Duda: Premier powinien podać się do dymisji

- Pan, panie premierze, wiedział o podejrzanej przeszłości Marcina P. Ale poinformował pan tylko swojego syna, nie społeczeństwo, nie służby. Po tym wszystkim, co się stało, premier po prostu podałby się do dymisji. To jest kwestia zwykłej uczciwości politycznej - mówił poseł PiS Andrzej Duda podczas dzisiejszych obrad Sejmu ws. Amber Gold.
- Kariera Marcina P. zakończyła się, ale to nie koniec kłopotów Polaków, którzy stracili pieniądze. Jak to się stało, że Marcin P. prowadził swoją działalność od 2009 roku, będąc wcześniej wielokrotnie skazanym za malwersacje finansowe? Jak to się stało, panie premierze, że to wszystko miało miejsce w Polsce rządzonej przez pana i pana partię i stało się to pod okiem instytucji państwa? - pytał Duda. Jego przemówienia co raz przerywały brawa kolegów z jego partii.

Czy nazwisko Tusk otwiera wszystkie drzwi?

- To wyjątkowa niekompetencja, albo sprawa ma drugie dno. Czy nie jest tak, że nazwisko Tusk otwiera wszystkie ważne drzwi i jest w stanie przymknąć wiele ważnych oczu? - kontynuował Duda przypominając, że z rodzinnych terenów Marcina P. pochodzi wielu ważnych polityków PO, w tym minister Nowak.

Premier powinien podać się do dymisji

Duda zarzucił także Tuskowi, że wiedząc o przeszłości Marcina P., mając doniesienia, że być może popełnia kolejne przestępstwa, nie poinformował o tym opinii publicznej. - Pan, panie premierze, wiedział o podejrzanej przeszłości Marcina P. Ale poinformował pan tylko swojego syna, nie społeczeństwo, nie służby. Premier wiedział, nie powiedział. Ludzie stracili majątki - stwierdził.

Duda zasugerował, że po tym wszystkim, co działo się w związku z Amber Gold, premier powinien podać się do dymisji. - To jest kwestia zwykłej uczciwości politycznej - stwierdził.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Duda: Premier powinien podać się do dymisji
Zaloguj się
 • wandateresa1

  Oceniono 18 razy 16

  Duda to ULUBIENIEC śp.Lecha Kaczyńskiego-------siedział w kancelari prezydenta,pijąc kawę i za to---pobierał nie małe pieniądze i inne przywileje,,Przypomnijcie jaka to kosztowna była prezydentura i jaki tłum nieudaczników tam siedział i brał duże pieniądze.

 • limanowa2009

  Oceniono 18 razy 14

  Jeżeli AG jest powodem do dymisji premiera to twój szef powinien zniknąć na zawsze. A jego brak z Wawelu.

 • arvelli_net

  Oceniono 17 razy 13

  ... jak to jest że ŻADEN Z polityków pisu nie ulokował swojej fortuny (my, podatnicy jesteśmy ojcami tych fortun) w tej firmie???... dlaczego nie dali się skusić pomnożeniem swoich milionów?? czyżby wiedzieli a nie powiedzieli wszystkim???... oto prawdziwa twarz pisu, oto powód, jedyny, dla którego powinna powstać komisja śledcza!

 • ciemnyludd

  Oceniono 14 razy 12

  SOLIDARNOŚĆ to jedyny na świecie związek zawodowy finansowany przez ....PRACODAWCÓW... Dlatego przy znanych zarobkach związkowych bossów, bezpiecznie jest atakować rząd, a NIE KROWĘ KTÓRĄ SIĘ DOI,,,

 • steq1

  Oceniono 19 razy 11

  duda, rząd powinien sie poddać zebyś ty mógł się do koryta podczepić? niedoczekanie takich jak ty. popędziliśmy was już sześć razy i popędzimy7 następne sześć. Ty lepiej wazelinkę i kota na smyczy prowadzać ja ten tłusty z którego smieje się Jarosław Kłamczyński

 • nintom

  Oceniono 20 razy 10

  czy rząd powinien także ostrzegać przed ludźmi leczącymi dotykiem, ziołami a Ameryki Płd. itp. biorącymi za to pieniądze

  CZY RZAD POWINIEN DRUKOWAĆ PLAKATY - BĄDŹ ROZSĄDNY, NIE BĄDŹ CHCIWY

 • kolega77

  Oceniono 9 razy 7

  Tak, powinien i przez to zrobić wielką radość prezesowi, To przecież taki milutki staruszek..

 • demolka666

  Oceniono 17 razy 7

  niemało jest niestety takich matołków w sejmie jak ten duda :) co występ to głupiej

 • dungala

  Oceniono 7 razy 3

  Duda weź wycieraczkowca i wytluczcie sobie kapucyny bo strasznie ci uszy stoją . Duda tak naprawdę to możesz napaskudzic na wycieraczke Jarka bo zależy mu aby wykurzyc Hofiego Onana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX