Donald Tusk? "Albo go bronią, by paranoicy nie doszli do władzy, albo rzygają wieloletnią nienawiścią"

"Tu nie o prawdę chodzi" - tak aferę wokół rodziny Donalda Tuska komentuje w najnowszym "Wprost" Tomasz Jastrun. I dodaje: "Ci, którzy z taką pasją zabierają głos, albo bronią premiera odruchowo, albo odruchowo rzygają wieloletnią nienawiścią".
A chodzi o aferę wokół pracy Michała Tuska dla OLT Express, linii lotniczych należących do Marcina P., właściciela Amber Gold. I właśnie w związku z problemami syna Donald Tusk był pytany przez dziennikarzy o ewentualny swój udział w całej sprawie.

"Nie potrafię w swoim małym umyśle zrozumieć powagi win syna Tuska i samego premiera" - komentuje w dzisiejszym wydaniu "Wprost" Tomasz Jastrun. "Wypada, nie wypada, powinien, nie powinien? - nie wiem" - stwierdza pisarz.

"Albo odruchowo bronią, albo..."

Jastrun pisze: "Wiem tylko, że ci, którzy z taką pasją zabierają tu głos, albo bronią premiera odruchowo (też w trwodze, by paranoicy nie doszli do władzy), albo odruchowo rzygają wieloletnią nienawiścią. To nie o prawdę chodzi".

Felietonista "Wprost" podsumowuje, że polityk w sytuacji Donalda Tuska "nie powinien mieć dzieci, żony, kochanki czy kochanków. Ani konta, nawet prawa jazdy. Jest chyba jeden polityk w Polsce, który spełnia te kryteria".

"Zawsze bałem się niepokalanych" - podkreśla.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (23)
Donald Tusk? "Albo go bronią, by paranoicy nie doszli do władzy, albo rzygają wieloletnią nienawiścią"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 35 razy 11

  Polowanie na Tuska jest CAŁOSEZONOWE... Błaszczak i Hofman zachodzą od tyłu UJADAJĄC nieprzerwanie, w czym sekundują mu Solidarni Miller i Palikot, a Staniszkis czai się na leśnej ambonie ze sztucerem w ręku...

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 17 razy 7

  Najsampierw cytata, kto to powiedział:
  „Czy Polacy są jakoś skrajnie naiwni i wierzą, że ktokolwiek zamieni ich życie w raj?”*
  Tu nie chodzi o Donalda czy Michała, ani o Amber Gold i jego „szemranego” Prezia.
  Widać, iż TO PAŃSTWO jest karykaturą państwa prawa, dowcipem z demokracji i wolności osobistych
  siurpryzą nowoczesnego porządku jurydycznego w serwilizmie kościołowi.
  Swoją drogą zaciekawia mnie czy pan Michał Tusk odprowadzał podatki za dochody pana Józefa Bąka,
  a jeżeli to robił, to pod jakim nazwiskiem (NIP-em), i w którym urzędzie skarbowym? A co ze składkami
  ZUS, bo jeśli nie odprowadzał, to może zatrzymać mu paszport, tak jak to sugerowało środowisko jego
  taty w stosunku do obywateli podlejszego gatunku?

  * autorem jest Donald Tusk`u po ponownym wygraniu teki Prezesa RM w wywiadzie dla "Polityki",
  nagrodę za odgadnięcie zjem sam.

 • alfalfa

  Oceniono 17 razy 5

  Jakiego Michała? To przecież Józef Bąk.
  A.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 10 razy 4

  ważki jak zwykle głos poety. nawet liczba komentarzy o tym świadczy

 • niketas

  Oceniono 12 razy 2

  zawsze mnie zastanawialo czemu tylu PISdzielcow zawsze jest na forach gazety... przeciez informacje z tej strony sa smiertelne grozne dla waszych "umyslow", kalaja wasza dusze... a tu sie okazuje, ze zawsze od was leci najwiekszy jazgot. pofatygowal sie ktos z was pisowszczykow o przeczytanie calego felietonu jastruna ? taki jest wstrzasajacy zeby go zaraz nazywac "progenitura stalinowska" ? smieszni jestescie! w glowach zamiast mozgow - proznia! co wy w ogole tu na tym forum robicie ?? sakiewicza pisemka wam nie starczaja? uwazam rze to za malo ? tam sie uwywnetrzniajcie... czytajac artykuly z tego portalu pojdziecie do piekla pewnie. bozia sie na was obrazi i zesle wszystkie plagi egipskie... swietojebliwi za przeproszeniem!

 • sundragonnet

  Oceniono 13 razy -1

  Michał Tusk (dla rodziny i kolegów ps."Misiek") trochę zarobił w te wakacje,ale i tak nie dowiemy się jak wielką korzyść materialną przyjął od 28-letniego biznesmana gdańskiego Plichty.Wiemy jedynie,że bardzo proszono go o podjęcie pracy dla OLT-EXPRESS POLAND i "Misiek"w końcu zgodził się przyjąć tą ofertę pracy,bo może ktoś inny jakiś bezrobotny,zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni albo Gdńsku mógłby tą pracę w Gdańsku-Rębiechowie wyrwać.

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 17 razy -3

  Dyżurny poeta waadzy dał głos. Panie poeto, napisałbyś pan to wierszem? Jakaś "Oda do Donalda Tuska"? "Sonety ambergoldzkie"?

 • sarmata

  Oceniono 23 razy -5

  Ja na przyklad nie staram sie bronic pana Tuska, ani nie chce go nienawidziec. Tusk po prostu nie zasluguje ani na jedno ani na drugie. Nie mozna w nieskonczonosc trwac bezczynnie przy wladzy korzystajac ze straszaka, jakim jest Jarek Kaczynski. W obecnej sytuacji trzeba skorzystac z uslug innego premiera, bo obecny powinien jak najszybciej podac sie do dymisji. Polska gospodarka stoi na progu wielu chudych lat i nie jest przygotowana na takie doswiadczenie. Zapewne zadna inna partia nie bedzie chciala teraz objac schedy po premierze, dlatego Platforma powinna desygnowac na to stanowisko odpowiedniejsza osobe. Nikt chyba nie pozwoli Platformie uciec od odpowiedzialnosci za nicnierobienie pozwalajac na utworzenie tzw. bezpartyjnego rzadu fachowcow

 • dudibudi

  Oceniono 17 razy -7

  Kim jest Jastrun ?........ progeniturą stalinowską ......takim małym Michniczkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX