Kaczyński o obradach ws. Amber Gold: Usłyszeliśmy, że premier nic nie może i nie chce móc

- Premier Donald Tusk podtrzymał dzisiaj w swoim wystąpieniu pogląd, że demokracja powinna być jak najbardziej ograniczona. Obywatele nie uzyskali pewności, że ich pieniądze będą bezpieczne. Usłyszeliśmy, że premier nic nie może i nie chce móc - powiedział Jarosław Kaczyński na zorganizowanej w kuluarach Sejmu krótkiej konferencji.
W Sejmie trwa dzisiaj dyskusja ws. Amber Gold. Po przemówieniu prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta Jarosław Kaczyński wyszedł z sali, aby wydać krótkie oświadczenie w kuluarach Sejmu.- Premier Donald Tusk podtrzymał dzisiaj w swoim wystąpieniu pogląd, że demokracja powinna być jak najbardziej ograniczona. Jeżeli organy wybierane przez obywateli mają jak najbardziej ograniczoną władzę, to w gruncie rzeczy oznacza, że władzę mają nie obywatele, ale korporacje parapaństwowe. Obywatele nie uzyskali pewności, że ich pieniądze będą bezpieczne. Usłyszeliśmy, że premier nic nie może i nie chce móc - stwierdził Kaczyński.

"Szef Amber Gold miał silne poparcie polityków PO"

Szef PiS zaznaczył, że nie uzyskał żadnej odpowiedzi na pytanie, dlaczego w stosunku do szefa Amber Gold sądy, prokuratury i urzędy finansowe nie wykonywały swoich obowiązków. - Czy to był jakiś zdumiewający zbieg okoliczności? - pytał.

Zdaniem Kaczyńskiego nie można rozmawiać o całej aferze, pomijając wpływy, jakie w regionie, z którego pochodzi Marcin P., ma partia Donalda Tuska oraz on sam. - Szef Amber Gold miał silne poparcie polityków PO - stwierdził.

- Mamy do czynienia z operacją medialną, dobrze zaplanowaną z punktu widzenia kalendarza, bo jutro mamy 31 sierpnia, a potem rocznicę, rozpoczęcie roku szkolnego. To jest próba rozmydlenia sprawy - dodał Kaczyński.

"Trzeba wprowadzić konfiskatę mienia"

Kaczyński zaznaczył, jest za powołaniem komisji śledczej ws. Amber Gold, a każdy, kto zagłosuje przeciwko, przyzna się do winy w tej sprawie. Powiedział także, że po aferze z Marcinem P. powinno się zmienić konstytucję. - Trzeba wprowadzić konfiskatę mienia, bo w przeciwnym razie takie osoby jak szef Amber Gold będą skazywane na więzienie, a po paru latach wyjdą na wolność i cały albo dużą część swojego majątku zatrzymają - stwierdził.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Kaczyński o obradach ws. Amber Gold: Usłyszeliśmy, że premier nic nie może i nie chce móc
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 18 razy 12

  " Usłyszeliśmy, że premier nic nie może i nie chce móc - stwierdził Kaczyński"....z
  Arcyprezes może dużo więcej....może np. przerżnąć pod rząd 6 razy wybory..
  może chcieć być Premierem, Prezydentem
  ..w doopę kopana katarynka...

 • kuchel

  Oceniono 12 razy 10

  tak bym chcial doczekac chwili, kiedy Kaczynski cos powie, a podniecona prasa nie rzuci sie na niego, jakby to byl Brad Pitt...

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 12 razy 8

  To nie może umknąć:
  "Kaczyński zaznaczył,(...) każdy, kto zagłosuje przeciwko, przyzna się do winy w tej sprawie."
  szantaż kaczystowski in spe. Nic nas nie przekona, że czarne jest białe czy jakoś tak.
  Żadnych komisji i lansu tych bydląt za ciężkie pieniądz podatnik. Tę kumulacje nieporadności
  Państwa i jego polityków może rozwiązać grupa sprawnych w miarę trzeźwych śledczych.

  Radości PSL-u, że się udało, też nie można tolerować. Bo odnoszę wrażenie, że przyschło
  nietolerowanie łasuchowania po znajomości.

 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 8

  Inne spojrzenie:

  "Zdecydowanym wygranym w aferze Tusk-Amber Gold jest największy gnom lat wolności i suwerenności Pawlak. Wszystkie taśmy zniknęły, nepotyzm, prywata i korupcja poszły w cień. I o to chodziło, łącznie z wyrachowanym w nijakości felietonem. Zagmatwać, zaorać, zamącić, załgać, byle do wyborów. I wygra balonowa polityka wsparta PiSem i IPNem." znalezione w chmurze.

 • adalbert.13

  Oceniono 10 razy 8

  Kaczyński wyszedł z sali, aby wydalić krótkie oświadczenie w kuluarach Sejmu;
  moim zdaniem jest to opinia niepełna bowiem nie zawiera pretensji o Katarzynę W.
  dzieciobójczyni z Sosnowca. Ciekaw jestem czy katchenko będzie tak rozmowny jak
  przyjdzie czas na omawianie upadków SKOKów?

 • arvelli_net

  Oceniono 10 razy 6

  ... dlaczego kaczyński ani nikt z pisu nie ulokował swoich fortun w Amber Gold???... przecież to był procent tak kuszący aby swoje milionowe fortunki pomnożyć i śmiać się z podatników!!!!

 • duch1313

  Oceniono 10 razy 6

  Zaczęły się obrady "cyrku" i klowni już występują przed kamerami , więc i pan K. musi mieć swoje pięć minut na początek . W przedbiegach spalili się i Hoffman ( wspaniałe autostrady ) i Błaszczak ( Brevik) . Teraz Kaczyński będzie lamentował jakie to straszne państwo i jacy okropni ludzie są przy władzy ( zapominając ,że to naród wybrał ich w wolnych wyborach)

 • cichy_kurt

  Oceniono 7 razy 5

  kwa kwa kwa wina tuska kwa

 • demolka666

  Oceniono 17 razy 5

  zaszczekał paranoik, popluł popluł i poszedł :) gdzie na świecie drugiego takiego szukać? ze świecą TAKIEGO paranoika nie znajdziesz! :) my to mamy szczęście :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX