Amber Gold nie zatopiło Platformy, PiS bez prezesa bez zmian [SONDAŻ]

Nowy sezon polityczny Platforma zaczyna z wyraźną przewagą nad PiS - pokazuje najnowszy sondaż TNS OBOP Polska dla ?Gazety Wyborczej?.
Nic nie wskazuje na to, że afera Amber Gold szkodzi Platformie. W najnowszym sondażu dla "Gazety" partia Donalda Tuska ma 30 proc., o punkt procentowy więcej niż na początku miesiąca. Wcześniej dobrą formę PO zarejestrowały badania CBOS i SMG KRC dla RMF FM, więc trudno ten wynik podważać.

Platforma po potężnym spadku na początku roku - z prawie 40 proc. - utrzymuje się w przedziale 27-32 proc.

Podobnie stabilne w tym okresie są notowania PiS, który tym razem ma 23 proc., o punkt mniej niż na początku miesiąca. Sierpień stał pod znakiem nieobecności prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ale nie miało to, jak widać, wpływu - w tę czy inną stronę - na notowania jego partii.

ZBS TNS OBOP Polska dla "Gazety", 23-26 sierpnia, próba reprezentatywna 964 osoby.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Amber Gold nie zatopiło Platformy, PiS bez prezesa bez zmian [SONDAŻ]
Zaloguj się
  • wandateresa1

    Oceniono 3 razy 3

    Większość Rodaków myśli logicznie--Polskę należy kochać dla Niej pracować,wzajemnie się szanować,,świat pod rządami premiera Tuska nasz Kraj ceni i szanuje..Tylko spokój i zgoda BUDUJE..Nie potrzeba awantur,,oszczerstw i innych świństw...Pamietajcie że wokół Polski istnieje KRYZYS. Ja osobiście bardzo cenię obecnego premiera Polski -Donalda Tuska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX