym dzieciom biednych ludzi ktorzy żyją z naszych podatków.oni mają znacznie gorzej....

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 12 razy 12

  Panie Kalemba wy, politycy jesteście najgorszą zarazą, rakiem zżerającym Polskę.Ustnowiliście dla siebie prawo i ordynację wyborczą tak, żebyście mogli grabić Poslkę i śmiać się w twarz Polakom. Z uśmiechem na ustach i bez wstydu rabujecie kraj. Nic nie trwa wiecznie i nastąpi kiedyś dzień zapłaty. Będziecie błagać naród o przebaczenie! Ta chwila zbliża się nieuchronnie.

 • rtd5rtd

  Oceniono 13 razy 11

  " Dzieci osób publicznych mają znacznie trudniej" - lololol

  co za teza.
  Przyklady:
  - kasia tusk - bardzo trudne ma zycie...
  - mloda kwasniewska - etaty w tv plotkarskich etc.. - bardzo trudno ma
  - buzek aktorka - ciezki kawal chleba.
  ...wtf?

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 13 razy 11

  "Dzieci polityków mają trudniej, bo..."

  ...bo nie mają uczciwych rodziców?
  ;>>>

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 11 razy 11

  Panie Kalemba - pokaż mi Pan jedno bezrobotne dziecko polityka.
  -
  Nie ma takiego.
  -
  Tyle w temacie Waszego tłumaczenia się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX