Gowin: Szef Amber Gold prześlizgnął się między szczelinami systemu

Czy Marcinowi P. się upiekło? Po części to prawda, prześlizgnął się między szczelinami systemu. Pytanie, czy to był łut szczęścia, czy ktoś z instytucji państwowych mu pomógł - powiedział w TVP Info Jarosław Gowin, komentując sprawę upadku parabanku Amber Gold. I oddał się do dyspozycji premiera Tuska.
- Jeżeli pan premier uzna, że obecny minister sprawiedliwości powinien ponieść konsekwencje ws. Amber Gold - jestem do dyspozycji - powiedział w TVP Info Jarosław Gowin, pytany o ewentualne polityczne konsekwencje upadku parabanku.

Szef resortu sprawiedliwości zaznaczył jednak, że w czasie, gdy dochodziło do oszustw, nie był jeszcze ministrem.

Pytany o to, czy ma sobie coś do zarzucenia w związku z upadkiem Amber Gold i działaniami organów wymiaru sprawiedliwości wobec szefa firmy Marcina P., Gowin odparł, że "zadaje sobie pytanie, czy zawiódł". - I bardzo łatwo mi usprawiedliwiać się tym, że przestępcza działalność Marcina P. toczyła się w poprzednich latach, kiedy nie byłem ministrem sprawiedliwości. Ale istnieje coś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa - powiedział.

"Państwo zawiodło. Ale komisja śledcza niepotrzebna"

Gowin dodał, że z premierem Tuskiem rozmawiał o Amber Gold kilkakrotnie.

- Pan premier oczekuje ode mnie i innych ministrów dogłębnej analizy sytuacji. Musimy działać szybko ze względu na uzasadnione oczekiwania opinii publicznej - tłumaczył minister. Stwierdził też, że "państwo zawiodło". - Ale na tym ogólnikowym stwierdzeniu nie poprzestajmy. Trzeba precyzyjnie przeanalizować rolę urzędów, prokuratury, policji. Trzeba poprawić to państwo - dodał. Równocześnie stwierdził, że nie popiera pomysłu powołania komisji śledczej ws. Amber Gold.

- W poprzedniej kadencji, kiedy z inicjatywy PO powstawały komisje śledcze, byłem co do nich sceptyczny. Ten sceptycyzm zachowuję do dzisiaj. Wydaje mi się, że instytucje państwowe są w stanie wyjaśnić tę zagadkę. Najlepszą komisją śledczą są media, jest opozycja - mówił.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Gowin: Szef Amber Gold prześlizgnął się między szczelinami systemu
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  Facet mieniący się ministrantem sprawiedliwości marudzi, że ktoś mu się prześlizgnął jednocześnie
  deklarując: "że Bóg rozliczy sędziów". A dokładnie, zacytujmy:
  "Sędziowie mieli prawo wydawać wyroki (...) A czy były one właściwe, to już będą rozliczani przez
  instancję wyższą, nie ludzką" - mówił Gowin.

  To się Qurva! w głowie nie mieści. Te państwo jest na skraju przepaści. Jeśli wymiar
  jest w rekach wydumanego absolutu którego szef ceduje ocenę pracy swoich podwładnych
  w nicość. Czas na głęboką emigracje wewnętrzną lub krwawą rewolucję która zmiecie
  ten kato- styropianowy układ.

 • ciemnyludd

  Oceniono 6 razy 4

  Plichta raczej prześlizgnął się.... MIĘDZY SĘDZIAMI... W przypadkach babulinek kradnących w sklepach masło NA SZCZĘŚCIE TO SIĘ NIE ZDARZAŁO...

 • obserwator1020

  Oceniono 3 razy 1

  Tak, tak, wielokrotnie prześlizgiwał się pomiędzy sędziami, prokuratorami, funkcjonariuszami różnych tajnych służb, których u nas mnoooga! No, ale to może ocenić tylko siła wyższa w postaci Nicości. Następny, który całe społeczeństwo ma za ciemny lud.

 • wessling

  0

  Prześlizgnął się miedzy szczelinami ?
  Można się prześlizgnąć przez szczeliny, a nie miedzy nimi.
  Tak jak można się przecisnąć przez otwory, a nie miedzy otworami.
  To co wygadują politycy zaczyna tracić sens nie tylko logiczny i merytoryczny, ale i w gramatyczny.

 • white_lake

  Oceniono 2 razy 0

  panie Gowin, trzeba było na lekcjach fizyki w szkole uważać, zamiast pacierze klepać
  prześliznął się? jak?
  wiadomo, że tarcie utrudnia ślizganie, więc żeby nie było tarcia, trzeba smarować, proste

  ten człowiek na stanowisku ministra uwłacza Polsce, uwłacza nam wszystkim

 • kola04

  Oceniono 2 razy 0

  CZARNE TOGI kim jesteśćie, ubieracie te czarne sukienki, złote wisiory , czarne czapki i pozbawiacie NAS oszczędności i WOLNOŚCI w imię prawa, BO NAS JEST DUŻO, a amber goldów i innych jest kilku albo trochę więcej, gdzie schowaliście zwykłą ludzką przyzwoitość i EMPATIĘ dla tych co nie znają prawa, WASZ HONOR SCHOWAŁ SIĘ W MYSIEJ DZIURZE, A WASZA ODWAGA OGRANICZA SIĘ DO WYŁAPYWANIA nawalonych cyklistów i alimenciarzy. MACIE ODWAGĘ REPREZENTOWAĆ WIĘKSZOŚĆ OBYWATELI RP czy tylko tą bardziej cwaną część która dostarcza wam zysków? CZARNE TOGI komu służycie? Ubierając te czarne wdzianka tracicie HONOR, LUDZKĄ PRZYZWOITOŚĆ I GODNO§Ć, a jak tylko wyjdziecie z tych wielkich gmachów, ubrani tak jak my w cywilne ciuchy to już niczym nie różnicie się od nas, zadziwiająca metamorfoza, niczym dr. Jekyll i mr. Hyde.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX