Poseł Wipler szykuje bombę na rząd. Pomogli mu obecni ministrowie

PiS uderzy w rząd raportem, a szef "S" chce konkurować na przemówienia z premierem. Opozycja i związki szykują się do ofensywy - donosi dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
Jedną z bomb, które PiS chce spuścić jesienią na rząd, szykuje Przemysław Wipler. Przedstawi raport o rozroście biurokracji, który - co ciekawe - przygotowali dla niego obecni ministrowie. Wipler pod koniec kwietnia wysłał do każdego ministerstwa interpelację z pytaniem o zmianę stanu zatrudnienia od 2008 do 2012 r. Odpowiedzi dostał tuż przed wakacjami.

Wynika z nich, że wbrew obietnicom Donalda Tuska, który zapowiadał cięcia biurokracji, zatrudnienie w większości ministerstw wzrosło. W MSWiA i podległych jednostkach - o prawie 1,6 tys. osób, w Ministerstwie Pracy i Ochotniczych Hufcach Pracy - o ok. 3 tys. osób (czyli się podwoiło), w Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - o prawie 800 osób, w Ministerstwie Rolnictwa - o 140 osób, w podległych mu gospodarstwach pomocniczych - o 400 osób, w MSZ - o 200 osób.

Spokoju rządowi nie da też NSZZ "Solidarność". Już od przyszłego tygodnia w internecie, a także przed seansami w kinach będzie można obejrzeć spot pod hasłem "Nie chcemy pracować aż do śmierci". Filmik ma przypomnieć o podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat.

Cały tekst w internetowym wydaniu "Gazety Wyborczej" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Poseł Wipler szykuje bombę na rząd. Pomogli mu obecni ministrowie
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 17 razy 13

  Siła każdej bomby zależy od JAKOŚCI materiału wybuchowego... Jeżeli będzie to materiał tej samej klasy co w BOMBIE SMOLEŃSKIEJ, nie mówiąc już o "aferach" ...hazardowej", "taśmowej" czy ostatniej "Tusk - Gate"... CZARNO widzę tą "eksplozję"....

 • adalbert.13

  Oceniono 14 razy 8

  Tzw. bomba klozetowa, strach się bać.

 • arvelli_net

  Oceniono 12 razy 8

  ... a może wipler odpowiedzieć mi kiedy opublikują dane przez nich gromadzone (nicki, nr.IP. adresy i telefony) osób które nieprzychylnie (bez wystarczająco dużej dozy miodu i serca) piszą lub odpowiadają pisowcom?... lub gdzie to wszystko przechowują?... bo kiedyś zapewniali że będą to gromadzić a że czas płynie nieubłaganie :)... I czy zamówili już odpowiednią ilość drutu kolczastego aby ogrodzić Polskę i mieć jeszcze na zbudowanie obozów reedukacyjnych... i ostatnie pytanie: KTO BĘDZIE STAŁ NA WIEŻYCZCE STRAŻNICZEJ? (bo kot wiadomo, będzie WILCZUREM.

 • mercurossaurus

  Oceniono 11 razy 7

  W sumie to taka rola opozycji. Chyba pierwszy raz coś popracowali, choć jak się okazuje rękami obecnych ministrów.

 • dzikowy

  Oceniono 11 razy 7

  Wipler to ten przystojniak, który swoją facjatą zaśmiecił absolutnie całą Warszawę? Było go wszędzie pełno, jak ulotek z reklamami burdeli.

 • kolega77

  Oceniono 12 razy 6

  A może przy okazji bąknie coś i o " srebrnym Kaczorze w srebrnym układzie"

 • demolka666

  Oceniono 15 razy 5

  dobrze że taki wipler stara się być "twarzą" pisobolszewii :) twarz kretyna twarzą jedynie słusznej partii moherów miast i wsi :)

 • jpjareck

  Oceniono 10 razy 4

  Prezes zmienił czopki ?

 • pro-contra

  Oceniono 5 razy 3

  Bomba? Raczej "self promotion" (zdbywanie popularności).
  Ten raport Tfuske i reszta powieszą sobie w kiblu na gwoździu. I co im wtedy "opozycja" i "związki zawodowe" zrobią?

  PS: Doprawdy, dziwne działania organizacji, której celem jest (powinno być) maksymalne zatrudnienie i tym samym zapewnienie obywatelom godziwych warumków życia.
  Inaczej mówiąc, związki zawodowe powinny być zainteresowane maksymalizacją zatrudniania, A NIE JEGO ZMNIEJSZANIA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX