Kidawa-Błońska: Najgorsze, co można zrobić, to usiąść i patrzeć w sondaże

Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z PO ostatnie sondaże poparcia dla partii politycznych nie są stałą tendencją. - Polacy mogą się czuć trochę zaniepokojeni. Ale najgorsze, co można zrobić, to usiąść i patrzeć w sondaże - mówiła dziś w ?Poranku? radia TOK FM.
Według ostatniego sondażu Homo Homini PO cieszy się 30-procentowym poparciem. PiS odstaje tylko o jeden punkt.

Gość "Poranka" uważa, że obniżenie poparcia dla Platformy po sprawie Amber Gold jest naturalne. - Polacy mogą się czuć trochę zaniepokojeni. To świadomość, że jest ktoś, kto ich oszukuje, mimo że to nie oni złożyli swoje pieniądze - powiedziała posłanka PO.

Dodała, że problem z piramidami finansowymi nie dotyczy wyłącznie Polski. - Z takimi instytucjami nie radzi sobie wiele krajów. Potem jest chwila, że wszyscy uważnie śledzą działanie takich instytucji, a potem gdzieś o tym zapominamy. W sytuacji, kiedy ten wzrost jest coraz trudniejszy do uzyskania, czasami nawet dobrze przygotowane ekonomicznie osoby ulegają pokusie - zaznaczyła Kidawa-Błońska.

Co z załamaniem sondażowym może zrobić PO? - dopytywał prowadzący program Jacek Żakowski. - To jest ostrzeżenie. Może trzeba przeprowadzać zmiany z większą determinacją, ale najgorsze, co można zrobić, to usiąść i patrzeć w sondaże. To nie one decydują o działaniu rządu - podkreśliła Kidawa-Błońska. Według posłanki odzyskanie zaufania wyborców będzie możliwe po wyjaśnieniu afery Amber Gold. - Taka informacja uspokoi nastroje społeczne - dodała.

Kiedy dowiemy się, co należy zrobić, aby uniknąć takich sytuacji jak afera z parabankami? Kidawa-Błońska nie dała dokładnej odpowiedzi. - Nie mogę obiecywać, kiedy dokładnie, chciałabym jak najszybciej. To prędzej kwestia tygodni niż miesięcy lub lat - zaznaczył gość "Poranka".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
Kidawa-Błońska: Najgorsze, co można zrobić, to usiąść i patrzeć w sondaże
Zaloguj się
 • andi.11111

  Oceniono 21 razy 15

  Cieszę się,że zbliża się koniec Partii Oszustów.Oby nigdy więcej nie powróciła do władzy.

 • vidi12

  Oceniono 18 razy 14

  Pani Kidawa-Błońska ma zawsze coś do powiedzenia... tylko nigdy nie wiem - co ?

 • szulgus

  Oceniono 20 razy 12

  30% popiera jeszcze Plichtę Obywatelską??? Za mało nakradli, za mało afer, nepotyzmu, niekompetencji?

 • deplatformizacja

  Oceniono 22 razy 12

  A swoją drogą to dobrze dla Polski, że nadchodzi koniec Partii Okupacyjnej.

 • krukpl

  Oceniono 22 razy 12

  moje poparcie po straciło . przez głosowanie przy in vitro i związkach przelała się czara goryczy . partia nowoczesna nie konserwatywna jak to często przypominano okazała się taką samą konserwą jak pis tylko mniej szaleństwa
  takich jak ja jest wiece których jakaś pokrętna jesienna ofensywa nie przekona trzeba było latem pracować nie myśleć o wakacjach

 • deplatformizacja

  Oceniono 18 razy 10

  Pierd***lenie o Szopenie. Niech paniusia lepiej odpowie, dlaczego po tylu aferach jest wciąż 30% półgłówków, którzy chcą głosować na PO?

 • zomotradycja

  Oceniono 20 razy 10

  Afera AmberGold pokazała jak działają struktury państwa, które jest od 6 lat rządzone przez PO.

 • rafix135

  Oceniono 15 razy 9

  Z zaufaniem do PO to tak samo, jak z depozytami w AmberGold. Dałeś coś od siebie w dobrej wierze, zaufałeś, a teraz walisz w zamknięte drzwi. Przynajmniej prezes AG miał czas, żeby spotkać się z gibonami, a biedne lemingi wciąż wyczekują uspokajających przemówień ze strony premiera.

 • maniakon

  Oceniono 10 razy 8

  Polska bez was politycy zarzadzana chocby przez samorzady lokalnie (glosowanie malych spolecznosci) lub napisany na PC program bylaby zamozniejsza i rozwijala sie lepiej - tyle wiemy o politykach - polscy politycy to zlo i trzeba te chwasy wyplenic

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX