"Hofman za bardzo urósł w siłę" - w PiS trwa wojna hofmanowców z zakonem PC

W PiS trwa wojna domowa: zakon PC atakuje frakcję hofmanowców, która przegrywa - podaje "Gazeta Wyborcza", opisując kulisy decyzji Jarosław Kaczyńskiego o wygnaniu Adama Hofmana do Konina. Wyjaśnia też, gdzie podczas jednego z większych kryzysów Platformy podziewa się prezes: - Bieżące sprawy niemal odpuścił, czuwa przy mamie - potwierdzają dwaj politycy PiS.
Pozostali liderzy PiS także ograniczyli aktywność medialną. - Są wakacje, a ofensywę zaczynamy pod koniec sierpnia - mówi członek komitetu politycznego. "Na razie więc twarzą PiS jest Marcin Mastalerek, poseł i szef młodzieżówki PiS, dla większości Polaków anonimowy" - zauważa "Gazeta" i przypomina krytyczne opinie nt. bierności liderów PiS w chwili, gdy mają okazję zaatakować PO.

Tymczasem atakują siebie. "Gazeta" przypomina ostatnie doniesienia "Newsweeka" o pogorszeniu się pozycji rzecznika partii Adama Hofmana i skierowaniu go do pracy w strukturach PiS w Koninie, czego nie chciał: "W dużym uproszczeniu - dawny zakon PC walczy z hofmanowcami, grupką młodych posłów skupionych wokół rzecznika partii Adama Hofmana. Młodym - wśród nich jest Mastalerek czy Przemysław Wipler - udało się niemal zmonopolizować dostęp do mediów elektronicznych. Ale hofmanowcy dostają na razie od zakonników baty, bo Kaczyński uznał za stosowne przystrzyc wpływy rzecznika".

- Hofman rósł w siłę, rósł, aż urósł za bardzo. Prezes dba o równowagę sił w partii - tłumaczy porażki rzecznika poseł niekryjący zresztą niechęci do niego. I dodaje: - Obłożenie Hofmana prezesurą w Koninie to poważne ostrzeżenie. Jak Hofmanowi w okręgu nie będzie szło, to może usłyszeć: "Panie Adamie, zarządzanie partią to poważna sprawa, trudno będzie panu ją pogodzić z funkcją rzecznika".

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
"Hofman za bardzo urósł w siłę" - w PiS trwa wojna hofmanowców z zakonem PC
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 27 razy 25

  Zawsze jak nie daje rady to wymięka i powołuje się na chorobę i podeszły wiek matki.
  Zdrowia życzę starszej pani.

 • rot.leszek

  Oceniono 26 razy 24

  Co jak co ale udupic to pan Arcyprezes potrafi

 • j4s4

  Oceniono 21 razy 19

  .... a to numer, mumia wyrwała się z bandaży i straszy! A już wszystko było tak poukładane, zmumifikowany prezes w mauzoleum pod "opieka" rzecznika!

 • ciemnyludd

  Oceniono 20 razy 18

  Jeżeli Hoffman ten MAGNETOFON prezesa stanowi tam "jakąś siłę" , to niech Pan Bóg ma w opiece PIS...

 • w.s3

  Oceniono 18 razy 16

  Każdy, który choć trochę się wychyli zostanie banitą.Spanie na wycieraczce pod drzwiami prezesa źle się kończy.

 • ks.pedofil

  Oceniono 20 razy 12

  Hoffmann, typowe polskie nazwisko. Volksdeutch czy oryginalny? Moze to V kolumna, albo jej pozostalosci? Nigdy mu o Polske nie chodzilo tylko o milosc prezesa. Teraz zawod milosny. Kochanek okazal sie niewdzieczny. I co teraz Duke of Konin?

 • arvelli_net

  Oceniono 13 razy 11

  ... gratulujemy miastu Konin!... mieć w swoim mieście ZdzziczałegoChłopa za przewodniczącego.... tfu, co ja piszę za I sekretarza pisu ZdziczałegoChłopa...

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  ....szmacił się dla prezesa..... a prezes szmat nie szanuje...

 • trym28

  0

  podpis pod zdjęciem nieziemski!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX