PO źle rządzi, ale i tak ma największe poparcie [SONDAŻ]

Według ostatniego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla RMF FM największym poparciem cieszy się Platforma Obywatelska. Jednocześnie większość Polaków źle ocenia rząd.
Według sondażu gdyby wybory parlamentarne odbyły się 26 września zwyciężyłaby w nich Platforma Obywatelska z 35 proc. poparcia. Drugi byłby PiS, na który chce głosować 27 proc. badanych. SLD popiera 11 proc., Ruch Palikota 7 proc., a PSL 6 proc.

Pozostałe partie - Solidarna Polska, PJN i inne nie przekroczyłyby 5-procentowego progu poparcia.

Mimo afery z taśmami PSL, upadku Amber Gold i zamieszania syna premiera we współpracę z Marcinem P. poparcie dla partii znacząco się nie zmieniło. Nieznacznie zyskały PO i SLD, Sojusz kosztem Ruchu Palikota. PO największy spadek poparcia zaliczyła w maju, gdy wprowadzana była reforma emerytalna.

Sejm i rząd oceniamy źle, a prezydenta dobrze

Jednocześnie znakomita większość Polaków źle ocenia prace Sejmu - krytyczne zdanie ma o pracy parlamentarzystów aż 78 proc. Polaków. Co trzeci uważa, że posłowie zdecydowanie nie radzą sobie z obowiązkami i zadaniami.

Prace rządu negatywnie ocenia aż 69 proc. ankietowanych (37 proc. raczej źle, a 32 proc. zdecydowanie źle).

Dużo lepiej Polacy oceniają Bronisława Komorowskiego - niemal 70 proc. badanych ocenia go pozytywnie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
PO źle rządzi, ale i tak ma największe poparcie [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 6 razy 4

  Arcyprezesie !
  Zawieście działalność na rok. Tyle nam potrzeba by odsunąć PO od władzy.

 • mojepsy

  Oceniono 4 razy 2

  Taki polskie mędzenie. Najlepiej rządziliby dziennikarze i publicyści, tylko żeby nie trzeba było za nic brać odpowiedzialności. Historia Polski to właściwie pasmo klęsk. Teraz Polska mozolnie pnie się w górę. Chyba nigdy dotąd nasz głos tyle w świecie nie znaczył. Ale malkontentom ciągle źle, źle i źle. Oj przydałby się wam rząd prezesa i jego ekspertów gospodarczych z panią Szydło na czele, z panem Macierewiczem i panią Fotygą. tylko, że potem nie byłoby już czego zbierać. A może przywołać jeszcze Stana Tymińskiego? Oj rodacy, rodacy...

 • swoisty123

  Oceniono 2 razy 2

  To jak mamy wybierać ludzi? Ze względu na program wyborczy powinno się wybierać, a ludzie w tym całym amoku politycznym się pogubili i wybierają twarzowe... Tusk ma strategie, żeby ciągle te same zaufane w społeczeństwie twarze pokazywać, na nich jest fundament ustalony nie na programie, którego platforma nie ma, ciągle go nagina i modyfikuje na bieżąco.

 • milorex10

  Oceniono 8 razy 2

  PO to zielona wyspa dla swoich - korupcja, nepotyzm i dbanie o interesy swych członków. Z kolei PiS to staroświecki ramol, wykrzykujący "bogoojczyźniane" hasełka i bełkocący coś o katastrofie smoleńskiej. Sytuacja patowa, nie widać zmian na lepsze. Traci Polska i my Polacy.

 • ciemnyludd

  Oceniono 1 raz 1

  Już BISMARCK nie bez racji wypowiedział się o PROFESORACH W POLITYCE, a codzienna praktyka to co powiedział potwierdza... Skąd u nas ten NABOŻNY stosunek do profesorów, u nas zresztą POŚLEDNIEGO SORTU, bo tylko "belwederskich" dla których aby rządzić polską nauką wystarczy PAŃSTWOWA PIECZĄTKA ale niekoniecznie uznanie krajowego i światowego ŚRODOWISKA NAUKOWEGO ... w nauce właśnie..

 • demolka666

  Oceniono 9 razy 1

  "po" źle rządzi... hmmm... no ideałem nie jest, fakt, ale tak przez porównanie z wszystkimi wcześniejszymi rządami, to jak wypada? jak wypada na tle millera, buzka, bieleckiego, mazowieckiego, kaczynskiego, olszewskiego...

 • azeta7

  Oceniono 7 razy 1

  Pewno znowu zafałszowali te pomiary. PiS ma juz ponad 50%, a Kaczyński przejmie Żoliborz i będzie królem !!!

 • ciemnyludd

  Oceniono 6 razy 0

  Platforma źle rządzi, ale ciągle wiszą nad nami ci KTÓRZY RZĄDZILI JESZCZE GORZEJ niestety z poparciem NIEBIOS w osobach Rydzyka oraz biskupów.... Ku chwale Bożej, ale raczej nie naszej....

 • bursztynowe_zloto

  Oceniono 6 razy 0

  PO będzie rządzić dalej, bo dookoła dzika plaża. Nie ma alternatywy. PSL to aferzyści. PIS niebezpieczni ludzie, Ruch Palikota - śmieszni clowni nie znający się na niczym oprócz trawki i zmiany płci. SLD - ma tylko 11 proc. poparcia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX