Taśmy PSL były dla naszych wyborców szokiem, a teraz jeszcze młody Tusk... - w PO boją się jesieni

W PO szykują się na trudną jesień - obawiają się, że sprawa Amber Gold i Michała Tuska oraz afera z taśmami PSL może zaszkodzić rządowi i premierowi - usłyszała ?Gazeta Wyborcza?. Socjolog Jacek Raciborski potwierdza, że politycy Platformy mają się czym martwić.
- Dla naszego elektoratu ujawniona przez media skala nepotyzmu i kolesiostwa w spółkach i agencjach była szokiem - mówi "Gazecie" ważny polityk Platformy. - PO miała być przecież inna niż PiS i pozostałe ekipy. Teraz nasi wyborcy wrócą z wakacji, a tu spowolnienie gospodarcze i najwyższe bezrobocie od sześciu lat. Na dodatek syn premiera współpracował z człowiekiem, który nie chce wypłacić ludziom depozytów - dodaje.

Choć ostatnie badania nie pokazały na razie istotnego spadku poparcia dla PO, prof. Jacek Raciborski uważa, że Tuskowi trudno będzie wyjść z tej sytuacji bez szwanku. - Ta sprawa nie wywróci rządu, ale odbije się negatywnie na premierze. Polacy mają olbrzymie oczekiwania wobec państwa. Chcą, by pilnowało pewnego ładu i bezpieczeństwa. A tu trudno oddalić zarzut, że dopuściło do działania oszustów - komentuje sprawę Michała Tuska.

Zdaniem socjologa prof. Andrzeja Rycharda koszty mogą być niewielkie, pod warunkiem że na światło dzienne nie wyjdą kolejne fakty obciążające syna premiera: - Problem w tym, że nie wiemy, czy już wszystko wiemy.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (92)
Taśmy PSL były dla naszych wyborców szokiem, a teraz jeszcze młody Tusk... - w PO boją się jesieni
Zaloguj się
 • schamienie.rozsiane

  Oceniono 35 razy 33

  "Polacy mają olbrzymie oczekiwania wobec państwa. Chcą, by pilnowało pewnego ładu i bezpieczeństwa"

  To nie są olbrzymie wymagania tylko ku... elementarne powinności tym bardziej że państwo zapie... 60--70% dochodu. I Pan uczony zapomniał przypomnieć o mirchach, sobiesiakównie, rosole i maji "whore" rostowskiej (celowo z małej). To co sie dzieje teraz to nic dziwnego- to wierzchołek góry lodowej.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 43 razy 33

  "Polacy mają olbrzymie oczekiwania wobec państwa." - to mówi człowiek z tytułem profesora. Polacy już dawno położyli lachę na 3RP, twór tak groteskowy, że czasy PRL-u wyglądają jak czasy tryumfu!

 • ks-t

  Oceniono 24 razy 24

  Amber Gold obracał złotem nielegalnie - nie miał odpowiedniej licencji
  Zarząd był nielegalny - karany prezes
  Rada nadzorcza nielegalna - karany prezes
  Nieodwieszenie wyroku przy drugiej rozprawie to może być dobre serce sędziego dla młodego wieku. Ale przy trzeciej, czwartej, piątej, szóstej i siódmej? Kto w to uwierzy?
  AG przelał pieniądze (50 mln) do AG SA aby nie wypłacać ich pokrzywdzonym. Okazało się że przelew był sfałszowany a spółka zarejestrowana na podstawie kserówki dowodu przelewu (choć od normalnego śmiertelnika wymagane są oryginały dokumentów). I to w czasie gdy już trwała medialna nagonka na AG i wątpliwa była wypłata środków dla ciułaczy.
  Dlaczego sąd współpracował w paserstwie?
  Jaki wpływ na tę działalność miał system korumpowania otoczenia - dotacje na partie, słuszne filmy, skoligacenie z lokalnymi działaczami, zatrudnianie dzieci prominentów?
  Przepraszam ale to śmierdzi nawet jeśli p. Tusk uważa że "nie każde oszustwo jest przestępstwem"

 • marekmarek44

  Oceniono 22 razy 22

  Drążenie sprawy AG przez dziennikarzy doprowadziło do odkrycia wielu "robaków" systemu prawnego3 RP.
  Widać,że 3 RP to prawdziwe eldorada dla różnej maści oszustów,krętaczy i mafiozów.

 • czysz

  Oceniono 22 razy 22

  "I Ty możesz zostać Michałem Tuskiem!!!"

  Zachęcam młodych, którzy piszą różne artykuły do gazet regionalnych do ubiegania się bez konkursu o posady w przedsiębiorstwach państwowych za 5 tys!!!

  Pozdrawiam i Miłego Dnia:-)

 • gestskoczka

  Oceniono 20 razy 18

  Niczego towarzysze się nie boją.
  Tak mają ustawioną ordynację wyborczą że choćby tylko 5% społeczeństwa poszło na wybory, to te wybory są ważne i partia która wygra, będzie mieć Polskę na własność przez następne cztery lata. A te 5% to są towarzysze, krewni i znajomi oraz ci co korzystają z łupów partyjnych.

  Domagam się zmiany ordynacji wyborczej na większościową i przywrócenia pełnych praw wyborczych. Oczekuję na zastąpienie obecnego totalitaryzmu partyjnego demokracją przedstawicielską. Wmawiają naiwnym usłużne mendia że mamy demokrację przedstawicielską, a to kłamstwo w żywe oczy!!!

  Czy poseł mający mandat z mojego okręgu jest moim przedstawicielem? NIE! Jego nie wiążą instrukcje wyborców (Konstytucja RP art. 104 ust. 1).

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 24 razy 18

  jak się nic nie zmieni to chamusie i tusk puszczą Nas podatników z torbami ,i wcale nie jestem pewny czy Nam te torby zostawią

 • bez_alternatywy

  Oceniono 19 razy 17

  jasne a te miliony zarabiane przez kolesi i 30 tyś zł za 4 dni bezrobocia to pikuś?

 • gall.anonim.pn

  Oceniono 18 razy 16

  Oni nie tyle boją się nie tyle jesieni, ile tego że to szambo wysadzi, zabierając im stołki spod czterech liter.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX