Błaszczak po wyroku na Breivika: "do tego prowadzi multi-kulti", "powinna być kara śmierci"

- Powinien dostać karę śmierci - uważają niektórzy prawicowi politycy po wyroku na Andersa Breivika. - Kara śmierci to przesada, ale nie powinien już wyjść z więzienia - dodają inni. Norweg odpowiedzialny za śmierć 77 osób został skazany na 21 lat więzienia, jednak karę można przedłużać nieskończoną ilość razy.
- W moim osobistym odczuciu za szczególnie drastyczne morderstwa, a mieliśmy z takim do czynienia, powinna być przewidziana najwyższa kara - tak szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak odpowiada na pytanie czy Breivik powinien dostać karę śmierci. - Ważniejsze jest jednak to, że polityka multi-kulti, która była w Europie Zachodniej i wciąż jest podkreślana, podejmowana i rozwijana, w przypadku Breivika pokazuje, że prowadzi donikąd - dodaje.

Szef klubu PiS uważa, że to przestroga dla Polaków. - Żebyśmy rozważnie podchodzili do tych spraw, przecież czekają nas podobne wyzwania także w przyszłości. Żebyśmy pamiętali o tym, do czego taka polityka może prowadzić - mówi Błaszczak. - Chodzi o to, żebyśmy rozsądnie podchodzili do kwestii imigrantów, szczególnie tych imigrantów, którzy nie integrują się ze społecznością, a tak jest w przypadku państw Europy Zachodniej i niestety pewnie ten proces też nas czeka - dodaje.

Anders Breivik swoje działania usprawiedliwiał obawą przed wielokulturowością oraz islamizacją Europy.

Również były poseł PiS, obecnie Solidarnej Polski - prawnik Andrzej Romanek uważa, że dla tego typu zbrodni i tego konkretnego przypadku kara śmierci byłaby adekwatna.

Artur Dębski z Ruchu Palikota nie zgadza się na karę śmierci, ale uważa, że Breivik nie powinien już wyjść z więzienia. - Taki człowiek, który jeszcze nie wyraża skruchy i który jak widać, przez sieć swoich kontaktów w Europie zachęcał innych do tego rodzaju czynów, powinien być odizolowany już na zawsze od społeczeństwa - mówi poseł Ruchu Palikota.

- Jestem przeciwnikiem kary śmierci i nie powinniśmy tego rozstrzygać w tych kategoriach. Powinniśmy myśleć o tym, jak doszło do tej tragedii i jak wiele sygnałów zlekceważono. W jaki sposób zachowujemy się my, myśląc albo czasem czytając internetowe wpisy, czy uczestnicząc w czymś, co jest karygodne. Odwracamy się na pięcie i udajemy, że nie ma problemu. Mówię o wszystkich atakach słownych - mówi Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej. - Słowa też potrafią zabijać. Jeżeli nie będziemy reagować, to eskalacja takich zachowań może mieć miejsce - dodaje.

Wyrok norweskiego sądu Anders Breivik przyjął spokojnie, nawet się uśmiechając. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale nie czuje się winny.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (482)
Błaszczak po wyroku na Breivika: "do tego prowadzi multi-kulti", "powinna być kara śmierci"
Zaloguj się
 • dr_romano

  Oceniono 117 razy 83

  Z całym szacunkiem panie pośle, pan Brevik dostał najwyższą karę - taka jest w Norwegii. Czy marzy się panu zmiana praw Norwegii? Proszę wyjechać i tam zasiąść w parlamencie i zmieniać prawo .....
  Ciekawe czy wtedy pan tam będzie zaliczany do multi-kulti?

 • mdro

  Oceniono 112 razy 82

  Czy ja dobrze zrozumiałam wypowiedź hmmm Błaszczaka? Czy jego zdaniem do zamordowania tych osób doprowadziła "polityka multi-kulti" (czymkolwiek by nie była), a nie przekonania Breivika? Tzn. Breivik niewinny, władze Norwegii winne? To dlaczego Błaszczak domaga się kary śmierci?

 • abeerhaminus

  Oceniono 82 razy 64

  Jak na prawdziwego "katolika" przystało Pan Błaszczak chce kary śmierci, ale zygotę lub komórkę jajową traktuje jak nadczłowieka, którego trzeba chronić za wszelka cenę.

  Czy mógłby jakiś teolog mu wyjaśnić, że postępuje jak poganin i faryzeusz?

 • kwietniarz

  Oceniono 67 razy 55

  To się w głowie nie mieści. Przecież to jawnie faszystowska postawa. Panie Błaszczak przecież Breivik gdyby mieszkał w Polsce głosowałby na Pana partię. Nic dziwnego, że bronisz Pan swojego elektoratu.

 • ajudah_one

  Oceniono 61 razy 53

  Kontynuując myśl Błaszczaka, że multi kulti jest przyczyną tej zbrodni:
  kobieta jest przyczyną gwałtu, bogaty jest przyczyną złodziejstwa, samochód jest przyczynyą kradzieży samochodowych... itp...
  Wprowadź se pan mono-kulti, tak jak hitler u siebie...
  debil i tyle.

 • szydell

  Oceniono 54 razy 46

  Biały, natywny nacjonalista wymordował 77 osób, bo uważał, że multi-kulti jest złe.

  Jak jakiś skończony szaleniec zaatakował z Polsce biuro PiSu, bo uważał, że PiSizm jest zły.

  Biorąc pod uwagę rozumowanie płaszczaka, PiSizm doprowadził do tego, że pojawił się idiota z nim walczący. czyli PiSizm jest zły.

  I w tym przypadku oczywiście to nie idiota jest idiotą, tylko PiSizm jest winny temu, że ktoś zaatakował PiSiste.

  Brawo Panie Płaszczak!

 • dream_catch

  Oceniono 48 razy 44

  Breivik w swym manifeście ciepło wypowiadał się o PiS. Ciągnie Błasiu do swego.

 • tpepe

  Oceniono 43 razy 39

  Breivik produktem multi-kulti. To argumentacja w stylu: zgwałcone kobiety są same sobie winne, powinny spacerować z mężem lub bratem. Zapewniam Pana, Panie pośle, że jakby Breivik nie miał do nienawidzenia multi-kulti to by sobie znalazł coś innego. Są na przykład kraje protestanckie, w których prawicowi ekstremiści nienawidzą katolików.

 • ami_lii

  Oceniono 42 razy 38

  I ani słowa o Smoleńsku? Jestem rozczarowana, po takim krasomówcy jak pan Płaszczak oczekiwałam eleganckiego połączenia sprawy Breivika ze Smoleńskiem, upadkiem państwa Polskiego pod rządami Tuska i mamą Madzi z Sosnowca!

  Ech, co te wakacje robią z ludźmi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX