Polska jest jak parabank albo 5-letni rzężący samochód. PiS bierze się do naprawy

PiS powołał zespół parlamentarny, który ma prześwietlić działanie państwa m.in. w sprawie Amber Gold. Diagnoza partii jest dramatyczna. - Ta koalicja przypomina 5-letni rzężący samochód, który pluje olejem. Musimy podnieść go na podnośnik. Ten zespół jest trochę takim zakładem naprawczym - tłumaczył w TOK FM Krzysztof Szczerski.
Były wiceminister spraw zagranicznych Krzysztof Szczerski został szefem nowego zespołu parlamentarnego powołanego przez PiS - do obrony demokratycznego państwa prawa.

Zespół zająć się ma m.in. aferą Amber Gold. Ale jak tłumaczył poseł Szczerski w "Poranku Radia TOK FM", sprawa parabanku posłuży do pokazania stanu państwa.

A według PiS nie jest dobrze. Bo jak mówił Szczerski żyjemy w "parapaństwie".

- Ta koalicja przypomina 5-letni rzężący samochód, którego utrzymanie kosztuje coraz więcej, który coraz więcej pali, pluje olejem i coraz słabiej jeździ. My go musimy podnieś na podnośnik. Ten zespół jest trochę takim zakładem naprawczym. Musimy pokazać gdzie są najbardziej zepsute części tego naszego państwa - porównywał barwnie gość "Poranka Radia TOK FM".

A za czasów PiS "nówka z turbodoładowaniem"

Prawo i Sprawiedliwość dobrze wie, do czego trzeba dążyć. Bo jak mówił poseł Krzysztof Szczerski, państwo w czasach rządów PiS było jak samochód "nówka z turbodoładowaniem".

Zmian oczekują nie tylko politycy partii Jarosława Kaczyńskiego.

- Rządzi nami mniejszościowa grupa, która oplotła państwo siecią interesów. W tym serdecznym uścisku interesów i interesików państwo jest omdlałe i trzeba je naprawiać. Premier kompromituje się sam. 2/3 Polaków nie chce tego rządu - przekonywał poseł Szczerski.

Według gościa TOK FM sytuacja w Polsce jest tak zła, że "nawet dorośli mężczyźni płaczą na spotkaniach z politykami, żeby państwo wypłaciło im to co obiecało". Politykowi chodzi m.in. o pracowników firm, które nie otrzymały zapłaty za pracę na budowie autostrad.

Prace nowego zespołu PiS nie są zamknięte dla polityków innych partii. Poseł Marek Suski obiecywał, że w prezydium zostało miejsce dla przedstawicieli innych ugrupowań, które są gotowe do współpracy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (66)
Polska jest jak parabank albo 5-letni rzężący samochód. PiS bierze się do naprawy
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 30 razy 22

  "... Diagnoza partii, oczywiście, jest dramatyczna. - Ta koalicja przypomina 5-letni rzężący samochód, który pluje olejem..."
  ....a co przypomina opozycja?
  .....Starszą Panią z dwudziestolecia międzywojennego która na widok czarnoskórego krzyczy..."Ancychryst !"...

 • india2010

  Oceniono 30 razy 22

  Skoro pis bierze się do naprawy to daleko nie ujedziemy

 • krys58

  Oceniono 27 razy 19

  Rozumiem, że PiS zacznie od lustracji mechaników do 3 pokolenia.
  Potem powoła Komisję w sprawie....
  Zaaresztuje w blasku fleszy kilkanaście osób (które wypuści po cichu).
  Oraz obsadzi swoimi ludźmi to co się da (bo przecież to prawdziwy Polacy i tyle czekali).

 • emerytgw

  Oceniono 30 razy 16

  To nie Polska jest rzeżącym pojazdem ale pis-sekta na czele z nikczemnym prezesem i gromadą pis-kundli typu Hofmana, Błaszczaka,Girzyńskiego czy Macierewicza, ktorzy wysiłek władz w dobie kryzysu stale torpedują proponując bzdety ekonomiczne i polityczne ( np. podkuchenna Szydło czy Brudziński). Dziwię się,że tylu przecież rozsądnych Polaków popiera tą tak szkodliwą dla kraju działalność PIS i to pod hasłami " Im przy PO gorzej tym lepiej dla nas bo łatwiej omomatać prostych ludzi.".Jest to wredna polityka PIS.

 • bkg11

  Oceniono 25 razy 15

  Samochód będzie prowadził sławny mistrz rajdowy Jarosław Kaczyński! Cennych wskazówek gdzie należy zakładać lokaty i konto udzieli znany ekspert finansowy Jarosław Kaczyński!

 • aqmika

  Oceniono 21 razy 15

  Pobożne życzenia nie tworzą faktów.
  2/3 narodu nie chce rządów PiS i raczej będzie gorzej dla tej partii.
  Afera Ambera to nie obraz Polski, a idealny obraz Polski powinien powstać za rządów braci K. Tak się nie stało? Afer nie było? Prokuratura była niezależna i sprawna?
  Dlaczego większość wybrała PO, i to dwukrotnie, i niekoniecznie wielbiciele Platformy, bo część głosowała własnie przeciwko strupieszałemu, ksenofobicznemu PiSowi? Wiele nadziei nie zostało spełnionych, choćby te o ograniczeniu włady kościoła, ale PiS na pewno Polski nie unowocześni i nie uzdrowi z mankamentów.

 • adalbert.13

  Oceniono 21 razy 15

  "Ta koalicja przypomina 5-letni rzężący samochód, który pluje olejem." no to jest
  diagnoza samochodu używanego co najmniej przez Antoniego. Który ma się za
  świetnego kierowcę zasłaniającego się imuniuniuniu jak rajdowiec kurski.

  Gdyby mieli odrobinę szacunku dla wyborcy toby sprawdzili średni wiek samochodów
  jeżdżących po Polszcze.

  "nawet dorośli mężczyźni płaczą na spotkaniach z politykami" ze strachu przed powrotem
  pisuaru do władzy.

 • adanet01

  Oceniono 18 razy 14

  Zespół parlamentarny będzie miał nazwę "Co by tu jeszcze spieprzyć"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX