Passent: Tłusty czwartek w Sejmie. W roli Katona PiS

Debata na temat Amber Gold, a potem wniosek PiS o powołanie komisji śledczej w sprawie parabanku. Wg Daniela Passenta mamy dziś w Sejmie ?tłusty czwartek?. - Spodziewam się, pełen będzie obłudy. W roli Katona wystąpi PiS, który aktualnie odcina się od ekscesów Zbigniewa Ziobro w IV RP, oraz SLD, które może uważać, że ludzie zapomnieli już Starachowice - pisze publicysta na blogu.
Daniela Passenta cieszy, że Sejm debatuje na temat Amber Gold. Choć jak podkreśla publicysta "Polityki", "nie jest to afera wielka". - Ale jednak to i owo odkryła. Przede wszystkim niekompetencję, brak wyobraźni, złe funkcjonowanie systemu wymiaru sprawiedliwości, wady w ustroju prokuratury i - chyba - w orzecznictwie sądów - oceniał.

Jednak wg dziennikarza, posłowie podczas wielogodzinnej dyskusji nie będą skupiać się na wątkach merytorycznych: Będzie więc w Sejmie gorąco, zapewne będzie jatka.

- Spodziewam się, że tłusty czwartek w Sejmie pełen będzie obłudy. W roli Katona wystąpi PiS, który aktualnie odcina się od ekscesów Zbigniewa Ziobro w IV RP, oraz SLD, które może uważać, że ludzie zapomnieli już Starachowice i inne afery. Oby tłusty czwartek nie był dniem straconym, oby zakłócił trochę spokój i pewność siebie Platformy, oby potrząsnął wymiarem sprawiedliwości, a opozycji pozwolił zachować powagę - napisał Passent na swoim blogu.

PSL najważniejsze w sprawie komisji śledczej

Zdaniem publicysty tygodnika "Polityka" równie ciekawe jak debata o Amber Gold może być głosowanie w sprawie powołania komisji śledczej do wyjaśnienia sprawy parabanku z Gdańska.

- Języczkiem u wagi będzie PSL. Przeciwko komisji przemawia fakt, że PSL jest członkiem koalicji rządzącej, i ma niejedno za uszami. Za zgodą na powstanie komisji przemawia zachowanie zdolności koalicyjnej PSL, która może chcieć wykazać się niezależnością i myśli o swojej zdolności koalicyjnej po następnych wyborach. Dla PSL wygodniejsza jest komisja w sprawie Amber Gold niż np. w sprawie nepotyzmu - ocenia Daniel Passent.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Passent: Tłusty czwartek w Sejmie. W roli Katona PiS
Zaloguj się
 • mok999

  Oceniono 45 razy 11

  A wniosek będzie jak zwykle taki sam
  Ten rząd (mlask) musi podać się do dymisji.
  Nadzieja i (mlask) ratunek dla Państwa w tym, żebyśmy MY doszli do władzy a wtedy zrobimy ze wszystkim (mlask, mlask) porządek. A Tuska wygnamy z kraju ku chwale IV RP, Amen.

 • pascvale

  Oceniono 13 razy 7

  Przez pazernych głupców, którzy mieli pieniądze, a chcieli jeszcze więcej, jesteśmy o krok od wprowadzenia zasad państwa totalitarnego ( bo państwem policyjnym już jesteśmy). Takie zmiany to może być koniec jakichkolwiek swobód, pod pozorem obrony praw jednostki. W ramach V RP jej wódz otworzy łagry, a wtedy już nie daleko do "ustaw norymberskich". A swoją drogą, czy ktoś tych ludzi zmuszał do oddawania pieniędzy złodziejowi.

 • remo29

  Oceniono 11 razy 7

  Beznadziejny "wymiar sprawiedliwości" to żadne odkrycie. Spraw pokazujący jak wygląda działanie prokuratury i sądów jest co roku mnóstwo, tylko się o tym nie mówi, bo szanownych parlamentarzystów to nie obchodzi. Oczywiście zaczęłoby obchodzić, gdyby za tymi sprawami poszły flashe i kamery.
  --
  parada karzełków

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 9 razy 5

  "....W roli Katona wystąpi PiS..."
  ..Panie Danielu ! ...pisze się Kaetona...Bustera Keatona.

 • 52ana

  Oceniono 34 razy 4

  ale jaja stary komuch bez komentarza

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 23 razy 3

  Cześć Lemingi!
  Dlaczego Sejm debatuje o 50 000 głupoli których nabrał 28letni cwaniaczek na jakieś 150 -200mln prywatnych pieniędzy a nie debatuje o taśmach Serafina i patologiach w Spółkach Skarbu Państwa gdzie przewala się 10x więcej kasy i to państwowej z podatków?
  -
  Może stary politruk komuszy Passent wykorzysta swoją inteligencję do "rozkminienia" powyższego pytania? Hm?

 • trombozuh

  Oceniono 33 razy 1

  Miło patrzeć, jak Michnikowi zostają już tylko starzy komunistyczny paradziennikarze - Paradowska czy Passent. Michniku, nie krępuj się - sięgnij jeszcze po swojego kolegę od wódeczki, Jurka Urbana, możesz też już bez krępacji przywrócić Maleszkę.
  Wódkę możecie chlać, należy się wam, uczciwie to przyznaję. Ogłupiliście do cna ponad połowę Polaków. Oni naprawdę wierzą w te wszystkie bzdury, które piszecie, (że Polskę wyzwolili do spółki dzielny Geremek ze mądrym Jaruzelskim, że pierwszy milion trzeba ukraść, że UB-ecy byli patriotami i nikt im nigdy nie donosił, itd itp). Tej drugiej połowy się wam ogłupić nie udało, ale nie szkodzi, ta druga połowa w to w większości ludzie z mózgami przepranymi z kolei przez klechów. Więc i tak piękny wynik osiągnęliście. Rozsądnych Polaków prawie w Polsce nie ma. Zostali sami złodzieje i kompletne przygłupy. Wiwat!

 • m-kow

  Oceniono 9 razy 1

  Ale pan Daniel się ostatnio stara ...

 • tepicpo

  Oceniono 21 razy -1

  sługus minionej epoki prawi morały ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX